Колишній держсекретар Канади Девід Кілгур розповів українським депутатам про насильницьке видаляння органів у Китаї

На початку січня 2017 року столицю України з робочим візитом відвідав колишній держсекретар Канади з Азіатсько-тихоокеанському регіону Девід Кілгур.
Незважаючи на щільний графік, Девід Кілгур знайшов час зустрітися з українськими депутатами, правозахисниками, а також виступити на декількох великих телеканалах країни. Головною темою зустрічей стала його книга «Криваве вилучення органів. Бійня», над якою колишній канадський чиновник працював разом з експертом по Китаю і журналістом Етаном Гутманом.

Девід Кілгур на телеканалі "Громадське ТВ" (січень 2017р.)
Девід Кілгур на телеканалі “Громадське ТВ” (січень 2017р.)

Книга розкриває реальну ситуацію з насильницьким вилученням органів у Китаї у в’язнів совісті, уйгурів, представників домашніх християнських церков, а також у людей, які займаються за системою самовдосконалення Фалунь Дафа (Фалуньгун). Останні складають основну масу ув’язнених в китайських в’язницях і саме вони в першу чергу піддаються насильницькому вилученню органів задля продажу.

Девід Кілгур на зустрічах з українськими чиновниками розкривав факти, які свідчать про страхітливі цифри – кількості операцій з трансплантації органів за рік по всьому Китаю, а також про те, що в більшій мірі саме учні Фалуньгун стають жертвами незаконних операцій. Він також розповів про те, що в основному такі злочинні дії лікарів робляться при мінімальній анестезії жертви. Що свідчить про те, що такі операції сплановані і проводяться з дозволу керівництва компартії.

Девід Кілгур на телеканалі "1+1" (січень 2017р.)
Девід Кілгур на телеканалі “1+1” (січень 2017р.)

На зустрічі одна з народних депутатів була вражена почутим від Девіда Кілгура і сказала, що ці криваві злочини в Китаї повинні бути негайно зупинені. Народний депутат сказала, що зробить як представник влади все можливе, щоб в Україні був прийнятий закон, що забороняє громадянам української держави купувати органи для трансплантації в Китаї. Вона також погодилася з тим, що судова система України та інших країн світу, особливо Китаю, повинна бути змінена в бік посилювання покарань за вчинення лікарями подібного роду злочинів.

Колишній держсекретар Канади також зустрівся з депутатом Верховної Ради, який безпосередньо готує законопроект про регулювання трансплантології в Україні, який зараз проходить стадію роботи з поправками. Тому досвід і знання Девіда Кілгура стали безцінним внеском в розробку даного законопроекту.

Девід Кілгур на телеканалі "Еспрессо ТВ" (січень 2017р.)
Девід Кілгур на телеканалі “Еспрессо ТВ” (січень 2017р.)

Крім того,  Девід Кілгур взяв участь в прес-конференції, яка була присвячена проблемам врегулювання питань з трансплантології в Україні та в світі, де розповів про своє розслідування і сумний досвід Китаю. А також розповів про позитивні досвіди Ізраїлю, Іспанії та Тайваню, де уряд на законодавчому рівні заборонив своїм громадянам їздити в Китай для пересадки органів.