У Тернополі відбулися заходи послідовників вчення Фалунь Дафа

19, 20, 21 вересня 2019 року багато тернополян могли побачити на Театральному майдані виконання плавних колоподібних вправ, медитації. Це були заходи практикувальників східної практики цігун Фалунь Дафа (інша назва Фалуньгун). Вони приїхали на кілька днів до Тернополя з різних міст України, щоб ознайомити мешканців міста із цією давньою школою самовдосконалення й розказати про репресії, які донині здійснює комуністична влада в Китаї .

Заходи в Тернополі практикувальників Фалунь Дафа

Багато жителів та гостей Тернополя цікавилися Фалунь Дафа. Деякі люди також підписали міжнародну петицію, яка закликає притягнути ініціатора репресій — Цзян Цземіня — до суду.

Виконання медитативного комплексу вправ Фалунь Дафа
Виконання медитативного комплексу вправ Фалунь Дафа (фото: fofg.in.ua)

Тернополяни підтримали захід

Люди, які ознайомилися з Фалунь Дафа, позитивно відгукнулися про практику та її користь і потрібність для українців. Крім того всі засудили жорстокі репресії, які комуністична влада Китаю всіляко приховує від світової громадськості.

Шаряк Володимир хотів би спробувати займатися за Фалунь Дафа
Шаряк Володимир хотів би спробувати займатися за Фалунь Дафа (фото: fofg.in.ua)

Тернополянин Володимир Васильович Шаряк сказав: «Усі вправи, які для здоров’я, — корисні. Вони, звісно, стануть у пригоді українцям. У майбутньому, якщо буде здоров’я, то, направду, хотів би спробувати займатися Фалунь Дафа, бо не завжди ліки допомагають».

Стосовно репресій чоловік додав: «Комуністичні режими не будуть вічними. Тобто за свободу, за вільні думки, за вільні бажання люди повинні боротися і відстоювати, чи то в Китаї, чи в Україні».

 

Ольга вперше почула про Фалуньгун
Ольга вперше почула про Фалуньгун (фото: fofg.in.ua)

Ольга, дізнавшись про Фалуньгун, сказала: «Я займаюсь духовними практиками, психологією. Мені цікаво все таке неординарне й нове: йога, цігун. З вашою течією ще не стикалася й тому хочу побільше дізнатися».

Суринс Продабрай засудив репресії щодо послідовників Фалуньгун у Китаї
Суринс Продабрай засудив репресії щодо послідовників Фалуньгун у Китаї (фото: fofg.in.ua)

Суринс Продабрай, студент, який приїхав навчатися до Тернополя з Індії, засудив репресії щодо Фалуньгун у Китаї: «Насправді — це недобре, у якій би країні це не було, бо насильницьке видалення органів, вважаю, — це незаконно. Уряд тієї країни, де це виникло, мусить це заборонити».

Скрипняк Олександр висловився за відновлення стародавніх світових традицій
Скрипняк Олександр висловився за відновлення стародавніх світових традицій (фото: fofg.in.ua)

Скрипняк Олександр Олександрович: «Думаю, що вправи Фалунь Дафа допоможуть людям на Україні. Люди шукають якийсь вихід і духовно, і фізично. Тож гадаю, що це таке нове — може й допомогти. Треба відновлювати стародавні світові традиції. Я сам, знаєте, старовинне все ціную. Мені сподобалася ця система. Навіть здається вона дуже близька до тої, що наші предки практикували».

Вчилися вправ Фалуньгун і маленькі сестри Ніна (6,5 років) й Віка (5,5 років)
Вчилися вправ Фалуньгун і маленькі сестри Ніна (6,5 років) й Віка (5,5 років) (фото: fofg.in.ua)

Що таке Фалуньгун

Фалуньгун часто порівнюють із йогою чи тай-чи, бо їм теж притаманні повільні медитативні вправи. Відмінною особливістю Фалуньгун є те, що головна увага приділяється моральності людини, дотримання принципів правдивості, співчуття й терпимості. Крім вправ, практикувальники Фалуньгун вивчають книгу «Чжуань Фалунь», у якій викладено принципи вдосконалення.

Фалуньгун поширився в Китаї з 1992 року. Через потужний оздоровлювальний ефект він отримав звання «зіркова течія цігун». Проте на піку популярності, у 1999 році, коли за оцінками різних ЗМІ, кількість практикувальників досягло коло 100 мільйонів осіб, тодішній очільник Комуністичної партії Китаю, Цзян Цземінь, ініціював загальнонаціональну кампанію придушення Фалуньгун, заявивши, що це боротьба матеріалізму з ідеалізмом.

Це переслідування триває вже 20 років. Крім тортур і «промивання мізків»  у в’язницях, у живих практикувальників Фалуньгун вирізають органи для продажу.

Попри це ця практика дедалі більше звертає на себе увагу. Вона є безкоштовною й на сьогодні мільйони людей вдосконалюються за Фалунь Дафа у 114 країнах світу.

Детальніші інформація на сайтах:

uk.falundafa.org

facebook.com/infFD

fofg.in.ua