ДЕПУТАТИ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ УХВАЛИЛИ РЕЗОЛЮЦІЮ, ЩО ЗАСУДЖУЄ ПРИМУСОВЕ ВИДАЛЯННЯ ОРГАНІВ КИТАЙСЬКОЮ КОМУНІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ У ЖИВИХ ЛЮДЕЙ

Ухвалена резолюція висловлює «серйозну стурбованість» довготривалим примусовим видалянням органів, санкціонованим компартією Китаю, і закликає членів Європейського союзу привселюдно засудити цей злочин.

«Європарламент висловлює сильну стурбованість повідомленнями про безперервне, системне, жорстоке санкціоноване державою вирізання органів у в’язнів совісті в КНР, а саме у послідовників Фалуньгун та інших меншин», — йдеться в резолюції від 05.05.2022 року.

Резолюція Європарламенту висловлює думку депутатів: «практика вирізання органів у живих в’язнів, засуджених до страти, та в’язнів сумління в Китаї можна вважати злочином проти людяності».

Парад учнів Фалунь Дафа в Нью Йорку 23.04.2022 р. із закликом на плакатах зупинити вбивства прихильників Фалуньгун у Китаї заради їхніх органів, Ларрі Дай/The Epoch Times
Парад учнів Фалунь Дафа в Нью Йорку 23.04.2022 р. із закликом на плакатах зупинити вбивства прихильників Фалуньгун у Китаї заради їхніх органів, Ларрі Дай/The Epoch Times

Незалежний суд «Трибунал щодо Китаю», створений 3 роки тому, встановив, що комуністична партія Китаю впродовж багатьох останніх років вбиває в’язнів сумління у великих масштабах з метою отримання органів для трансплантації. І ця практика триває по нинішній час. Суд дійшов висновку, що це є злочинами проти людяності і що основну частину жертв становлять практикувальники школи Фалунь Дафа, яких було незаконно запроторено до в’язниць.

Про Фалуньгун

Фалуньгун (або Фалунь Дафа) — це практика самовдосконалення, яка містить медитативні вправи та вчення для підвищення моральності. Її основними принципами є Істина, Доброта, Терпіння. У 1999 році Пекін почав переслідування практикувальників цієї школи цігун після того, як вона здобула велику популярність. Влада сприймала її як загрозу тотальному контролю комуністичним режимом над населенням Китаю. Мільйони ув’язнених прихильників Фалуньгун по всій країні перетворились на великий банк органів для трансплантацій.

Починаючи з перших повідомлень у 2006 р. про примусове вирізання органів, китайська влада постійно заперечує ці звинувачення та відмовляється надати стороннім доступ до лікарень і в’язниць для перевірки.

У резолюції Європарламенту йдеться, що компартія Китаю відмовилась давати свідчення «Трибуналу щодо Китаю».

У документі також засуджується відсутність незалежного нагляду за наявністю згоди на донорство органів з боку ув’язнених, а також мовчання китайського режиму на повідомлення про те, що рідним не дають забрати тіла загиблих в ув’язненні людей.

Резолюція Європарламенту на чотирьох сторінках була ухвалена п’ятого травня 2022 року загальним голосуванням і стала вже другою заявою ЄС для суспільства з цього питання. У 2013 році Європарламент вже інформував владу Китаю про неприйнятність практики насильницького вирізання органів.

Крім привселюдного засудження цієї жорстокості документ повідомляє, що ЄС та країни в його складі повинні порушувати питання про вирізання органів «щоразу під час розмов про права людини», обговорювати цю проблему під час взаємодії з іншими країнами та перешкоджати трансплантаційному туризму до Китаю своїх громадян. У документі також йдеться про те, що відповідні установи мають переглянути свою співпрацю з колегами з Китаю в трансплантаційній галузі, навчанні та дослідженнях.

Права людини «не обираються за бажанням»

Ухвалення резолюції відбулося за 3 дні до відрядження Мішель Бачелет, Верховного комісара ООН з прав людини, до КНР. ЄС закликав орган ООН із захисту прав людини розслідувати цю проблему під час візиту.

Напередодні ухвалення документа верховний представник із зовнішньої політики Європейського Союзу Жозеп Боррель під час парламентських засідань заявив, що блок із 27 учасників найрішучіше засуджує нелюдське, зле, та неетичне примусове вирізання органів.

«Дотримання прав людини не обираються за бажанням, а є вимогою в усіх галузях, зокрема і в медичній та етичній практиці донорства органів та трансплантації», — виголосила комісар з міжнародного партнерства Ютта Урпілайнен у підготовленому виступі від імені Жозепа Борреля.

Виступ високопосадовця Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозепа Борреля на пленарному засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі, Франція, 14.09.2021 р. (Фото: Жюльєн Варнард/Pool via Reuters)
Виступ високопосадовця Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозепа Борреля на пленарному засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі, Франція, 14.09.2021 р. (Фото: Жюльєн Варнард/Pool via Reuters)

Результати медичних досліджень

Опубліковані у квітні в American Journal of Transplantation результати медичних досліджень виявили десятки публікацій з Китаю, у яких вказується, що лікарі вирізали легені та серця в людей для трансплантацій без констатації смерті мозку. Це означає, що цих людей убивали заради органів, а сотні медиків були «катами» для країни, уважають автори досліджень.

Виступ Жозепа Борреля зустрів оплесками Гас Біліракіс, співголова Комісії Конгресу США (штат Флорида) з міжнародної релігійної свободи (USCIRF).

«Огидні показники КНР у сфері прав людини, зокрема нелюдська практика вирізання органів у релігійних та етнічних меншин, більше не ігноруватимуться», — сказав він в інтерв’ю The Epoch Times. «Необхідно, щоб США та їх партнери надіслали сильний сигнал на захист усіх людей та захист основних прав людини».

Є також ті, хто вважає цей захід ще далеким до розв’язання проблеми.
Виконавчий директор групи із захисту медичної етики «Лікарі проти насильницького видаляння органів» Торстен Трей відзначив тривале мовчання міжнародної спільноти з цього питання.

«Минуло три роки після того, як «Трибунал щодо Китаю» зробив висновок про те, що в Китаї вбивають людей заради органів. Понад двадцять років влада КНР репресує послідовників Фалунь Дафа і, ймовірно, вбила понад 1 мільйон з них. Це більше ніж загиблих в Україні на сьогодні», — сказав Торстен в інтерв’ю The Epoch Times.

Якщо порівняти з реакцією світу на війну в Україні, резолюція — це «слабкий заклик, спрямований до комуністичного режиму, який підтримує агресію Росії», — каже Торстен Трей.

«Нам потрібні дії, а не заклики по відношенню до Китаю. КНР чула ці заклики впродовж двадцяти років та ігнорувала їх», — продовжив він.

«Сьогодні комуністичний режим Китаю кидає виклик Європейським країнам — чи зроблять вони основні права людини та цінності необговорюваною умовою партнерства, чи проігнорують жахливе примусове вирізання органів у живих практикувальників Фалуньгун у Китаї?»

За матеріалами The Epoch Times USA

Джерело: https://www.epochtimes.com.ua/novyny-suspilstva/zlochynno-nelyudyano-i-neetychno-yes-uhvalyv-rezolyuciyu-yaka-zasudzhuye-nasylnycke-vyluchennya-143047