Провінційні суди в Китаї перешкоджають столичним адвокатам вести справи послідовників Фалунь Дафа, так як вони по-справжньому їх захищають

У листопаді минулого року 60-річний послідовник Фалунь Дафа Лу Цзяньго був заарештований за роздачу на вулиці матеріалів Фалунь ДафаРодичі Лу для його захисту найняли адвоката з Пекіна. Адвокат приїхав на зустріч з Лу, але в адміністрації центру ув’язнення виставили йому вимогу: він повинен отримати на це дозвіл від «Комітету 610» міста Пінд. «Комітет 610» – це організація, яка керує переслідуванням Фалунь Дафа в Китаї. Адвокат поцікавився у прибулого в центр ув’язнення співробітника «Комітету 610» Го Юйчен, чому його не допускають до підзахисного. На що Го відповів: «Тут в Пінд, як я скажу, так і буде».

Адвокати, які захищали 12 практикуючих в Ляонін
Адвокати, які захищали 12 практикуючих в Ляонін

Після тривалих переговорів адвокату все ж дозволили зустрітися з Лу. Від нього адвокат дізнався, що Го Юйчен дзвонив синові Лу і обурювався, що той для захисту батька найняв адвоката з Пекіна. Го заявив, що якщо інтереси Лу представлятиме місцевий адвокат, термін ув’язнення буде на рік менше.

Чому ж провінційні судді і прокурори не люблять столичних адвокатів? Відповідь лежить на поверхні: вони більш незалежні і строго слідують букві закону, не йдуть на поводу у «Комітету 610».

Так, наприклад, на суді в провінції Хенань адвокати з Пекіна заявили про невинність своїх клієнтів, захищаючи їхнє право на свої переконання і поширення інформації про Фалуньгун. Багато місцевих жителів саме від цих адвокатів дізналися, що закон не забороняє займатися Фалунь Дафа.

Коли послідовників Фалунь Дафа все ж засудили, і адвокат поставив під сумнів правову основу винесення вироку, один із службовців суду вигукнув: «Ваші адвокати занадто сміливі. Вони навіть наважилися захищати прихильників Фалуньгун і стверджувати, що вони невинні!»

Пекінські адвокати виявляють сміливість не тільки в процесі захисту своїх клієнтів, але і намагаються протистояти порушенням законних процедур щодо захисту послідовників Фалунь Дафа. Такі порушення повсюдно здійснюються поліцією, судами і прокуратурою.

Кілька адвокатів з Пекіна, приступивши до захисту Као Фуцюань, Сун Гуйхуа і Ян Ланьсян, зіткнулися з активним опором в суді міста Чжаоюань. Результатом протистояння став колективний лист адвокатів, який вони направили в різні державні і політичні структури з обвинуваченням чиновників суду Чжаоюань, прокуратури і поліції в спільному порушенні закону. У листі перераховані перешкоди, які створюються адвокатам у зустрічах з підзахисними, в доступі до документів і у відвідуванні судових засідань.

Типовим прикладом протиправних дій судів може бути засідання районного суду Міншань (провінція Ляонін) в червні 2014 року. В якості обвинувачуваних виступали 12 послідовників Фалунь Дафа. Їх адвокатів попросили пройти огляд, хоча законодавство звільняє суддів, адвокатів і прокурорів від цієї процедури. На судовому засіданні суддя зажадав від обвинувачених відмовитися від своїх адвокатів.

Адвокат Ши Юншен був вражений тим, що відбувається на суді: «Хіба це не насмішка над правосуддям? Хто підриває закон? Це суд підриває закон, а не обвинувачені і адвокати».

Виникає питання: наскільки об’єктивні рішення суддів щодо обвинувачених послідовників Фалунь Дафа?
За матеріалами сайту «Мінхуей»

Джерело: http://faluninfo.ru/news/support/Kitay/3557.html