Члени Конгресу США закликають свого президента допомогти зупинити придушення Фалунь Дафа в Китаї

Члени Конгресу нещодавно звернулися з листом до президента США Дональда Трампа з проханням підняти питання про права людини при зустрічі з китайським президентом Сі Цзіньпіном. У їх числі: лідер фракції меншості в Палаті представників США Ненсі Пелосі, сенатор від штату Флорида Марко Рубіо, член Палати представників від штату Нью-Джерсі Кріс Сміт і член Палати представників від штату Флорида Денніс Росс.

Члени Конгресу США закликають Дональда Трампа допомогти зупинити придушення Фалунь Дафа в Китаї
Члени Конгресу США закликають Дональда Трампа допомогти зупинити придушення Фалунь Дафа в Китаї

 

З тих пір, як колишній китайський лідер Цзян Цземінь почав переслідування Фалуньгун в 1999 році, постраждали мільйони практикуючих. Велике число високопоставлених посадових осіб, які беруть участь в репресіях, були покарані в ході антикорупційної кампанії Сі Цзіньпіна, але переслідування триває.

Ненсі Пелосі в своєму листі привела в числі довгострокових проблем Китаю експлуатацію праці, відсутність свободи слова і придушення тих, хто дотримується інших поглядів.

Вона сказала, що учасники двопартійної системи Конгресу спостерігають за тим, що в Китаї існують порушення в області прав людини, починаючи з бійні на площі Тяньаньмень в 1989 році, і що, звертаючи увагу на бізнес-інтереси і ігноруючи права людини, США можуть втратити моральну основу, коли говорять про проблеми з правами людини в світі.

Моральні зобов’язання і національні інтереси

«У той час як президент Трамп вітає президента Китаю Сі у Флориді, ми не можемо забувати про тих чоловіків і жінок, які несправедливо знаходяться в тюрмах, про членів сімей, які не знають про долю своїх близьких, і про професіоналів, які зникли просто за те, що виконували свою роботу», – сказав сенатор Марко Рубіо в своїй заяві на вебсайті Виконавчої комісії з питань Китаю Конгресу США.

«Ці люди не просто статистика, вони продавці книг і пастори, письменники і лауреати Нобелівської премії, юристи і правозахисники … Жодна країна, яка зневажає верховенство закону в своїй країні, не бере до уваги основні права людини і не поважає гідність своїх громадян, не може вважатися учасником в економічних питаннях і питаннях безпеки, який заслуговує довіри», – сказав Рубіо.

Обидва, і Рубіо і Сміт, відзначили, що рішення проблем в області прав людини в Китаї є не тільки частиною моральних зобов’язань, але також і відповідає американським національним інтересам. У своїй заяві Сміт закликав до «серйозного, відвертого і повноцінного обміну» з Сі в області дотримання прав людини і підкреслив: «Президент не повинен повторювати помилку свого попередника і вважати, що мовчання щодо питання про права людини призведе до поступок китайського уряду в інших областях». Він вважає, що поганий стан прав людини в Китаї може негативно вплинути на торгові відносини і регіональну безпеку.

Термінове звільнення затриманих практикуючих Фалунь Дафа

Дізнавшись, що мати його виборця Айріс Люя була затримана і піддана тортурам в Китаї за практику Фалуньгун, конгресмен Денніс Росс зі штату Флорида написав лист Сі в серпні минулого року, висловлюючи занепокоєння з приводу арешту Ден Цуйпін. У жовтні він і ще три члени Конгресу США направили лист голові Китаю Сі Цзіньпіну, в якому висловили прохання звільнити Ден Цуйпін і ще сімох практикуючих Фалунь Дафа, заарештованих в Китаї.

Практикуючі Фалунь Дафа у Флориді привертають увагу громадськості до переслідування в Китаї їх однодумців
Практикуючі Фалунь Дафа у Флориді привертають увагу громадськості до переслідування в Китаї їх однодумців

У листі конгресменів йдеться: «Ми також закликаємо Вас поважати їх право на свободу віри і дозволити їм возз’єднатися зі своїми сім’ями якомога швидше».

Згідно Tampa Bay Times, найбільшій газеті у Флориді, Росс недавно направив третій лист, підкресливши в ньому, що за наявними повідомленнями, стан здоров’я Ден дуже поганий, і вона потребує «термінового звільнення».

Згідно з повідомленнями веб-сайту «Мінхуей», Ден була заарештована і перебувала в ув’язненні протягом одного місяця в 2001 році, а потім вона була на три роки (з 2006 по 2009 рік) поміщена у в’язницю, де її піддавали психологічним і фізичним тортурам. Після затримання в третій раз, Ден 24 лютого 2017 була засуджена до шести років позбавлення волі. Члени її сім’ї попросили надати їй медичну допомогу в зв’язку з поганим станом її здоров’я, але запит був відхилений чиновниками.

«Ми в Конгресі повинні присвятити себе захисту прав людини і говорити про те, що це [переслідування людей за віру] неприпустимо, – сказав Росс. – Це переслідування повинно припинитися, зокрема для матері Айріс».

У статті, опублікованій 6 квітня в журналі The Wall Street Journal під назвою «Трамп не повинен дозволити Китаю уникнути питання про права людини», сенатор Рубіо говорив про Фалуньгун і інші групи, що придушуються в Китаї.

«Історія вчить, що коли уряд зневажає свій народ, то воно не може бути відповідальним громадянином світу, – пише він, … це було б помилкою для США розглядати відносини з Китаєм тільки через призму економіки або безпеки».

Джерело: http://ru.minghui.org/html/articles/2017/4/17/1139576.html