Незалежні експерти стверджують, що в Китаї діє конвеєр по вилученню органів у живих послідовників Фалуньгун

24 червня 2016 року три відомих експерта провели прес-конференцію в Оттаві (Канада), на якій було обговорено їх оновлений звіт про насильницьке видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун в Китаї. Один з експертів, правозахисник Девід Мейтас, навів приклад, щоб пояснити процес розслідування.

Канадський правозахисник Девід Мейтас (зліва), колишній держсекретар Канади по Азіатсько- Тихоокеанському регіону Девід Кілгур (в центрі) і фахівець в області журналістських розслідувань Етан Гутман (праворуч).
Канадський правозахисник Девід Мейтас (зліва), колишній держсекретар Канади по Азіатсько-
Тихоокеанському регіону Девід Кілгур (в центрі) і фахівець в області журналістських розслідувань
Етан Гутман (праворуч).

 

 

Це історія про те, що виявив Едмунд Морель, клерк, який займався морськими перевезеннями перед Першою Світовою війною. Вивчаючи перевезення товарів між Конго і Бельгією, він прийшов до висновку, що бельгійський король Леопольд II причетний до жорстокої експлуатації корінного населення Конго. У Конго відправлялися зброя, боєприпаси та вибухівка. При цьому з Конго вивозили слонову кістку і каучук, які мали значно вищу цінність, ніж товари, що експортуються. Морель, знаючи, що жителям Конго не дозволялося користуватися грошима, з’ясував, як купувалися слонова кістка і каучук. Виявилося, що людям, які добували слонову кістку і каучук, не платили – вони були рабами.

Незважаючи на те, що король Бельгії Леопольд II заперечував це, відкриття Мореля підтвердив незалежний дослідник Роджер Кейсмент, в той час посол Великобританії в Конго. Коли з’явилося більше доказів, існування рабства в Конго нарешті було розкрито.

Масове вилучення органів у живих людей в Китаї

Подібні речі відбуваються з насильницьким вилученням органів у живих людей в Китаї, сказав Мейтас: «Сьогодні існує набагато більша невідповідність між об’ємом трансплантацій в Китаї і тією кількістю, яку забезпечують джерела органів, зазначені китайським урядом».

Разом з колишнім держсекретарем Канади по Азіатсько-Тихоокеанському регіону Девідом Кілгуром, і журналістом-дослідником, експертом по Китаю зазначеним нагородою, Етаном Гутманом Мейтас опублікував оновлений звіт про раніше проведене ними розслідування насильницького вилучення органів у живих людей в Китаї.

У 2009 році Кілгур і Мейтас опублікували звіт «Кривава жнива: насильницьке вилучення органів у живих практикуючих Фалуньгун в Китаї», який проливає світло на події, що відбуваються за китайською стіною. У 2014 році Етан Гутман опублікував звіт «Бійня: масові вбивства, насильницьке вилучення органів і секретне рішення Китаєм проблеми з дисидентами», в якому представив додаткові докази, отримані ним в результаті свого незалежного розслідування.

«Китайське медичне співтовариство зазвичай заявляє, що в Китаї щорічно проводиться близько 10 000 операцій з трансплантації органів». Але це число може бути легко перевищено лише кількома китайськими клініками. Наприклад, як каже Гутман, було підраховано, що в Першій центральній клініці Тяньцзіня проводиться більше 5000 трансплантацій і в 309-му військовому госпіталі Пекіна близько 4000 трансплантацій на рік. Тільки в цих двох медичних установах щорічно проводиться близько 10 000 трансплантацій.

Якщо взяти за основу мінімальні вимоги до пропускної здатності лікарень, встановлені Міністерством охорони здоров’я Китаю, то 146 клінік країни, яким дозволено проводити пересадку нирки і печінки, могли з 2000 року провести не менше мільйона операцій з пересадки органів. Насправді всі ці установи працюють, значно перевищуючи мінімальні обсяги. «Легко підрахувати, якою буде відповідь: не 10 тисяч, а 50-60 тисяч трансплантацій на рік», – заявляє Гутман.

Дослідники виявили, що індустрія трансплантації органів в Китаї заснована на попиті, який задовольняється достатнім надходженням органів, незважаючи на відсутність в країні ефективної системи пожертвування органів.

КПК створила механізм насильницького вилучення органів у живих людей, головними жертвами якого є практикуючі Фалуньгун.

«Коли ми розглядали діяльність лікарень і лікарів, то виявили ряд особливостей. Одна з них – це справжній обсяг трансплантацій, – сказав Мейтас під час прес-конференції. – Як тільки ми почали з’ясовувати, що ж породжує цей обсяг, нам треба було визначити, в якій мірі Комуністична партія Китаю (КПК) є рушійною і керуючою силою цього процесу, і яка структура, яку побудував режим навколо насильницького вилучення органів, а також яка вина окремих членів партії. В оновленому звіті також порушується ця тема ».

Серед тих, хто був убитий в процесі насильницького вилучання внутрішніх органів, більшість – це невинні практикуючі Фалуньгун, які дотримуються своїх духовних цінностей і виконують комплекс вправ.

Гутман погодився, що це партія спровокувала систематичне насильницьке видаляння органів у живих людей. Коли учасники розслідування зв’язувалися з китайськими лікарнями, щоб дізнатися про їхню діяльність, їм часто говорили, що це рішення було прийнято високопоставленими партійними чиновниками. Деякі чиновники пропонували обговорювати такі питання, використовуючи секретні телефонні лінії (які є в розпорядженні високопоставлених партійних чиновників).

Злочин проти людства

Гутман сказав, що цей злочин не є тільки питанням, пов’язаним з Фалуньгун. Швидше це геноцид, який відбувається в сучасному суспільстві.

Необхідно зробити багато, щоб припинити цю жорстокість. «Законодавці Канади повинні дати визначення зловживанням в галузі трансплантації і торгівлі органами як екстериторіальним злочинам. У законодавстві слід передбачити обов’язкову звітність лікарів і медичних установ про всі трансплантації, зроблені за межами країни. Це необхідно для того, щоб закон був дієвим по відношенню до зловживань в галузі трансплантації за кордоном. Страхові компанії не повинні покривати витрати, пов’язані з операціями з пересадки органів, зробленими за кордоном з порушенням встановлених норм. Слід заборонити фармацевтичним компаніям брати участь у випробуванні лікарських препаратів на пацієнтах, які отримали органи з незаконних джерел », – пояснив Мейтас.

Кілгур зазначив, що для інших країн прикладом є Ізраїль і Тайвань, в яких дотримується верховенство закону, і де представники влади використовували свою політичну волю, щоб заборонити трансплантаційний туризм на державному та / або регіональному рівнях. Він висловив надію, що інші країни візьмуть аналогічні заходи.

 

Джерело: http://ru.minghui.org/html/articles/2016/7/6/1135718.html