«Криваве лезо»: фільм про масове вбивство людей в Китаї, заснований на реальних фактах

Прем’єра тріллера «Криваве лезо» канадського режисера Леона Лі відбулася в Великобританії. На показі були присутні близько 100 осіб, включно з членами парламенту від палати лордів та палати громад, а також представників іноземних посольств. Фільм став лауреатом премії Gabriel Award 2016 року в номінації «Краща драма». У ньому розповідається про насильницьке вилучення органів у в’язнів совісті в Китаї – у прихильників духовної практики Фалуньгун*.

Афіша фільму «Криваве лезо»
Афіша фільму «Криваве лезо»

 

У фільмі дві сюжетні лінії, які в кінці перетинаються. У Китаї Чень Цзінь (Анастасія Лінь), що практикує Фалуньгун, арештована і піддана тортурам за духовні переконання. Інша сюжетна лінія – про канадського програміста Джеймса Брентоне (Джей Кліфф), який розробив для правлячої китайської компартії технологію стеження за інакодумцями. У Китаї Брентона екстрено госпіталізують з серцевим нападом. У лікарні йому роблять термінову пересадку серця. Після операції він дізнається жахливу правду про джерело органу.

Виконавиця головної ролі в фільмі Анастасія Лінь – актриса і володарка титулу «Міс Канада» -2015. З 2016 року вона повинна була представляти свою країну у фіналі конкурсу «Міс світу», який проходив в Китаї. Китайська влада відмовила Лінь в візі за її діяльність з захисту прав людини в Китаї та участь у створенні фільму «Криваве лезо».

За словами режисера, сюжет фільму вигаданий, але 90% сцен засновані на реальних подіях. Леон Лі ретельно вивчив систему цензури мережі Інтернет в КНР і історію прихильників Фалуньгун, які пережили катування в китайських в’язницях. Леон Лі також зняв документальний фільм «Людська жнива», який розповідає про жахи насильницького вилучення органів у живих практикуючих Фалуньгун в Китаї. За цей фільм він отримав престижну нагороду Peabody Award. «Сотні тисяч в’язнів совісті в Китаї вбито для продажу органів. Ці жертви – послідовники Фалуньгун, тибетці, уйгури, члени домашньої християнської церкви, в деяких випадках – політичні дисиденти. Я зняв цей фільм заради них. Я дякую вам від імені цих людей. Ця нагорода дарує надію та моральну підтримку. Ми продовжимо боротьбу, поки витяг органів у Китаї не припиниться», – заявив Лі, приймаючи нагороду.

*Фалуньгун (Фалунь Дафа) – традиційна китайська духовна практика (цігун), древнє вчення, спрямоване на моральне вдосконалення людини відповідно до принципу Істина-Доброта-Терпіння. В Фалуньгун також входять медитація і вправи цігун для зміцнення організму і лікування хвороб.

Джерело: http://mailuncensoredchina.mobi/krovavoe-lezvie-film-o-massovom-ubiystve-lyudey-v-kitae-osnovan-na-realnyih-faktah/