Волонтери з усієї України зібрали підписи в Одесі під другою найбільшою петицією в історії ООН

23 і 24 грудня 2017 року в Одесі, біля Морського Музею та парку Перемоги волонтери з Одеси, Києва, Дніпра, Вінниці та інших міст України провели збір підписів в ООН. Міжнародна петиція, яка спрямована Верховному комісару ООН з прав людини в Женеві від представників організації «Лікарі проти насильницького вилучення органів» (DAFOH), стала другою за величиною за всю історію ООН.

Захід біля Морського Музею в Одесі
Захід біля Морського Музею в Одесі

 Протягом п’яти років волонтери більш ніж в 50 країнах світу зібрали понад 2,5 мільйона підписів, в тому числі в Україні. Документ закликає Верховного комісара ООН з прав людини вжити негайні дії для припинення незаконного насильницького вилучення органів у послідовників Фалуньгун і інших в’язнів совісті в Китаї.

Збір підписів під петицією DAFOH
Збір підписів під петицією DAFOH

Ця петиція також вимагає негайного припинення 18-річного переслідування послідовників Фалуньгун. Організація DAFOH закликає Комісію ООН з прав людини створити спеціальну робочу групу в рамках Організації Об’єднаних Націй для об’єктивного розслідування порушень в сфері трансплантології і системи донорства органів в Китаї. Підписати петицію можна також онлайн на сайті: https://dafoh.org/petition-to-the-united-nations/ .

Акція біля парку Перемоги в Одесі
Акція біля парку Перемоги в Одесі
Виконання п'ятої вправи Фалуньгун: медитація
Виконання п’ятої вправи Фалуньгун: медитація

Як повідомляється, насильницьке вилучення органів у послідовників Фалуньгун носить систематичний характер і відбувається не в окремих регіонах Китаю, а по всій країні. Раптове і стрімке зростання в десятки разів числа трансплантацій в Китаї почалося в 2000 році. За часом це співпало з початком масових репресій послідовників духовної практики Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа). В основі вчення – слідування чесності, доброті, терпінню в повсякденному житті і виконання плавних енергетичних вправ цігун.

На думку експертів, причиною репресій Фалуньгун стала надзвичайна популярність цього напрямку цігун. У 1997 році, за офіційними даними китайської влади, кількість людей, що займаються цією практикою, досягло 70 мільйонів чоловік і перевищила чисельність правлячої в КНР комуністичної партії. Глава компартії того часу Цзян Цземінь вважав це загрозою для збереження ідеологічного контролю над населенням і в липні 1999 року почав широкомасштабні репресії щодо мільйонів мирних людей. Практикуючих Фалуньгун почали масово ув’язнювати за їхні духовні переконання. Саме ці в’язні совісті і стали основним джерелом органів для трансплантацій.

Роз'яснення фактів переслідувань послідовників Фалуньгун в Китаї жителям Одеси
Роз’яснення фактів переслідувань послідовників Фалуньгун в Китаї жителям Одеси

У 2016 році Європарламент і Конгрес США прийняли резолюції, що засуджують насильницьке вилучення органів у прихильників Фалуньгун в КНР.
Організація DAFOH в 2016 році була номінована на здобуття Нобелівської премії миру за зусилля в підвищенні інформованості про неетичні методи трансплантації органів в Китаї та інших регіонах світу.