Фалуньгун і його цілюща сила, ч.1

Фалуньгун (або Фалунь Дафа) — це практика вдосконалення високого рівня, в основі якої лежить принцип Всесвіту «Істина Доброта Терпіння». Практика передбачає вдосконалення душі й тіла. Удосконалення душі полягає в поліпшенні власного характеру й підвищенні моральності в повсякденному житті згідно з принципом «Істина—Доброта—Терпіння», а для вдосконалення тіла є п’ять плавних вправ.

Практика Фалунь Дафа в Швеції

 

Після того як Майстер Лі Хунчжи вперше оприлюднив Фалуньгун на своїх курсах лекцій у 1992 році, кількість практикувальників неймовірно збільшилася. Як повідомляється у звіті китайського уряду, від 70 до 100 мільйонів осіб у той час займалися Фалуньгун. Відтоді Фалуньгун став розповсюджуватися дуже швидко й нині за цією практикою вдосконалюються в понад 100 країнах світу, зокрема в Гонконзі, Тайвані, інших азійських країнах, Європі, Північній Америці, Південній Америці та Австралії.

 

Альтернативні способи оздоровлення в західних країнах стрімко розвиваються. Згідно з дослідженням, проведеним у 1998 році Девідом Ейзенбергом і його колегами з медичного коледжу Гарварда й інших медичних установ, приблизно 630 мільйонів осіб у США використовували альтернативну медицину, що перевищило кількість пацієнтів, що звертаються до звичайних терапевтів. Витрати на альтернативну медицину склали понад 20 мільярдів доларів і приблизно 12 мільярдів платили самі пацієнти.

 

Згідно з дослідженням за 2002 рік до 60% пацієнтів хворих на рак у Європі вибрали альтернативні методи лікування, такі як спеціальну дієту, вітаміни, трав’яні ліки чи акупунктуру. У Сполучених Штатах понад 80% пацієнтів хворих на рак використовували альтернативну медицину. За оцінками витрати на альтернативну медицину для хворих на рак перевищили 18 мільярдів доларів США в рік.

 

Крім сучасної західної медицини серед усіх форм альтернативної медицини традиційна китайська медицина виділяється особливо. Акупунктура нині широко визнана. Багато західних дослідників у галузі медицини проявили значну зацікавленість до «систем оздоровлення душі й тіла», які належить китайській традиційній культурі, особливо практиці цігун. Багато дослідників спеціально їздили до Китаю, щоби вивчити цю тему. Багато з них досліджували дійсний відновлювальний ефект цігун й оприлюднили переконливі докази в цій сфері. Вони хотіли знайти підтвердження того, що практика цігун дійсно ефективна саме в оздоровленні, а не лише в окремих випадках. Результати наступних досліджень у Материковому Китаї, Північній Америці й Тайвані діляться цінною інформацією про оздоровчий ефект Фалуньгун.

 

I. Оздоровчий ефект від практики Фалуньгун у материковому Китаї за даними за 1998 р

 

Фалуньгун найбільш стрімко поширювався в материковому Китаї, і став найпопулярнішою з усіх практик цігун з точки зору лікування хвороб і загального оздоровчого ефекту. Ця обставина викликала великий інтерес у медичної спільноти та китайського уряду. У 1998 р на запит Національного спортивного комітету було проведено обстеження всіх практик цігун, популярних у той час у Китаї, і виявлено оздоровчий ефект від цих практик. Результати були отримані з міст Пекін, Ухань, Далянь, Наньчан, з провінції Гуандун та інших районів, провінції Гуансі та Анхой. Обстеження включало вивчення оздоровчого ефекту серед практикувальників Фалуньгун місцевих пунктів практики. Дослідники відправили спеціальні форми десяти тисячам практикувальників Фалуньгун із п’яти районів Пекіна; 12.5 тисячам практикувальників із десяти міст провінції Гуандун; двом із половиною тисячам практикувальників із 50-ти ділянок практики міста Ухань і шести тисячам практикувальників із міста Далянь.

 

Ці райони мали найвищу густоту населення й найбільшу кількість практикувальників Фалуньгун, а отже, досить повно відобивали загальну ситуацію серед практикувальників Фалуньгун материкового Китаю. Приблизно 35 тисяч практикувальникеів заповнили анкету, і це стало  наймаштабнішим, найсистематичнішим і найповнішим дослідженням оздоровчого ефекту практик цігун [3].

 

Анкета містила загальну інформацію про практикувальників: стать, вік і тривалість практики Фалуньгун. Опитування практикувальників Ухань і практикувальників ділянки для практики в парку Цзичжуюань у Пекіні також мав пункт про рівень освіти.

Виконання вправ Фалуньгун у Канаді

 

Результати показали, що практикою Фалуньгун займалися люди найрізноманітніших соціально-економічних класів і з різним рівнем освіти. 72,9% — жінки, 62,1% — люди старші 50-ти років і понад 90% мали різноманітні проблеми зі здоров’ям до практики Фалуньгун. Ця обставина показує, що практикувальники почали займатися Фалуньгун здебільшого, щоби вилікувати захворювання й поліпшити самопочуття.

 

Унаслідок цього обстеження також була зібрана інформація щодо змін, пов’язаних зі здоров’ям: порівняння стану здоров’я до й після початку практики Фалуньгун. З 31030 практикувальників (приблизно 90,3% опитаних), які мали різні захворювання до практики — проблеми травного тракту, захворювання кісток і суглобів, серцево-судинні захворювання й т.п. — дослідники розділили результати на три категорії: повне одужання, зменшення хворобливих симптомів і без змін. У провінції Гуандун, у Пекіні й Даляні 23619 з 28517 (82,7%) практикувальників мали повне одужання; 416 (16,2%) — позитивні зміни і 336 (1,2%) не спостерігали змін. Загальна ефективність практики Фалуньгун у лікуванні захворювань склала 98,8%.

 

Для міста Узан і ділянки практики в парку Цзичжуюань, дослідники класифікували результати по категоріях захворювань. З 2483 практикувальників, у яких до практики було більш ніж одне захворювання, дослідники нарахували всього 6772 симптомів, 4926 (72,7%) з яких повністю зникли після початку практики; 1712 (25,3%) — зменшилися, 133 (1,96%) — не спостерігало змін і лише в одному випадку (0,04%) — симптоми посилилися. Загальна ефективність поліпшення здоров’я внаслідок практики в регіонах міста Ухань і парку Цзичжуюань у Пекіні склала 98%. У підсумку, загальна ефективність Фалуньгун у лікуванні захворювань у всьому материковому Китаї перевищила 98%.

 

Це обстеження оздоровчого ефекту, отриманого в результаті практики також виявило значне поліпшення психічного стану учасників опитування в процесі практики Фалуньгун. 86,5% практикувальників Пекіна та провінції Гуандун виявили в себе істотне поліпшення характеру й морального рівня. У спеціальному обстеженні, проведеному серед більш ніж 10-ти тисяч практикувальників Пекіна, дослідники звертали особливу увагу на практикувальників, що мали добре здоров’я до початку практики. Результати показали, що 57,9% з-поміж цих практикувальників помітили в себе подальше поліпшення здоров’я й у 88,4% практикувальників спостерігалися помітні позитивні зміни психічного стану. Інший важливий підсумок обстеження: після початку практики Фалуньгун практикувальники здебільшого позбулися поганих звичок.

Наприклад, 99,5% практикувальників Ухань кинули палити, пити і грати в азартні ігри. Сучасна медицина ще не має ефективних засобів боротьби зі згубними звичками, що підкреслює знаменність отриманих результатів. Дослідження також виявило, що в середньому кожен практикувальник економив щорічно понад 2600 юанів на медичні витрати, що свідчить про очевидну фінансову вигоду для всього суспільства.

 

II. Медичне обстеження практикувальників Фалуньгун 1999 року в Північній Америці

 

Натхненні результатами обстеження здоров’я практикувальників Фалуньгун, отриманими в Китаї, кілька медичних дослідників провели невелике медичне обстеження практикувальників Фалуньгун у Північній Америці в 1999 році. Зважаючи на багатоетнічність складу населення у Північній Америці, і той факт, що практикувальники у Північній Америці здебільшого мають вищу освіту, дослідники додали «рівень освіти» в анкету, а також додали: «історію куріння», щоби визначити відсоток людей, які облишили палити після початку практики Фалуньгун. Щодо загального поліпшення стану здоров’я, дослідники включили деякі запитання американського Національного управління охорони здоров’я, які воно використовує у своєму «Національному обстеженні стану здоров’я» для дорослих. Дослідники відіслали електронною поштою свої анкети практикувальникам Фалуньгун у Сполучених Штатах та Канаді. 235 практикувальників відгукнулися й узяли участь в опитуванні, із яких 202 були зі Сполучених Штатів, 32 з Канади, й один з іншої країни.

Статистика показала, що практикувальники в Північній Америці були порівняно молодими, середній вік становив 38,9 (вік коливався від 4 до 78); 97% були вихідцями з Азії та 3% — європейці; розподіл за статтю було відповідно — 58,3% жінки та 41,7% — чоловіки. Понад 80% мали вчені ступені в галузі освіти й майже 50% із них мали ступінь магістра чи вчений ступінь кандидата наук. 18 практикувальників були курцями перед початком практики; усі вони кинули курити після початку практики в середньому через 4,5 дня. 103 практикувальника вживали алкоголь до практики, 100 із них кинули пити після того, як почали практикувати; двоє пили менш як три порції алкоголю в тиждень, а одна людина не відповіла на запитання.

Святкування всесвітнього дня Фалунь Дафа в Лондоні, 2018р.

 

У таблиці 1 показані зміни в стані здоров’я після початку практики Фалуньгун. 224 практикувальника відчувають значне поліпшення. Анкета також мала пункти з проханням до практикувальників сформулювати їхні проблеми зі здоров’ям до практики і вказати поліпшення після практики (табл. 2), якщо такі були. Статистичні результати узгоджуються з пекінськими результатами 1998 року. Після початку практики Фалуньгун багато важких захворювань, таких як рак чи серцеві захворювання, були вилікувані чи настало значне поліпшення в стані здоров’я. Деякі хронічні захворювання, такі як діабет, гепатит чи алергічні захворювання, також зникли або настало значне поліпшення. Як показано в таблиці 3, навіть без лікарського діагнозу щодо больових симптомів і стану дискомфорту настало значне поліпшення.

 

Таблиця 1. Порівняння стану здоров’я до й після початку практики

 

Кількість практикувальників

Після початку практики

Загалом

Відмінно

Дуже добре

Добре

Посередньо

Погано

До практики

відмінно

4

0

0

0

0

4

дуже добре

23

8

0

0

0

31

добре

31

27

3

0

0

61

посередньо

23

28

10

0

0

61

погано

35

28

3

1

0

67

Загалом

116

91

16

1

0

224

 

Таблиця 2. Статистика ходу поліпшення стану здоров’я в процесі хвороби

 

 

Загальна кількість випадків захворювання

 

Тип хвороби

Повне лікування

Значне

поліпшення

Поліпшення

Без зміни

Погіршення стану

Загалом

Високий кров’яний тиск

7

5

1

1

0

14

Хвороба серця

14

5

0

0

0

19

Інсульт

1

2

0

0

0

3

Емфізема або астма

10

2

0

0

0

12

Виразка шлунку

35

9

1

0

0

45

Рак

4

2

0

0

0

6

Діабет і підвищений холестерин

2

2

1

0

0

5

Пилкова алергія (висока температура)

23

2

0

0

0

25

Гайморит

13

2

1

0

0

16

Хронічний бронхіт

8

2

0

0

0

10

Ниркова недостатність

13

3

1

0

0

17

Гепатит і інші хвороби печінки

11

3

0

0

0

14

Інші захворювання

40

18

2

1

0

61

Таблиця 3. Статистика поліпшення стану анкетованих, які страждають від дискомфорту й болю

  

Загальна кількість випадків

 

Симптоми порушення

Симптоми порушення

Значне поліпшення

Поліпшення

Без зміни

Погіршення стану

Загалом

Дискомфорт у суглобах і ділянці навколо них, наприклад, скутість і набряклість

43

12

2

1

0

48

Біль у спині, м’язах, головний біль і мігрені

74

14

4

7

0

99

Безсоння, порушення слуху

2

0

0

1

0

3

Хронічна слабкість

40

8

3

0

0

51

Інші симптоми, які не діагностуються лікарями

40

18

2

1

0

61

Ці дані статистики про стан здоров’я показують, що практика Фалуньгун є корисною для здоров’я. Після початку практики багато хронічних хвороб, від яких практикувальники раніше страждали, повністю зникли; у деяких опитаних симптоми зменшилися, а ті, які курили, позбавилися цієї звички. Аналіз цих даних із використанням статистичної моделі показує, що чим довше практикувальники займаються Фалуньгун, тим здоровішими стають.

 (Далі буде)

Джерело