Фалуньгун і його цілюща сила, ч.3

V. Попереднє вивчення механізму ймовірного лікування й оздоровлення завдяки практиці Фалуньгун

Поліпшення фізичного здоров’я практикувальників Фалуньгун є лише одним із позитивних ефектів практики Фалуньгун. Насправді люди також можуть отримати користь від практики Фалуньгун і в інших аспектах. Наведемо кілька прикладів.

Практика Фалуньгун дає людині змогу зняти напругу, прояснити свідомість, позбутися стресу. Практикувальники сповнені енергії, вони можуть відкинути шкідливі звички, наприклад, куріння. Навчившись підходити до конфліктів зі щирістю й милосердям, практикувальники покращують відносини з оточенням. Вони також приходять до кращого розуміння того, що означає «справжнє я». Крім того, практикувальники починають усвідомлювати багато фундаментальних принципів.

Вони розуміють джерело різних життєвих випробувань і можуть використовувати їх для самовдосконалення. Краще розуміючи духовно-матеріальні взаємини, практикувальники фокусуються на самовдосконаленні, намагаючись проводити більше часу з однодумцями.

Перший комплекс вправ Фалуньгун
Виконання першого комплексу вправ Фалуньгун, Харків, 2019 р.

Безсумнівно, практикувальники Фалунь Дафа позбулися багатьох згубних звичок, які шкодять здоров’ю. Завдяки практиці, вони також поступово зменшили вплив стресів у своєму повсякденному житті. Унаслідок цього вони стали здоровішими фізично й духовно.

Однак, якщо ви запитаєте практикувальника, чи є прагнення відновити здоров’я метою й мотивом для практики вдосконалення, відповідь, ймовірно, здивує вас: «Ні, набуття здоров’я — це лише побічний ефект від нашої практики».

Як же практикувальники отримують користь для здоров’я як побічний результат практики? Зрештою, навіть завдяки найкращому лікуванню з використанням сучасних технологій така мета може зайняти все життя, вимагати значних грошових витрат і колосальних зусиль. Чи можемо ми пояснити це явище з погляду західної медицини чи навіть традиційної китайської медицини?

Цігун

Хоча цігун, подібно акупунктурі, ефективний у лікуванні захворювань і оздоровленні організму, він, одначе, недостатньо зрозумілий, і його не може прийняти сучасна західна медицина. Основою акупунктури є система меридіанів, яка не була повністю вивчена західною медициною. До того ж, концепція «ці» й «Гун» не може легко сприйнятися сучасною медичною наукою, яка побудована на морфології. Практика Цігун підкреслює тотожність духу й матерії, свідомості й тіла, а також людини з навколишнім світом. Ці сфери недостатньо вивчені сучасною наукою, яка в основному фокусується на вивченні матеріального існування. Проте, попри повільний прогрес, сучасна наука акумулювала деяке розуміння взаємовідносин між духом-матерією і свідомістю-тілом.

Крім того, оздоровчий ефект цігун проявився у різних сферах, прийнятих сучасною медичною наукою, від генів до клітин і органів. Розглянемо, як практика вдосконалення сприяє лікуванню й оздоровленню з погляду сучасної західної медицини і традиційної китайської медицини.

Виконання другого комплексу вправ Фалунь Дафа, Львів, 2019 р.
Виконання другого комплексу вправ Фалунь Дафа, Львів, 2019 р. Медитація

(1) Розуміння взаємозв’язку між Тілом і Духом з погляду сучасної медичної науки — психосоматична медицина

Сучасна медична наука вірить у моделі фізіології, психології й соціології. Після шестирічного вивчення 170 випадків раптових смертей Джордж Енгел зауважив, що важкі захворювання чи смерть могли бути пов’язані з психологічним стресом чи травмою. Психічний стрес може стати джерелом різних проблем зі здоров’ям, таких як хвороба серця, астма, виразковий коліт, ревматоїдний артрит і гостра вірусна інфекція. Психічний стрес також здатний викликати мононуклеоз, рак, ВІЛ і навіть хворобу Альцгеймера.

Захворювання, викликані неправильним способом життя, охоплюють від 70 до 80% всіх випадків. Наприклад, у Сполучених Штатах коло 10% жінок і 20% чоловіків потребують лікування від алкоголізму. Щороку приблизно 200 000 смертей прямо пов’язані з фізичними та душевними захворюваннями, викликаними алкоголем, серед яких, зокрема, суїцид, рак, хвороби серця й печінки.

Алкоголізм зменшує тривалість життя приблизно на десять років. Прямі та непрямі фінансові втрати суспільства, викликані цими фізичними та психічними захворюваннями, складають понад 150 мільярдів доларів США, або приблизно 600 доларів США на людину. Встановлено, що в 1995 році у Сполучених Штатах був 61 мільйон курців, 4,5 мільйони з них — молодь. Щороку відбувається збільшення на 170 тис. нових пацієнтів із раком легенів, і 150 тис. смертей викликано раком легенів. Приблизно 80-90% пацієнтів із раком легенів є курцями. Сьогодні в Китаї 300 мільйонів курців.

Недоїдання, малорухливий спосіб життя, депресії також ведуть до збільшення ризику серцевих захворювань. Попри сучасні технології й медичну освіту, щороку від 400 тис. до 500 тис. осіб помирають від серцево-судинних захворювань [15].

Медичні дослідження

26 квітня 2002 року журнал Science розкрив тему «Загадка комплексних захворювань — це не лише гени». У головній статті з цієї теми стверджується: «Найпоширеніші захворювання — украй важке завдання для розв’язання. Хвороба серця, рак, діабет, психічні захворювання — усе це комплексні чи багаточинникові захворювання, тобто їх не пояснити мутацією одного гена чи єдиним чинником довкілля. Найімовірніше, вони виникають із комбінованих дій багатьох генів, багатьох чинників довкілля й поведінки, що викликає ризик виникнення таких захворювань».

У статті під заголовком «Збалансований стиль життя й дослідження в галузі геноміки — запобігати захворюванням» Вальтер С. Віллетт писав: «Ми змогли визначити мінливі чинники поведінки, включно зі специфічними аспектами дієти, зайвої ваги, малорухливості й куріння, що призводять до 70% випадків інсультів й раку прямої кишки, понад 80% серцево-судинних захворювань і понад 90% випадків діабету у зрілому віці…

Відкриття в сучасній молекулярній науці допомогли виявити генетичний чинник у розвитку багатьох захворювань. Глибоко проникні мутації, які є причиною очевидних спадкових захворювань всередині сім’ї, досить рідкісні і проявляються менш ніж у 5% випадків основних онкологічних і серцево-судинних захворювань. Більшість, мабуть, абсолютна більшість основних випадків онкологічних захворювань серед західного населення зумовлено, найімовірніше, чинниками довкілля, ніж генетичними чинниками»[16, 17].

Психологічні дослідження

Дослідники з’ясували, що зараз більше пацієнтів отримують користь від використання плацебо, ніж 20 років тому. Це вказує на те, що напруга в сучасному житті й довкіллі, можливо, вносить свій унесок у виникнення ще більшої кількості психологічних захворювань. У книзі «Невидима чума: Зростання кількості психічних захворювань» із 1750 року понині» її автори доктори Торрі й Міллер констатують, що в останні десятиліття, принаймні, у деяких розвинених країнах виявлено, що хвороби, які викликані депресією, — це епідемічні хвороби, серед яких навіть таке серйозне психічне захворювання, як шизофренія [18].

Під час вивчення психологічної напруги, яку викликала терористична атака 11 вересня 2001 року, або «Синдрому 9.11», така тенденція була надалі підтверджена: навіть у людей, які перебували далеко від місця подій, проявлялися стійкі симптоми стресу [19]. 20% опитаних, які проживають неподалік від «веж-близнюків», показали «істотний посттравматичний стрес» (посттравматичний стресовий розлад ПТСР) [20].

Інше дослідження, у якому брало участь 988 жителів Манхеттена, показало, що куріння, вживання алкоголю й марихуани значно зросли, це може бути пов’язано з різними психологічними станами [21]. Згідно з дослідженням Департаменту освіти, під час опитування 1,1 млн учнів державних шкіл приблизно у 75 тис. дітей спостерігалися понад шість симптомів ПТСР, а цього достатньо, щоби діагностувати розлад психіки [22,23].

Виконання п'ятого копплексу вправ Фалунь Дафа. Медитація
Виконання п’ятого копплексу вправ Фалунь Дафа. Медитація, Львів, 2019 р.

Вищезгадане дослідження ясно показує, що перераховані психологічні чинники, спосіб життя, екологічні чинники й соціальні умови істотно впливають на фізіологічний стан. Сучасна медицина в цій сфері малоефективна. Аналізуючи користь, яку отримали практикувальники Фалуньгун завдяки практиці, можна дійти висновку, що ця практика призводить до позитивних результатів у всіх вищезазначених сферах.

(2) Від традиційної китайської медицини до вдосконалення [25]

Роль практики цігун у збільшенні тривалості життя й оздоровленні легше зрозуміти з позиції традиційної китайської медицини, бо цігун і традиційна китайська медицина — це відображенням однієї системи на різних рівнях.

На відміну від західної медицини, яка зосереджена на фізичних методах лікування, традиційна китайська медицина звертає увагу на енергетичні рівні. Система меридіанів у китайській медицині — це канали для енергетичних потоків. З погляду китайської медицини, усі речовини мають енергію або «ці», таку як Вей ці, ці крові, Ін ці, Цзін ці, ці внутрішніх органів, ці меридіанів, ці води та їжі тощо. Згідно з китайською медициною органи — це не просто анатомічні частини тіла, а різні енергетичні центри. Через систему меридіан органи тіла з’єднані зсередини назовні, від верху до низу.

Канали також з’єднують інші органи в межах системи чи поза системою (тобто, з іншими системами органів). Це основа для цілісного розгляду китайської медицини. Голковколювання, хіропрактика, техніка дихання — це методи лікування, які регулюють енергетичний баланс. Фактично, головна відмінність між традиційною китайською й західною медициною полягає не лише в їх природності й широті охоплення, а й у їхньому ставленні до енергетичного балансу організму. Китайська медицина вивчає чотири складники і п’ять смаків трав, які потім застосовуються до різних систем меридіан. Така точка зору також спостерігається в діагностичному методі китайської медицини, а саме, речовина й енергія перетікають між різними енергетичними центрами (органами).

Китайська медицина

Китайська медицина — це цілісна медична система на енергетичному рівні, а не альтернативна чи додаткова медицина, як її розглядають деякі професійні фахівці західної медицини.

По-друге, китайська медицина вивчає людську систему на мікроскопічному рівні. Багато людей у сучасному суспільстві спантеличені теоретичними уявленнями в китайській медицині. Хоча сучасні фахівці у сфері медицини приходять до того, щоби визнати клінічний ефект традиційної китайської медицини, вони не повною мірою розуміють її невловиму, невидиму теоретичну частину й фундаментальні поняття. Фактично дослідники здебільшого розуміють, що китайська медицина — це впорядкована й повна енергетична система, яка також є комплексною й точною.

Ця система перебуває у мікроскопічній сфері, яка, проте, розширює діапазон людських відчуттів і насправді перебуває за межами досяжності складних сучасних інструментів. Інформація, яку традиційна китайська медицина отримує через «побачити», «почути», «з’ясувати» й «відчути» — це найбільш поверхневе відображення цього мікросвіту.

Екстрасенсорні здатності людей у стародавні часи

У стародавні часи через вдосконалення люди могли розвинути в собі здатність бачити наскрізь людське тіло, бачити мікрочастинки. У «Чжуань Фалунь» йдеться: «У Стародавньому Китаї всі лікарі китайської медицини здебільшого мали екстрасенсорні здатності. Великі лікарі, подібні до Сунь Симья?о, Хва То, Лі Шичженя, Бьєнь Цю?е та інших, були екстрасенсами. Про все це маються записи в медичних трактатах. Але часто ці найцінніші речі зараз піддають критиці. Китайська медицина успадкувала всього-на-всього рецепти чи, так би мовити, досвід від спроб і помилок. Китайська медицина в Стародавньому Китаї була неймовірно розвиненою. Ступінь її розвиненості перевершував ступінь розвиненості нинішньої медицини».

По-третє, китайська медицина об’єднує свідомість і тіло. Вона підкреслює, що «серце грає роль царя». У традиційних китайських дослідженнях стану здоров’я великий секрет довголіття — це аскетизм. Сучасна китайська медицина має дуже обмежене розуміння й усвідомлення духовного аспекту, бо найосновніші частини традиційної китайської медицини не були повною мірою успадковані. Отже, у сучасному лікуванні за методами китайської медицини ці найістотніші частини часто відсутні. Цьому було багато причин. Один із найзначніших — політичний та ідеологічний вплив. Дослідники бояться мати справу з «таємничими» елементами традиційної китайської медицини, які зараз найчастіше розглядаються як «забобони». Тож дослідники втрачають можливість детально дослідити й вивчати їх.

Традиційна китайська медицина є справжньою наукою

Останнє і найголовніше: традиційна китайська медицина є наукою, яка об’єднує людину з природою. Думка про об’єднання людини і природи є однією з основних платформ традиційної китайської медицини. Людське тіло є маленьким Усесвітом. Небеса мають п’ять Ці, а земля — п’ять елементів. Крім того, людське тіло має п’ять емоцій і внутрішніх органів. Усі вони пов’язані один з одним. Назви точок акупунктури й опис різних змін енергії в людському тілі відображають цю особливість. Саме тому деякі західні фахівці кажуть, що діагноз традиційних китайських лікарів звучить як прогноз погоди.

Хай там як, а людське тіло існує не лише матеріально, воно також має духовні складники, такі як людський характер, темперамент та ідеї. З погляду здоров’я людини, коли людський дух спокійний і розслаблений, то органи працюють належним чином. З іншого боку, оскільки Ці — це енергія, яка реально існує в тілі, яка є кінцевою і вразливою, багато чинників можуть призвести до закупорки Ці.

Тож усі теорії лікування й оздоровлення залучають додаткову ці, поглинаючи ці, регулюючи ці. Однак ці — це врешті-решт просто ці. Вона, зрештою, закінчується й витрачається. Однак енергія Всесвіту вічна. Тоді, оскільки людське тіло є маленьким Усесвітом, то чому би людській енергії не бути вічною? Якщо людське тіло є маленьким Усесвітом, і людське тіло має дух, то тоді Всесвіт навколо нас має не лише п’ять елементів і п’ять ці, а й дух? Відповідь має бути ствердною. Якщо маленький Усесвіт асимілюється з духом великого Всесвіту, хіба він не повинен також отримати енергію від великого Всесвіту? Відповідь має бути ствердною.

Вдосконалення моральності

Тому, коли традиційна китайська медицина досягає найвищого рівня, це «самовдосконалення і душі і життя, відмова від прагнення до слави й багатства, стриманість і досягнення кінцевої сфери Істина—Доброта—Терпіння». Це дійсно виходить за рамки медичної науки й досягає нового рівня, тобто самовдосконалення. Практика самовдосконалення, яка дійсно розвиває й душу й тіло, може допомогти практикувальникам у досягненні цієї сфери. Нині енергія Ці в цьому маленькому Всесвіті в людському тілі була очищена поряд із засвоєнням духовних характеристик великого Всесвіту. Вона була перетворена у вічну енергію Гун, що робить можливим досягти справжнього здоров’я й довголіття. Фалуньгун є таким методом самовдосконалення.

Сучасна західна медицина визнає, що є кілька рівнів і кілька аспектів здоров’я. Це ясно висуває нову модель сучасної медичної науки: «фізіологія — психологія — суспільство — дух» [25]. Коли душа здорова, психіка й соціальна поведінка теж мають бути здоровими. Тоді фізичне здоров’я є неминучим результатом. Насправді традиційна китайська медична наука і справжнє самовдосконалення не лише передбачають цю модель, але також забезпечують повний набір допустимих методів, які потрібно зберігати, успадковувати й передавати далі.

VI. Прорив від медичного дослідження до охорони здоров’я майбутнього

Сьогодні охорону здоров’я можна розглядати щонайперше як систему, що забезпечується медичними фахівцями й сучасною медичною технікою (в основному це ліки, радіація, хірургія тощо). Нині охорона здоров’я стає дедалі важчим тягарем для будь-якого уряду. З появою дорогих медичних технологій лікування захворювань не покращилося принципово, але вартість медичних послуг значно зросла. Тож скорочення витрат на охорону здоров’я й підвищення ефективності лікування стали важливими цілями.

Тим часом, нинішні високі витрати на медичну допомогу неминуче виключають із системи охорони здоров’я людей із низьким доходом. Питання, як поліпшити економічну ефективність медичної допомоги та забезпечити прийнятну й ефективну медичну допомогу для всіх верств суспільства, стали дуже важливими для будь-якого уряду. Крім того, сучасна медична наука змінила розуміння людей про хвороби і здоров’я.

У міру того, як медичні технології стають дедалі розвиненішими, люди ще більше залежать від медичної техніки, медичних працівників та інших зовнішніх чинників, сподіваючись, що досягнення в науці та медицині зможуть допомогти їм уникнути страждань від хвороби. Тобто, мало хто замислюється, як поліпшити себе й дійсно бути відповідальним за своє здоров’я. Іншими словами, люди охочіше потурають своїм бажанням.

Після розгляду випадків зцілення й набуття гарного здоров’я завдяки Фалуньгун, стає зрозуміло, що практика забезпечує самостійну систему збереження гарного самопочуття, що є недорогим, але дуже ефективним способом для придбання гарного здоров’я і психічної стійкості. Завдяки практиці люди змінюють погляди на життя і здоров’я. Вони несуть відповідальність за своє здоров’я і життя й по-справжньому змінюють свою поведінку.

Фалуньгун – це  система вдосконалювання  свідомості і тіла

Фалуньгун дуже просто вдосконалює і свідомість, і тіло. Він складається з двох частин: найбільш важливою з них є вдосконалення свідомості або Сіньсін. «Істина—Доброта—Терпіння» є керівним принципом у повсякденному житті практикувальників. Удосконалення Сіньсін є ключем до досягнення зростання Гун, зцілення і зміцнення здоров’я. Фалуньгун також удосконалює тіло практикувальників завдяки вправам для поліпшення фізичного тіла. П’ять вправ включають стоячі вправи та медитацію.

Фалуньгун є системою вдосконалення й має мету, яка перевершує зцілення і зміцнення здоров’я. Але, як показує дослідження, на рівні зцілення і зміцнення здоров’я наслідки практики Фалуньгун просто чудові. На цьому рівні практику Фалуньгун можна розглядати як систему самостійного догляду за собою або самовдосконалення.

Ще більш специфічно те, що практику Фалуньгун можна розглядати як багаторівневу систему саморегуляції, що поєднує духовне й матеріальне, яка демонструє разючий ефект у лікуванні захворювань. Численність рівнів відноситься також до індивідуумів, сімей і колективів. Щодо окремо взятої особистості практика дає ефект на фізичному, психологічному та духовному рівнях. Практикувальники відповідають за свої здоров’я й життя і, керуючись у повсякденному житті принципом «Істина—Доброта—Терпіння», виважено ставляться до втрат і придбань у житті, що дає їм змогу зменшити рівень тривоги й занепокоєння.

Вони також можуть успішно відкинути погані звички. Сучасною медичною наукою підтверджено, що тривога й погані звички є чинниками підвищення ризику виникнення багатьох поширених захворювань. Однак сучасна медицина не здатна усвідомити пряму залежність фізичного стану індивідуума від психологічних і духовних чинників.

Фалунь Дафа: досягнення хорошого психологічного й душевного стану

Практикувальники Фалуньгун здатні досягти хорошого психологічного й душевного стану шляхом підвищення Сіньсін (моральності). Водночас виконання вправ дає змогу також удосконалити й перетворити фізичне тіло. За допомогою вправ людина, що страждає від хвороб, може повністю вилікуватися. Для здорової людини виконання вправ істотно підвищує опірність захворюванням. З погляду традиційної китайської медицини, вправи не лише пробивають і розширюють канали, але й перетворюють енергію низького рівня, ці, в енергію високого рівня — Гун, чого не може досягти традиційна китайська медицина.

Підтверджуючи свою власну обмеженість, сучасна медична наука запропонувала нову модель охорони здоров’я «фізіологія — психологія — суспільство — дух». Як було зазначено вище, сучасна медицина втратила не лише ефективні й недорогі способи лікування фізичних захворювань, але і продуктивні методи в інших сферах. У зв’язку із цим інформація, зібрана на основі результатів досліджень впливу практики Фалуньгун на оздоровлення й загальний фізичний стан, проведених у континентальному Китаї, Північній Америці й на Тайвані в 1998-2002 роках, гідна повторного осмислення й дослідження. У цій сфері мають бути проведені подальші дослідження.

Джерела 1-14:

1.Trends in Alternative Medicine Use in the United States, 1990-1997: Results of a…
Eisenberg et al. JAMA.1998; 280: 1569-1575.
2. http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story2&cid=585&ncid=585&e=9&u=/nm/20020714/sc_nm/health_cancer_remedies_dc_1
3. Encounter with Qi, By David Eisenberg (M.D.), Thomas Lee Wright, 1985

4. Demonstrating the Truth to History – 10,000 Cases During «7.20» One-year Anniversary, http://search.minghui.org/mh/articles/2000/8/3/3315p.html
5. Hormone Treatment Shows Increased Risks; Study Stopped (http://zhengjian.org/zj/articles/2002/7/10/16751.html )
6. 235 North American Cases Falun Gong Health Research Report
7. Barsky AJ, Saintfort R, Rogers MP, Borus JF. Nonspecific medication side effects and the nocebo phenomenon. Jama 2002; 287(5): 622-7.

8. Enard W, Khaitovich P, Klose J, Zollner S, Heissig F, Giavalisco P, Nieself-Struwe K, Muchmore E, Varki A, Ravid R and others. Intra- and interspecific variation in primate gene expression patterns. Science 2002; 296: 340-343.
9. Beecher H. The powerful placebo. JAMA 1955; 159: 1602-1606.
10. Shapiro AK. Placebo effects in medicine,psychotherapy, and psychoanalysis. In: Bergin A, Garfield S, editors. Handbook of psychotherapy and behavior change. New York: Wiley and Sons; 1971.

11. Benson H, Epstein MD. The placebo effect. A neglected asset in the care of patients. Jama 1975; 232(12): 1225-7.
12. Stefano GB, Fricchione GL, Slingsby BT, Benson H. The placebo effect and relaxation response: neural processes and their coupling to constitutive nitric oxide. Brain Res Brain Res Rev 2001; 35(1): 1-19.
13. Walsh BT, Seidman SN, Sysko R, Gould M. Placebo response in studies of major depression: variable, substantial, and growing. Jama 2002;287(14):1840-7.
14. Schweiger A, Parducci A. Nocebo: the psychologic induction of pain. Pavlov J Biol Sci 1981; 16(3): 140-3.

Джерела 15-25:

15. Falun Dafa – Science of Body, Spirit and Soul, by Yang Jingduan, MD.
16. «It’s not just the genes». Science 296: 495, April 26, 2002.
17. Walter C. Willett: «Balancing Life-Style and Genomics Research for Disease Prevention».
Science 296:695-698, April 26, 2002.
18. Torrey EF, Miller J. The invisible plague: The rise of mental illness from 1750 to the present; 2001.

19. Schuster MA, Stein BD, Jaycox L, Collins RL, Marshall GN, Elliott MN, Zhou AJ, Kanouse DE, Morrison JL, Berry SH. A national survey of stress reactions after the September 11, 2001, terrorist attacks. N Engl J Med 2001;345(20):1507-12.
20. Galea S, Ahern J, Resnick H, Kilpatrick D, Bucuvalas M, Gold J, Vlahov D. Psychological sequelae of the September 11 terrorist attacks in New York City. N Engl J Med 2002; 346(13): 982-7.

21. Vlahov D, Galea S, Resnick H, Ahern J, Boscarino JA, Bucuvalas M, Gold J, Kilpatrick D. Increased use of cigarettes, alcohol, and marijuana among Manhattan, New York, residents after the September 11th terrorist attacks. Am J Epidemiol 2002; 155(11): 988-96.
22. Goodnouch A. Post-9/11 pain found to linger in young minds. New York Times 2002 May 20.

23. AP. Post-trauma stress plagues NYC kids. MSNBC 2002;http://www.msnbc.com/news/746411.asp .
24. Discussing Chinese Medical Science and Its Function in the Modern Society (FSC-007), by Yang Jingrui
25. Lawrence M. Tierney, Jr., Stephen J. McPhee and Maxine A. Papadakis: Current Medical
Diagnosis & Treatment 2001, McGraw-Hill

Джерело