Найбільш жахливе приховування фактів: 17-літнє переслідування Фалуньгун і насильницьке вилучення органів

(Minghui.org) Через жорстку цензуру в Китаї, переслідування практикуючих Фалуньгун, особливо насильницьке вилучення органів у цих в’язнів совісті, стало одним з найтрагічніших, ретельно приховуваних злочинів, скоєних китайським комуністичним режимом.

У міру того, як з’являються все нові докази цих злочинів, сімнадцятирічне переслідування все більше нагадує нацистські масові вбивства, щодо яких людство присягнулося, що таке «ніколи більше» не повториться.

17-літнє переслідування Фалуньгун і насильницьке вилучення органів
17-літнє переслідування Фалуньгун і насильницьке вилучення органів

Як почалося переслідування Фалуньгун

Сімнадцять років тому, 20 липня 1999 року, колишній тоді голова Комуністичної партії Китаю (КПК) Цзян Цземінь і його кліка почали переслідування Фалуньгун.

Фалуньгун – це стародавня китайська практика вдосконалення свідомості і тіла, заснована на принципах «Істина, Доброта, Терпіння». Після публічного представлення в 1992 році, вона швидко поширилася з вуст в уста, і число практикуючих в Китаї через кілька років досягло 100 мільйонів.

Так як кількість практикуючих перевищила число офіційних членів партії, КПК і Цзян Цземінь були налякані швидким зростанням цієї групи людей. Ті, хто знайомий з історією КПК, знають, що партія завжди прагнула контролювати все в цій країні. Зі страху і ревнощів Цзян почав переслідування, яке досягло кожного куточка китайського суспільства: переслідували окремих практикуючих і членів їх сімей, на роботі і в суспільстві.

Брехлива пропаганда оббрехала Фалуньгун і розпалила ненависть до цієї мирної групи. Пропаганда проникла навіть в зарубіжні засоби масової інформації і обдурила багатьох людей по всьому світу.

Все більше доказів насильницького вилучення органів

Свідчення очевидців про пережиті тортури і «промивання мізків» розкривають жорстокість і нещадність переслідування. І тим не менше, мало хто міг уявити собі ступінь злостивості і жорстокості санкціонованого державою насильницького вилучення органів у практикуючих Фалуньгун з метою отримання прибутку, поки воно не було вперше викрито в 2006 році.

У період з 2000 по 2004 рік кількість операцій з пересадки органів в Китаї стрімко зросла. Багато лікарень рекламували свої можливості для таких операцій на багатьох мовах.

Наприклад, Міжнародний Центр трансплантації органів при Першій лікарні китайського медичного університету в місті Шеньян провінції Ляонін на своєму веб-сайті публікував відповіді на найбільш поширені зарубіжними пацієнтами питання, в яких кілька разів згадуються «нирки з живих тіл». На сайті стверджувалося, що час очікування для пересадки печінки коливається від одного до двох місяців, для пересадки нирок – від одного тижня до місяця. А також давався докладний прейскурант цін: $ 60 000 за нирку, $ 100 000 за печінку і $ 150 000 за серце і легені.

За даними офіційного веб-сайту Шеня Чжунян, лікаря Східного центру трансплантації органів, який пов’язаний з першою лікарнею в місті Тяньцзіні, він провів більше 1600 операцій з пересадки печінки до березня 2005 року.

Згідно зі статтею, опублікованою в 2006 році в Fenghuang Weekly (засіб масової інформації Гонконгу), ціна на пересадку печінки в Східному центрі трансплантації органів в 2004 році становила $ 32 000 і збільшилася до $ 40 000 у 2005 році. Southern Weekend (китайське ЗМІ) повідомило в липні 2007 року, що центр отримав величезні доходи від таких операцій.

Вилучення органів тісно пов’язане з лікарнями та госпіталями, що перебувають у віданні військових і озброєної поліції, які є головною рушійною силою переслідування Фалуньгун.

Ректор Другого Військово-медичного інституту і міністр військового відомства охорони здоров’я Чжан Яньлін публічно заявив в грудні 2008 року: «У 1978 році у нас було тільки три військових госпіталя, які були в змозі проводити операції з пересадки органів. У 2008 році у нас з’явилося 40 госпіталів, які можуть виконувати операції з пересадки печінки, нирок, серця, легенів, а також декількох органів одночасно в ході операцій».

Багато китайських наукових журналів опублікували статті про випадки трансплантації органів у військових госпіталях і лікарнях озброєної поліції. Однак ні в одному з цих повідомлень не згадується, звідки ці органи були отримані.

Голова товариства з трансплантації органів Китайської медичної асоціації Чень Ши сказав: «У грудні 2005 року загальна кількість операцій з пересадки органів в Китаї досягла 85 000». «З 2002 року кількість операцій різко зросла. Щорічно проводилося більше 10 000 операцій, а в 2005 році їх число досягло 12 000».

У березні 2010 року Хе Сяошунь, заступник керівника Першої лікарні міста Чжуншань, сказав в інтерв’ю Southern Weekend: «2000 рік став поворотним моментом в цій області. Число операцій з пересадки органів в 2000 році в 10 разів вище, ніж в 1999 році. У 2005 році цей показник збільшився ще в три рази».

У 2005 році китайський уряд визнав, що основним джерелом органів були засуджені до смертної кари. Але, згідно зі звітом сайту «Мінхуей» під назвою «Звіт Мінхуей про права людини. Практикуючих Фалуньгун систематично вбивають заради їхніх органів»(посилання на версію на англ., російська версія знаходиться в процесі перекладу), число китайських ув’язнених-смертників значно нижче стрімко зрослого числа операцій з пересадки органів.

За рахунок чого кількість трансплантацій так різко зросла з 2000 по 2005 рік? Що сталося в цей період? Це був період, коли переслідування Фалуньгун досягло свого піку. З 1999 по 2002 рік тисячі і тисячі практикуючих Фалуньгун відправилися в Пекін або провінційні столиці, щоб звернутися до уряду із закликом зупинити репресії Фалуньгун.

Більшість з них були арештовані. Щоб уникнути причетності до цього сімей і не створювати проблем для роботодавців, багато практикуючих відмовлялися в центрах ув’язнення називати свої справжні імена. Багато з них після арешту зникли. Ніхто і ніколи не мав з ними ніякого контакту. Передбачається, що вони стали жертвами насильницького вилучення органів.

Всесвітній осуд

Завдяки величезним зусиллям практикуючих Фалуньгун, спрямованим на викриття насильницького вилучення органів у Китаї, багато урядів, організації та громадяни виступили проти цього злочину.

Зовсім недавно, 13 червня 2016 року, палата представників Конгресу США одноголосно прийняла резолюцію 343, яка закликає китайський уряд припинити насильницьке вилучення органів, зупинити 17-літнє переслідування Фалуньгун і звільнити всіх ув’язнених практикуючих Фалуньгун і інших в’язнів совісті. У резолюції також міститься заклик провести незалежне і розслідування, що вселяє довіру, китайської системи трансплантації органів.

13 липня більше половини членів Європарламенту підписали письмову декларацію, яка також закликає до подальших розслідувань і діям, спрямованим на те, щоб зупинити насильницьке вилучення органів.

Кінець близько

Переслідування з самого початку було приречене на провал. Багато поплічників Цзян Цземіня, високопоставлені чиновники, були заарештовані за корупційні злочини. І все більше і більше людей в Китаї і за кордоном починають розуміти реальну ситуацію, що стоїть за переслідуванням, і що таке насправді Фалуньгун.

Коли переслідування закінчиться, всі докази злочинів, скоєних в цей період, будуть використані для притягнення винних до правосуддя. Про практикуючих Фалуньгун, які втратили життя, відстоюючи свою віру, будуть пам’ятати завжди.
Джерело: http://ru.minghui.org/html/articles/2016/7/22/1135953.html