Згідно з новим законом у США за причетність до примусового вилучення органів тепер буде покарано

Закон H.R. 1154 (https://www.congress.gov/bill/118th-congress/house-bill/1154), який було ухвалено в Сполучених Штатах, передбачає покарання за причетність до примусового вирізання органів у в’язнів сумління. Існує вже багато доказів того, що такі вбивства людей у Китаї здійснює на державному рівні комуністична партія (https://chinatribunal.com/press/), і тому новий документ став відповіддю на ці злочини.

Хань Юй на мітингу Фалуньгун на Площі Об'єднаних Націй, Нью-Йорк, 24 вересня 2019 р. (Фото: Єва Фу/The Epoch Times)
Хань Юй на мітингу Фалуньгун на Площі Об’єднаних Націй, м. Нью-Йорк, 24 вересня 2019 р. (Фото: Єва Фу/The Epoch Times)

У палаті представників депутати ухвалили цей законопроєкт майже одностайно – 413 голосів проти двох. Документ було названо «Законом про припинення примусового вилучення органів». Відповідно до нього покарання передбачається для кожного, хто причетний до таких злочинів: від штрафу 250 тисяч – 1 млн доларів до 20 років позбавлення волі. Також тепер Держдепартамент буде анульовувати паспорти осіб, засуджених за торгівлю органами.

Інтервью Кріса Сміта

Перед голосуванням член палати представників та автор законопроєкту Кріс Сміт, спілкуючись з репортерами, назвав насильницьке вилучення органів у КНР злочином проти людяності. В інтерв’ю він зазначив: «Це просто неймовірна жорстокість. Страшно уявити, що 28-річних молодих людей арештовують лише за те, що вони займаються Фалуньгун, чи вони уйгури, чи представники іншої групи, яку переслідують, і що їх везуть до лікарень, розрізають їхні тіла й вирізають по 2–3 органи для китайської компартії. Це небачена жорстокість».

Практикувальники Фалуньгун йдуть на параді, демонструючи переслідування китайським режимом їхньої віри, у Брукліні, штат Нью-Йорк, 26 лютого 2023 року. (Фото: Ларрі Дай/The Epoch Times)
Практикувальники Фалуньгун йдуть на параді, демонструючи переслідування китайським режимом їхньої віри, у Брукліні, штат Нью-Йорк, 26 лютого 2023 року. (Фото: Ларрі Дай/The Epoch Times)

Експерти вже двадцять років звинувачують китайський комуністичний режим у широкомасштабному примусовому вирізанні органів у в’язнів сумління. За даними правозахисників та свідків, органи вирізають переважно у практикувальників Фалуньгун*. Влада Китаю почала переслідувати прибічників Фалунь Дафа 20 липня 1999 року, коли з’ясувалося, що їхня кількість перевищила чисельність членів комуністичної партії.

Ще одна група жертв з вирізання органів – це уйгури, жителі автономного району Сіньцзян (КНР).

Правозахисники вважають, що новий закон є великим кроком уперед і що він допоможе регулювати медичний туризм до Китаю, тому що дія закону H.R. 1154 поширюється також і на хворих, які їздять для трансплантації органів до інших держав.

Незалежний трибунал у Лондоні після розслідування, яке тривало рік, у 2019 році дійшов висновку, що у Китаї примусово видаляють органи багато років «у значних масштабах» і основним джерелом органів є затримані послідовники практики Фалуньгун. Водночас трибунал не виявив «жодних доказів припинення цих злочинних дій».

Серед країн, які вже заборонили трансплантаційний туризм для своїх громадян − Тайвань, Іспанія, Італія та Ізраїль.

Європарламент, конгрес Сполучених Штатів та різні місцеві органи в різних країнах також публічно засудили примусове видаляння органів комуністичним режимом Китаю і ухвалили відповідні резолюції.

Про Фалуньгун

*Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа) – це практика цігун, яка містить виконання п’яти енергетичних вправ та глибоке вчення про Всесвіт. Практика акцентує на поліпшенні характеру відповідно до принципів Істина, Доброта, Терпіння. Через користь для здоров’я практика набула значної популярності (від 70 до 100 мільйонів прибічників) в КНР у 1990-х роках.

Але, сприйнявши цю популярність як загрозу своєму контролю над свідомістю людей, комуністичний режим Китаю 20 липня 1999 року розпочав загальнодержавну кампанію зі знищення Фалуньгун. Внаслідок комуністичних репресій мільйони прибічників Фалунь Дафа було заарештовано; від тортур, рабської праці у трудових таборах, примусового вирізання органів загинула невідома кількість практикувальників.

Джерело: https://www.theepochtimes.com/house-passes-first-ever-us-bill-to-punish-ccps-forced-organ-harvesting_5153155.html