Практикувальники Дніпра провели захід, присвячений Всесвітньому Дню Фалунь Дафа

13 травня 2023 року практикувальники Фалуньгун міста Дніпро на Набережній міста провели захід, присвячений Всесвітньому Дню Фалунь Дафа. Вони продемонстрували вправи, медитацію, розповіли перехожим глядачам про користь практики для здоров’я та про репресії послідовників цього методу самовдосконалення в Китаї з боку комуністичного режиму. Також було проведено майстер-клас із виготовлення паперових лотосів.

Масовий захід практикувальників Фалуньгун, присвячений Всесвітньому Дню Фалунь Дафа, Набережна міста Дніпро, 13 травня 2023 р. (Фото: Fofg.in.ua)
Захід практикувальників Фалуньгун, присвячений Всесвітньому Дню Фалунь Дафа, Набережна міста Дніпро, 13 травня 2023 р. (Фото: Fofg.in.ua)

Реакція глядачів

Мешканка Дніпра Валерія розповіла, що вже чула про користь Дафа для здоров’я. Сама вона хотіла б займатися, але через велику завантаженість на роботі в лікарні поки що не має можливості практикувати. Практикувальникам Фалуньгун у Китаї вона хотіла б побажати не кидати практикувати, попри репресії, тому що не можна зупинятися на півдорозі. «І ті, хто зазнає репресій, як відомо, зрештою, залишаються правими» – додала Валерія.

Дізнавшись від практикувальників, що у Фалуньгун є не лише вправи, а й книга «Чжуань Фалунь», Валерія поцікавилася сайтом, на якому можна прочитати книгу.

Андрій, школяр 10 класу, сказав, що вперше чує про Фалуньгун та про таке свято як Всесвітній день Фалунь Дафа. Дізнавшись від практикувальників про репресії у Китаї, Андрій додав: «Я вже чув, що в Китаї не зовсім правильно поводяться з деякими частинами населення. Моє ставлення до цього дуже негативне, тому що, по-перше, сама людина вирішує навіщо і чому їй належати та віддавати перевагу. А тим більше, якщо в людини забирають орган без її згоди, я вважаю, це дуже нелюдяно взагалі по відношенню до людей».

Китайським практикувальникам Фалунь Дафа Андрій хотів би сказати: «Якщо людина вже почала щось робити, вона має далі це робити, незважаючи на жодні перешкоди, які ставить життя та різні недоброзичливці, тобто, безумовно, практикувати далі». Щодо принципів самовдосконалення Фалуньгун «Істина – Доброта – Терпіння», − Андрій сказав, що схвалює їх і схвалює рішення людини займатися тим, що їй подобається.

Андрій також додав: «Ви робите хорошу справу, дякую вам».

Демонстрація вправ та медитацій за Фалуньгун на заході (Фото: Fofg.in.ua)
Демонстрація вправ та медитацій за Фалуньгун на заході (Фото: Fofg.in.ua)

Школярка 8 класу Діана сказала, що вже знайома з Фалунь Дафа як медитативною практикою, де є медитації та вправи для загартування тіла. Про репресії вона не знала, почула про це вперше. Щодо принципів «Істина – Доброта – Терпіння», Діана сказала: «Звичайно, треба мати багато терпіння, щоб займатися цією практикою». Діана додала, що коли буде більше вільного часу, то хотіла б спробувати  займатися за Фалуньгун.

Школярка Діана (Фото: Fofg.in.ua)
Школярка Діана (Фото: Fofg.in.ua)

Майстер-клас з виготовлення паперових лотосів

На заході практикувальники Фалунь Дафа також навчали всіх охочих виготовляти лотоси із кольорового паперу. На сході ця квітка є символом самовдосконалення, тому що, проростаючи з мулу та болота, лотос при цьому залишається чистим. Багато дітей, юнаків та дорослих взяли участь у майстер-класі.

Майстер-клас з виготовлення паперових лотосів, Набережна міста Дніпро, 13 травня 2023 р. (Фото: Fofg.in.ua)
Майстер-клас з виготовлення паперових лотосів, Набережна міста Дніпро, 13 травня 2023 р. (Фото: Fofg.in.ua)

Мешканка Дніпра Наталія, яка працює оператором кол-центру, та її дочка Катя, учениця 2 класу початкової школи: «Виготовлення лотосів у нас викликало позитивні емоції. Вдома, звісно, ми ще спробуємо, вже знаємо як». Також Наталя додала, що, можливо, спробує займатися Фалуньгун. «Тим більше, що це дає таку гармонію»,– додала вона. Про репресії та насильницьке вилучання органів у послідовників Фалуньгун у Китаї вона дізналася на заході вперше і сказала, що її ставлення до цього «звичайно негативне». «Кожен має право на свою думку, на свої емоції і розпоряджатися своїм життям». Наталя сказала, що її ставлення до принципів «Істина – Доброта – Терпіння» позитивне. «До того, як дізнатися про цю методику, ми, в принципі, так і намагалися жити», – додала вона.

Наталія та її дочка Катя (Фото: Fofg.in.ua)
Наталія та її дочка Катя (Фото: Fofg.in.ua)