Молодого китайського радіоведучого закатували до смерті у в’язниці за переконання

Сім’я загиблого практикувальника Фалуньгун підозрює, що його вбили

 Кадри з трупом молодої людини, нещодавно поширені у Twitter і підтверджені The Epoch Times, показують, що з ним зробили в китайській в’язниці.

Пан Сюнь, практикувальник Фалуньгун, помер рано-вранці 2 грудня 2022 року, відбуваючи тюремний термін за свою віру. Про це повідомив його близький друг. Пана заарештували в липні 2020 року за практику Фалуньгун.

Пан Сюнь (Фото: The Epoch Times, скріншот з Twitter)
Пан Сюнь (Фото: The Epoch Times, скріншот з Twitter)

Родичі Пана, радіоведучого, вимагають від адміністрації в’язниці в місті Лешань провінції Сичуань пояснити причину смерті Пана й дозволити їм провести незалежний розтин. Про це розповіла особа, яка говорила на умовах анонімності, побоюючись покарання.

Співробітники в’язниці пояснили смерть молодого чоловіка гіпертиреозом — станом, за якого щитовидна залоза виробляє надто багато гормонів. Зв’язатися з в’язницею Лешань для коментарів не вдалося, хоча було здійснено чимало дзвінків.

Але, з огляду на безліч синців, що покривають тіло Пана, ця відповідь не переконлива.

«Мого друга забили до смерті в китайській в’язниці. Це Пан Сюнь, йому було 30 років, дуже яскрава і красива молода людина», — нещодавно написав користувач у Twitter, опублікувавши відео з тілом Пана.

«Його затримали за практикування Фалуньгун… це в жодному разі не привід для компартії Китаю його вбивати!»

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, — це метод вдосконалення душі й тіла відповідно до принципів істина, доброта й терпіння. Він допомагає покращити здоров’я, підвищити моральність і набути духовної мудрості. З часу поширення в Китаї в 1992 році ця практика привабила людей з усіх верств суспільства – від високопосадовців до сільських жителів, і до кінця десятиліття у всій країні налічувалося від 70 до 100 млн прихильників цієї практики.

Однак дедалі більшу популярність Фалуньгун компартія розцінила як загрозу своєму контролю над суспільством. У 1999 році тодішній генсек компартії Цзян Цземінь наказав провести широкомасштабну кампанію з викорінення Фалуньгун, внаслідок чого мільйони практикувальників запроторили до в’язниць і таборів, де їм «промивають мізки», катують чи навіть вбивають заради їхніх органів.

Раптова смерть

Після двох десятиліть переслідувань зловживання не припинилися. За даними вебсайту Minghui, торік щонайменше 7331 послідовника заарештували чи тримали під вартою, що призвело до 172 смертей. Але ця цифра, найімовірніше, лише верхівка айсберга з огляду на жорстку цензуру в Китаї.

Коло 8 години ранку за місцевим часом 2 грудня 2022 року батькам Пана в провінції Хунань зателефонували з в’язниці і сказали, що їхній син перебуває в критичному стані.

Але менш ніж за дві години, коли вони поспішили до в’язниці в Сичуань за 800 км від їхнього дому, батькам повідомили, що їхній син помер.

У цій раптовій смерті родичі і друзі Пана запідозрили недобре, знаючи, що Пан мав добре здоров’я до тюремного ув’язнення.

«Пан Сюня, мабуть, побили, бо під час останнього відвідування виднілися величезні синці на його тілі», — розповів чоловік, який описав, як виглядав Пан під час відвідування в’язниці за шість місяців до смерті.

Сім’я Пана попросила судового одонтолога з Пекіна супроводжувати їх у в’язницю. Але 3 грудня, коли вони нарешті прибули до міста Лешань, тюремна влада не дозволила одонтологу оглянути тіло Пана.

Чиновники сказали їм, що тіло Пана має бути кремоване через 10 днів.

Батьків і тітку Пана, яким вдалося оглянути його тіло, приголомшила велика кількість виразок на його грудях, плечах, спині, талії та ногах.

«Тіло Пан Сюня, що видно й на відео, вкривали синці», – сказав очевидець.

Родичі Пана не хотіли кремувати його тіло до проведення незалежного розтину, сказала ця людина, вони звернулися за допомогою до адвокатів із прав людини.

Пан Сюнь

Пан працював ведучим на місцевій радіостанції Sichuan Radio And Host після закінчення Китайського університету зв’язку — провідного коледжу країни з радіомовлення.

«Він дуже чистий і яскравий», – сказав однокурсник Пана

Компартія розпочала широкомасштабну пропагандистську кампанію, спрямовану на демонізацію Фалуньгун. Дезінформація, як правило, поширювалася через систему освіти й державні ЗМІ.

Щоб протидіяти наклепам, послідовники Фалуньгун почали викривати переслідування цієї духовної практики. Мирний опір включає поширення інформаційних матеріалів про практику й переслідування, а також прямі звернення до громадян.

За словами джерела, у липні 2020 року, коли Пан розклеював з літньою практикувальницею інформаційні плакати Фалуньгун, поліція помітила їх за допомогою камер спостереження.

27 липня Пана заарештували.

Пізніше його засудили до п’яти років ув’язнення й відправили до в’язниці Цзячжоу в Лешані, одну з найжорстокіших в’язниць країни для прихильників Фалуньгун, ідеться у звіті.

Попередні повідомлення на вебсайті змальовували картину жахливих умов у в’язниці Цзячжоу. Колишні в’язні совісті розповіли, що їх часто били, зокрема електрошокерами, змушували стояти понад 12 годин на день упродовж кількох днів і давали менш як 15 секунд на їжу. Охоронці також бризкали їм у ніс та очі перцевою водою й не давали їм потім вмитися.

12 лютого близький друг жертви поділився у Twitter його фотографіями Пана, який навчає школярів у класі.

«Він найпростіша й найдобріша людина, яку я знаю», — сказав він.

Смерть Пана викликала обурення користувачів інтернету.

«Це трагічно. Компартія поводиться з людьми як із гряззю. Хто може бути впевненим, що з нами не станеться такої трагедії? Що більше я думаю про це, то лячніше мені стає», — написав користувач Twitter.

Джерело: https://www.epochtimes.ru/china/prava-ludey/molodogo-kitajskogo-radiovedushhego-zamuchili-do-smerti-v-tyurme-za-ubezhdeniya-171890/