У чому секрет чарівного впливу медитації на здоров’я?

Автор: Тара МакАйзек. Велика Епоха | 2017-11-14

Медитація за цігун Фалунь Дафа. Фото: falundafa-dc.org

Енергія, випромінювана людьми, які досягли високого рівня в медитації, в сотні, а іноді в тисячі разів вище, ніж у звичайних людей.

  1. Неймовірні гамма-хвилі

Нейробіолог Річард Девідсон з Стенфордського університету в 2004 р досліджував енергію, що випромінюється медитуючими тибетськими монахами.

Девідсон досліджував деякі фізичні показники кращих учнів Далай-лами, які практикували медитацію протягом 15-40 років. Він вимірював гамма хвилі, вироблені їх мозком за допомогою електроенцефалографії і сканування мозку.

Контрольну групу, яка складалася з людей, які не мали досвіду в медитації, після тижня занять теж досліджували.

Гамма-хвилі мають високу частоту і вважаються одними з найбільш важливих хвиль електричної активності мозку. Утворення гамма-хвиль вимагає синхронної роботи тисяч нервових клітин на великій швидкості.

Гамма-хвилі, випромінювані ченцями, мали високу активність і найбільшу амплітуду з коли-небудь задокументованих в історії, виявив Девідсон.

Рух гамма-хвиль також був більш упорядкованим, ніж у десяти добровольців, які не практикували медитацію.

Крім того, досвід показав, що медитація призводить до позитивної зміни фізичної структури мозку, запобігає зменшенню обсягу сірої речовини.

Втрата сірої речовини позначається на багатьох розумових процесах: контролі над емоціями, імпульсами, думками і рухами та іншими. Це пов’язано з тим, що в складі сірої речовини є хвостате ядро, що управляє цими процесами.

Медитація за цігун Фалунь Дафа. Фото: Jeff Nenarella / Epoch Times

 

  1. Інфразвукові хвилі, витікаючі від майстрів цігун, в 100-1000 разів вище, ніж витікаючі від звичайних людей

У 1998 р професор Лю Янфан і десятки американських вчених проводили дослідження енергетичної активності майстрів цігун в Китаї.

Цігун – це загальна назва стародавніх практик, які удосконалюють енергію тіла і свідомість людини за допомогою медитативних вправ. Згідно цігун, розум і тіло є єдиним цілим. Відомо, що цігун корисний для здоров’я.

В ході дослідження Лю виявила, що майстри цігун випромінюють сильний потік інфразвукових хвиль, в 100 і навіть в 1000 разів сильніше, ніж у звичайних людей.

Навіть новачки, які займалися цігун всього лише пару тижнів, випромінювали в 5 разів більше інфразвукової енергії, ніж до практики.

Схожі дослідження, що проводилися Пекінським інститутом традиційної китайської медицини в 1988 р., виявили, що енергія ці, яку випромінюють майстри цігун, частково проявляється у формі інфразвукових хвиль. Вона в 100 разів сильніше, ніж у людей, які не займаються подібною практикою.

Обидва дослідження були зафіксовані Китайським інститутом охорони здоров’я.

  1. Ченці не мерзнуть в умовах, де інші б замерзли

У газеті Гарвардського університету описаний експеримент, проведений в північній Індії за участю тибетських ченців у 2002 р.

Ченців, одягнених в легкий одяг, помістили в кімнату з температурою 4 градуси. Вони увійшли в стан глибокої медитації. На їхні плечі поклали тканину, змочену холодною водою.

Звичайна людина в таких умовах тремтіла би від холоду. Крім того, падіння температури тіла навіть могло привести до смерті, пояснюється в статті.

Однак температура тіл ченців не змінилася, а мокра тканина на них висохла. Після цього їх покрили новою мокрою тканиною, змоченою в ще більш холодній воді.

За сім годин на кожному з ченців висохло три таких шматка холодної мокрої тканини.

«Буддисти дотримуються думки, що реальність, в якій ми живемо, не є єдиною. Існує інша реальність, куди ми можемо потрапити, якщо перестанемо піддаватися впливу емоцій і нашого повсякденного світу. Буддисти вірять, що цього стану свідомості можна досягти, роблячи добро іншим людям і займаючись медитацією», розповів в інтерв’ю газеті Герберт Бенсон, який досліджував техніку медитації протягом 20 років.

Він каже, що тепло, що виходить від їхніх тіл, – просто побічний ефект медитації.

За участю людей, що займаються медитацією, проводилося багато подібних експериментів, які показали, що деякі з них випромінюють велику кількість енергії, яку можна виміряти. Вони також можуть контролювати метаболізм і інші фізіологічні процеси.

  1. Дивовижний цілющий ефект

Багато послідовників Фалуньгун (Фалунь Дафа) позбулися серйозних хронічних захворювань.

Фалуньгун – духовна практика, яка включає в себе вдосконалення душі і тіла. Її три головні принципи – істина, доброта, терпіння.

Журналіст Лара К. Паллен, яка пише матеріали на тему здоров’я, в 2000 р. взяла інтерв’ю у декількох послідовників Фалуньгун. Статті з ними опубліковані в CBS Health Watch.

39-річний Сен Ян із Чикаго хворів на хронічний гепатит. «Лікар мені прямо сказав:”Від твоєї хвороби немає ефективних ліків. Ти будеш страждати нею до кінця життя”», – розповів він в інтерв’ю Паллен.

Потім він почав займатися Фалуньгун. Через деякий час йому потрібно було пройти медичне обстеження. Всі 32 показника аналізів виявилися в нормі, включаючи ті, які мали безпосереднє відношення до його хвороби.

«З самого початку мій фізичний стан сильно змінився. Коли я ходив, то відчував, що моє тіло дуже легке, немов я можу злетіти», – говорить він.

Послідовники Фалуньгун підкреслюють, що лікування хвороб не є метою практики. Це просто природний ефект, що виникає в результаті зміни душевного стану і виконання медитативних вправ, які підсилюють енергію в тілі.

Чжі Пін Колауч, 43-річний послідовник Фалуньгун, пояснив Паллен: «Коли людина не перебуває в гармонії зі своїм серцем, це призводить до хвороб».

Джерело