У Києві відкрилася ювілейна виставка «Мистецтво Чжень Шань Жень»

18 березня 2019 року в Києві в особняку графа Уварова (вул. Липська, 16) відкрилася 35-та за рахунком в Україні міжнародна художня виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень». Цю експозицію можна вважати ювілейною не тільки за рахунком, але і за часом, оскільки вперше в Україні вона була проведена в 2009 році, тобто 10 років тому, також в Києві. На урочистому відкритті експозиції окрім глядачів і ЗМІ були відомі діячі культури України, які дали високу оцінку цій події і професіоналізму робіт.

У Києві відкрилася ювілейна виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень». Виступ Миколи Шелеста на урочистому відкритті

Микола Кутняхов

Микола Кутняхов, художник монументального, станкового та сакрального живопису: «Хочу подякувати організаторам, подякувати за те, що вони мають живі палаючі серця, що вони хочуть допомогти людям, які ще перебувають в стані спокою, технічному такому спокої, пробудить реакцію до життя через розуміння таких вічних і таких сучасних понять як добро, зло, світо, темрява, який залишаєш слід на цій Землі. І це можливо тільки тоді, коли спілкування іде не тільки в словах, а через художні образи, які наповнені емоціями, наповнені майстерністю живописною і головне проникнені самою ідеєю  як знайти, як ввійти в цей процес пошуку добра і зла.

Треба забути, що ти живеш в просторі і часі замкнутому, ти живеш у вічному просторі. Цей вічний простір багатошаровий, це всесвіт, вогонь всесвіту, це тепло всесвіту і це треба відчути кожній людині через своє серце. І живопис, який представлений на виставці, допомагає».

Микола Кутняхов, художник монументального, станкового та сакрального живопису

Микола Шелест

Микола Шелест, відомий художник сучасності: «…У нас в 30-ті, 40-ві, 50-ті роки подібне теж було… Ви знаєте, побачивши ці картини, мене вразило те, що я бачу часи вітчизняної війни… І от навіть якщо узяти, ви подивіться: там десь клітка є, сидить, сидить людина в ній, як птах (картина «Перехрестя долей-доріг»), а тут їм все одно, вони проходять мимо, нічого не бачать. Нема ні кінця, ні края. То їхня сторона, то хай там сидять. А от побачити що ж тут робиться, розібратися – то нам ні до чого. Отак ми живемо.

Ви знаєте, коли ми живемо двояко, як флюгер, куди віє, туди ми ідемо – це саме страшне в житті… саме страшне в житті, що ми не хочемо думати самі. А от ці художники починають думати і розповідати. От там де з цеглинами на шиї дівчинка прикута до яких ось там гратів (картина «Непохитна воля») – і ви розумієте що це не вона прикута, це цілий народ, чи в Америці, чи у Франції, чи в Німеччині, чи в Україні, чи в тій же Росії. Тобто ходе людина по лезу ножа – ліворуч, праворуч, розстріл… От нам треба не допустити цього, щоб демократично розвивалася країна, щоб демократичні люди були…».

Екскурсоводи розповідають про історію виставки в Україні та її значення в їхньому житті:

Олександра, координатор проекту і екскурсовод з 2009 року: «Виставку «Мистецтво Чжень Шань Жень»я проводжу з 2009 року. Саме в цей час ми придбали картини цієї виставки в Канаді і з цього року у нас практично щороку в різних найбільших містах України проводиться ця виставка. Ця виставка має велике значення для розуміння людей що відбувається зараз в сучасному Китаї, таємниця Китаю зараз прихована від багатьох людей. Але в наших картинах показана історія сучасного Китаю. І люди, які приходять на виставку, екскурсоводи з різних міст і я в тому числі, проводимо виставку відвідувачам, розповідаючи докладний зміст кожної картини, який вклав художник в ці картини. Люди йдуть з нашої виставки настільки зміненими – у них змінюється мислення, вони розкривають свої кращі якості душевні, вони можуть вже співчувати людям.

Тому ця виставка приносить нам всім екскурсоводам дуже велике задоволення, тому що бачимо, що люди рятуються, коли вони стають на шлях Істини Доброти Терпіння і співчувають тому, що люди в Китаї піддаються дуже жорстоким репресіям.»

Екскурсоводи проводять екскурсії
Екскурсоводи проводять екскурсії

Любов, екскурсовод виставки з 2010 року: «Виставка художньої майстерності, ця міжнародна виставка художніх картин «Мистецтво Чжень Шань Жень» – для мене це практично моє життя. З 2010 року я вже провела десь близько 35 з гаком виставок: 6 виставок в Росії і виставок 30 вже по Україні. Зустрічається багато різних людей, але я зрозуміла, що моя місія – відкрити людям серця, відкрити доброту, яка ще є в людях, щоб вони відкрили свої серця і щоб навчилися того, що потрібно слідувати велінням свого серця. На цій виставці дуже багато таких картин, які дійсно зачіпають людську душу. Мені одного разу сказав один чоловік на виставці: «Ось ви так говорите про картини, що картини оживають і ми як би всі в цій картині». Багато, навіть ті, які спочатку не хочуть слухати, згодом просто йдуть за екскурсоводом і слухають до самого кінця, тобто відкривається, розкривається людське милосердя в цих картинах.

Картини незвичайні. У різних країнах картини різні, хто які картини закупив. У нас в Україні є такі картини, яких немає в Росії. Ну і дуже добре пояснювати і розповідати за картинами. Так просто не розкажеш правду людям, а ось коли вони переконуються, що моральність вона як би відповідає підвищенню мистецтва написання цих картин, картини, саме мистецтво підвищують моральність людську. Тому тут якраз в цих картинах і розкривається добро і зло. Розкривається те, що зараз на Землі відбувається такий хаос, коли люди в невіданні. Інформації багато, всього багато, а щоб відкрити душу людську потрібно всього кілька слів, провівши за картинами, то люди дійсно розуміють і усвідомлюють в яких умовах ми зараз знаходимося. Зараз дуже важкі умови для людини. Все змішалося – добро і зло. Потрібно тільки судити людину по відкритому серцю. Наша місія – якраз відкрити серце людини, відкрити душу людини, просвітити його душу».

Відвідувачі залишають відгуки

Виставка триватиме до 31 березня. Вхід вільний. Відвідати виставку запрошуються всі бажаючі.

2 thoughts on “У Києві відкрилася ювілейна виставка «Мистецтво Чжень Шань Жень»

  • 05.04.2019 at 11:10
    Permalink

    прекрасное, светлое и доброе искусство. Всем рекомендую

  • 05.04.2019 at 13:20
    Permalink

    хорошая выставка.мне понравилась. спасибо большое организаторам

Comments are closed.