Медитація (споглядання)

Існує форма медитації, яка називається – медитація усвідомленості. C давніх часів, послідовники Конфуція, даоси і буддисти – всі звертали увагу на спокійну медитацію. Через медитацію вони очищають думки і прояснюють свій розум.

Сучасна медицина також підтверджує, що медитація здатна поліпшити зосередженість і ефективно усувати напругу, і навіть пом’якшувати хронічні хвороби. Все більше жителів Заходу практикують медитацію, отримуючи від цього багато користі.

Виконання вправ Фалуньгун поліпшує стан фізичного та психологічного здоров’я людини

У 1979 році, доктор Йон Кабат-Зінн (Dr. Jon Kabat-Zinn), засновник Клініки по зняттю стресу (Stress Reduction Clinic) і Центру усвідомленості (Center for Mindfulness) в Медичному центрі Університету Массачусетс (University of Massachusetts Medical Center), представив доповідь про усвідомлену медитацію.

Він представив дані десяти років клінічних досліджень більше 4 000 чоловік, які пройшли восьмитижневий курс, відомий як «Програма по зняттю стресу» (Stress Reduction and Relaxation Program) в Медичному центрі Університету Массачусетс.

Д-р Кабат-Зінн визначає оздоровчу силу усвідомленої медитації як «систематичний підхід до розвитку нових видів управління і мудрості в наших життях, заснований на наших внутрішніх здібностях до розслаблення, приділення уваги, усвідомленості і розуміння». Ця форма медитації може бути використана при таких проблемах як головний біль, високий тиск, болі в попереку, хвороби серця. Всі вони пов’язані з перенапруженням.

Медитація як стиль життя

Чи потрібно людям медитувати не будучи хворими? Вивчаючи життя ченців, які медитуючи, деколи проводять так ціле життя, експерти виявили, що медитація покращує здатність пізнання.

Якщо ви – людина, що приймає те, що відбувається, близько до серця і завжди хвилюється про майбутнє, то медитація ненав’язливо допоможе вплинути на ваше сприйняття речей, сприяючи збереженню гарного настрою протягом тривалого часу. Годинна медитація протягом восьми тижнів дасть сильні імунні реакції, розвиваючи мозкові структури, пов’язані з позитивним мисленням.

Жителі Сходу і жителі Заходу відносяться до споглядання по-різному. В Америці споглядання не пов’язане з релігією. Американці розглядають медитацію як вправу для мозку, замість керівництва для розуму. Вони вважають, що інтелект людини може бути натренований через виконання вправ. Можна навчити наш розум працювати з емоціями, стабілізувати увагу, зменшити сприйнятливість до відволікання і безладний хід наших думок.

Традиційна культура Сходу звертає увагу на теорію про те, що людина – невід’ємна частина природи, душа і тіло взаємодіють. Крім медитації, люди Сходу цінують поліпшення характеру, звертають увагу на етику і виконання благодіянь. Коли розуми людей стають чистими, без непотрібних відволікаючих думок, тоді розум і тіло будуть перебувати в оптимальному стані.

В останні роки, Фалуньгун, який наставляє слідувати в житті Істині, Доброті і Терпінню, поширився по всьому світу, робить акцент на медитації, для того, щоб досягти спокою розуму.

Збереження милосердного і добродушного стану в щоденному житті допоможе стати більш стійким вашому гарному настрою.

Джерело