Фалуньгун і його цілюща сила, ч.2

III. Дослідження оздоровчого ефекту Фалуньгун у Тайвані у 2002 році

Зміцнення здоров’я населення, з огляду на збільшення державних витрат на охорону здоров’я, стало важливим питанням для урядів.

Протягом кількох останніх десятиліть цігун, як частина китайської традиційної культури, справив значний позитивний вплив і, справді, є недорогим способом зміцнення здоров’я. Серед таких видів цігун — Фалуньгун, який із кожним роком дедалі популярніший.

Фалунь Дафа значно покращує здоров’я людини

Наскільки ефективний Фалуньгун?

Доктор Ху Юйхуей, викладач кафедри економіки Національного університету Тайваню, досліджує витрати на медицину протягом багатьох років. Вона також практикує Фалуньгун. Спираючись на свій особистий досвід і професійний авторитет, за підтримки Асоціації Фалунь Дафа доктор Ху спільно з іншим медичним персоналом провела комплексне дослідження того, як практика цігун покращує здоров’я. Це наукове дослідження ґрунтується на історіях хвороб практикувальників Фалуньгун.

За допомогою районованої вибірки доктор Ху відібрала 20% селищ і міст для своєї дослідницької роботи. З усіх опитувальних листів, які вона роздала, 1210 (75%) були заповнені й повернені. Висновки ґрунтувалися на статистичному аналізі. Її доповідь підкреслює, що після початку практики Фалуньгун 72% осіб використовували свої медичні карти лише раз на рік, що майже на 50% менше в порівнянні з минулим. Дослідження також показало значну ефективність Фалуньгун у допомозі людям відкинути шкідливі звички. 81% опитаних кинули палити, 77% перестали вживати спиртне, 85% залишили азартні ігри, 85% також повністю відкинули звичку жувати бетель [рослина роду перець, що використовується в Індії та країнах Південно-Східної Азії як тонізувальний засіб — прим. пер.]. Ці дані підтверджують важливу позитивну роль Фалуньгун у нинішньому суспільстві.

На підставі проведених досліджень доктор Ху зазначає, що Фалуньгун приносить величезну фізіологічну і психологічну користь. Задоволеність своїм здоров’ям у людей, які взяли участь в опитуванні, збільшилася з 24% до 78%, а задоволеність своєю щоденною активністю збільшилася з 36% до 81%. Крім того, 33% опитуваних мали схильність до неврастенії та депресії до початку практики Фалуньгун. Після того як ці люди стали практикувати, кількість осіб з такими симптомами зменшилася до 3%.

Дослідження, проведене на Тайвані, уперше повідомило про позитивний ефект практики Фалуньгун для жінок у стані менопаузи. Проведене у 2002 році в США тривале обстеження виявило, що замісна гормональна терапія (ЗГТ), яка широко поширювалася протягом кількох десятиліть, мала більше побічних ефектів, ніж користі. Дослідження виявило, що лише в США із приблизно 20 мільйонів жінок, які перебувають у стані менопаузи, 6 мільйонів вживали ЗГТ, виробництво яких згодом було припинено. Допомога жінкам при менопаузі залишається важливою проблемою.

Поширеним явищем у практиці Фалуньгун є моложава зовнішність численних літніх жінок і відновлення в них менструацій у невеликій кількості. Дослідження показало, що із 723 жінок, які брали участь в опитуванні, 345 перебували в стані менопаузи, що склало 47,72%. У 68 із цих жінок відновився менструальний цикл, і їхні медичні показники демонстрували очевидне поліпшення.

Доктор Ху твердо переконана, що в економіці з обмеженими бюджетними коштами, які виділяються на охорону здоров’я, практика Фалуньгун не лише ефективно зменшить витрати в цій сфері, але й загалом принесе величезну користь для здоров’я людей. Вона вважає, що уряд і вчені мають працювати разом для подальшого вивчення благотворного впливу Фалуньгун на здоров’я. Вона сподівається, що зможе отримати підтримку від комітету охорони здоров’я, щоби провести подальше всебічне дослідження здоров’я практикувальників Фалуньгун.

IV. Оздоровчі властивості практики Фалуньгун

Щоб узагальнити дані про оздоровчі властивості практики Фалуньгун, звернімося до вищезгаданої статистики.

По-перше, ефективність практики Фалуньгун підтверджується 70% повного і часткового відновлення здоров’я практикувальників Фалуньгун, які до початку практики страждали від захворювань. Рівень ефективності практики загалом перевищує 98,0%.

Професор Ху Мінцінь із відділення дослідження патологій Військового медичного університету №1, який займався медичною практикою в китайській провінції Гуандун, зазначив: «Деякі практикувальники Фалуньгун раніше страждали від хвороб, визнаних складними і/або смертельними; деяким із них медичні фахівці в госпіталі винесли «смертний вирок», визнавши їх невиліковно хворими, проте, вони дивовижним чином одужали завдяки практиці Фалуньгун. Медичні перевірки показали, що їх ракові клітини зникли, також як і симптоми смертельних хвороб і складних випадків. Вони відновили своє здоров’я».

Цілюща сила Фалуньгун також доведена тим, що хворі відновилися без медичної допомоги. Професор Ху Мінцінь пише далі: «Багатьох практикувальників Фалуньгун добре знали як «хронічних хворих» чи «постійних відвідувачів лікарень», та, почавши практикувати Фалуньгун, вони відмовилися від ліків та ін’єкцій. Їхній стан не погіршився, навпаки, ставав дедалі кращим. У деяких із них був рак, і вони проходили хіміотерапію, деякі страждали від діабету й були попереджені лікарями, що їм не можна відмовлятися від ліків. З медичної точки зору їхнє одужання було незбагненним».

Професор Ху також констатує: «У практикувальників Фалуньгун не просто зникають хвороби, їхній організм відновлюється до того стану, яким він був у молодості. У літніх практикувальників стає менше зморшок, їхнє волосся темніє, а обличчя рум’яніють й розгладжуються, проявляючи ознаки повернення молодості. Найважче пояснити те, про що я згадував раніше, — відновлення менструального циклу в жінок похилого віку та їхнє омолодження».

Оздоровча сила Фалуньгун також проявляється в «ефекті антиплацебо». Це питання обговорюватиметься в іншому розділі.

По-друге, всеосяжна лікувальна сила Фалуньгун проявляється в кількох аспектах. Огляд результатів досліджень показує, що рівень повного і часткового одужання від різних захворювань становить 70%, а рівень одужання від невиліковних хвороб, таких як рак, туберкульоз і хвороба Паркінсона, — 66%. Для інших складних випадків, таких як анасарка, повне або часткове відновлення спостерігається у 58%.

Дослідження, проведене в місті Далянь, показує, що рівень виліковування від хвороб серед практикувальників Фалуньгун, які раніше страждали від однієї хвороби, і тих, хто страждав кількома хворобами одразу, склав 89,72% і 88,83% відповідно. З погляду статистики очевидної розбіжності немає. Всеосяжна цілюща сила Фалуньгун також знайшла відображення в істотному поліпшенні фізичного й душевного стану практикувальників. Дослідження, проведене в Пекіні, демонструє зв’язок психологічних змін, фізичних змін і змін у хворобах (див. Діаграму 1).

Вищесказане показує, що лікувальний ефект від Фалуньгун впливає загалом на душу й тіло. Це також демонструє, що ефективність практики залежить лише від самого практикувальника, а не від виду його хвороб чи їхньої кількості.

диаграма.jpg

Діаграма 1. Дослідження, проведене в Пекіні, у якому взяло участь понад 10 000, підтверджує взаємозв’язок між душевним, фізичним станом і станом здоров’я загалом

Вертикальна вісь координат відображає відсоток людей від загального числа випробовуваних

Горизонтальна вісь координат відображає стан групи

Група 1: Відчуття щастя й оптимізму, підвищення життєвого тонусу, повне одужання

Група 2: Кардинальне поліпшення, можливість повноцінно працювати, одужання загалом

Група 3: Деяке поліпшення, можливість займатися звичайною фізичною працею

Група 4: Відсутність змін, непрацездатність

Вертикальні прямокутники відображають відповідно душевне здоров’я, фізичне здоров’я і стан одужання

По-третє, практика Фалуньгун продемонструвала експертам свій благотворний вплив на поведінку і спосіб життя людей. У Китаї практикувальники здебільшого брали участь у денних групових вправах півгодини чи більше. Практикувальники живуть нормальним життям, більшість із них відкинули такі нездорові звички, як вживання спиртних напоїв, куріння та азартні ігри. Практикувальники Фалуньгун здебільшого вірять, що слід покращувати свій характер і підвищувати рівень моральності, а відтак їхні душевний стан самостійно регулюється і поліпшується, зростає здатність долати негаразди, настрій стабілізується. До них прийшло одужання, а зміна характеру позитивно вплинула на родичів, життя в суспільстві та роботу.

По-четверте, здебільшого практикувальники Фалуньгун зазнали на собі швидке поліпшення здоров’я після початку практики. Швидкість і дієвість цього поліпшення повсюдно описувалися як «дивовижні». У деяких людей симптоми захворювань зникали протягом 3-5 днів після прослуховування лекцій Вчителя Лі Хунчжи чи читання книги «Чжуань Фалунь», вони відчули легкість у тілі. Люди здебільшого повністю одужали чи мали помітне поліпшення здоров’я за період від кількох місяців до 1-2 років. У місті Далянь і його околицях дослідники з’ясували, що рівень одужання людей протягом року після початку практики Фалуньгун склав 99%. Згідно з дослідженням, яке проводилося в провінції Гуандун, серед обстежених людей 72% практикували Фалуньгун менш як два роки. 98% із них відновили здоров’я протягом 1-2 років.

Узагальнений результат проведених досліджень показав, що на час дослідження 61,5% осіб практикували Фалуньгун менш як два роки. Згідно з дослідженням, проведеному в Північній Америці, середній час, необхідний для курця, щоби кинути палити, становить 4,58 дня (середньостатистичне відхилення 9,72 дня). Дослідження, проведене в Даляні, показало, що в людей, які й далі практикують Фалуньгун, швидкість одужання також зростає. Згідно з результатами досліджень у Північній Америці та на Тайвані чим триваліше люди практикують Фалуньгун, тим кращим стає стан їхнє здоров’я.

Нарешті, практика Фалуньгун несе економію. Поширення Фалуньгун здійснюється на добровільній і безоплатній основі, без сплати будь-яких внесків. Книги Фалуньгун можна безкоштовно завантажити з інтернету. Навчання Фалуньгун також безкоштовно. З іншого боку, цілюща сила Фалуньгун допомагає практикувальникам, їхнім роботодавцям та уряду істотно заощадити на медичних витратах. За результатами досліджень у провінції Гуандун, містах Пекіні та Даляні кожен практикувальник Фалуньгун щорічно економить на медичних витратах понад 2600 юанів. Економічна вигода очевидна. Дослідження, проведене на Тайвані, показало, що після початку практики Фалуньгун люди скоротили свої медичні витрати наполовину, не рахуючи зменшення кількості невиходів на роботу через хворобу та можливість приділяти в здоровому стані більше часу й енергії сім’ї.

(Далі буде)

Джерело