Інститути Конфуція — китайський «троянський кінь»

Кілька років тому в різних країнах, зокрема й в Україні, почали відкриватися інститути і класи Конфуція. Офіційно метою їхньої діяльності є знайомство з культурою Китаю і викладання китайської мови.

Однак останнім часом деякі країни почали відмовлятися від такого «культурного обміну». Однією з перших країн стала Канада. Потім до неї приєдналася Швеція, США, Японія, Австралія.

Як з’ясувалося, китайська влада використовує інститути і класи Конфуція для пропаганди комуністичної ідеології. Головним важелем впливу на керівництво навчальних закладів є надходження з Китаю грошей викладачам університетів і директорам шкіл, де відкрито класи Конфуція.

Горан Ліндблад — колишній віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи і президент неурядової організації «Європейська платформа пам’яті та сумління», порівнює ці центри з інститутами з вивчення італійської мови, які створював Муссоліні по всій Європі в 30-х роках: «Інститути Конфуція діють приблизно так само: це всього лише шпигунські і пропагандистські центри. Основна їхня мета — ідеологічна обробка і збір інформації для тоталітарного режиму».

Припинити відносини з Інститутами Конфуція закликають Канадська й Американська асоціації університетських викладачів.

У Канаді було створено документальний фільм під назвою «Від імені Конфуція» (трейлер), у якому проаналізовано діяльність «конфуціанських» навчальних закладів, джерела фінансування та цілі їх створення.

Канадським студентам, які живуть у демократичній країні, була незрозуміла і неприйнятна система навчання в Інститутах Конфуція, тому що в ній відсутня свобода думки.

Річард Тадей, директор канадської служби безпеки і розвідки (CSIS), сказав, що всі Інститути Конфуція перебувають під контролем китайських дипломатичних місій, і через них Китай намагається впливати на політику країн.

В Управлінні освіти Торонто (Канада) є документ китайською мовою. У ньому йдеться про те, що «ті, хто приїхав з Китаю на роботу і навчання» повинні за межами Китаю висвітлювати такі «чутливі» питання, як розстріл студентів на площі Тяньаньмень у 1989 році, питання незалежності Тайваню, переслідування послідовників Фалунь Дафа *, уйгурів, тибетців і християн тільки з позиції офіційної китайської влади.

Одна з вимог, яку висувають до викладачів, що приходять на роботу в інститути Конфуція, — не займатися Фалунь Дафа*. Так, широкого розголосу набула історія викладача китайської мови Соні Чжао, яка не взяли на роботу в Інститут Конфуція при Університеті Мак Майстра (м. Гамільтон, Канада) через відмову підписати заяву з обіцянкою не займатися Фалунь Дафа.

Соні Чжао почала займатися Фалуньгун у Китаї і через переслідування переїхала до Канади. На батьківщині її мати була заарештована за заняття практикою Фалунь Дафа. Цю політику, що порушує права людини, і просувають Інститути Конфуція в світі.

* Фалунь Дафа (Фалуньгун) — давня практика вдосконалення душі і тіла, що стала дуже популярною в Китаї в 90-х рр. ХХ століття. Вона містить вправи цігун і духовне вдосконалення за принципами істина, доброта, терпіння. До 1999 року кількість людей, що нею займалися в КНР перевищила 70 мільйонів, їх стало більше ніж членів компартії, що викликало страх у колишнього голови правлячої в КНР компартії Цзян Цземіня. У цьому він побачив загрозу партійній владі. Учення Фалунь Дафа встановлює моральні орієнтири, спираючись на чесність, доброту і терпіння, тоді як комуністична ідеологія заснована на боротьбі, насильстві та нетерпимості до інакомислення. 20 липня 1999 року Цзян Цземінь почав безпрецедентне переслідування, яке триває й сьогодні. Ці репресії набули жахливої форми. Послідовників Фалунь Дафа, які завдяки вдосконаленню дістали міцне здоров’я і мають здорові органи, почали цинічно використовувати як банк живих органів з метою продажу заради наживи. http://fofg.in.ua/wp-content/uploads/2020/01/medicina-kak-instrument-genocida.pdf