Лондон, Велика Британія: Парад у центрі міста й пресконференція в ознаменування мирного звернення «25 квітня»

Практикувальники Фалунь Дафа провели парад у центрі Лондона 20 квітня 2024 року в ознаменування 25-ї річниці звернення «25 квітня». Вони представили Фалунь Дафа (або Фалуньгун) і висловили мирний протест проти переслідування Фалуньгун компартією Китаю. Парад пройшов через діловий район Лондона й китайський квартал і завершився навпроти будівлі канцелярії прем’єр-міністра. Після цього відбулася пресконференція.

Практикувальники пройшли колонами параду центром Лондона

Практикувальники пройшли колонами параду центром Лондона
Практикувальники пройшли колонами параду центром Лондона

Листи підтримки від державних високопосадовців

Тринадцять відомств і посадових осіб, у тому числі канцелярія прем’єр-міністра Великобританії, канцелярія першого міністра Шотландії, члени парламенту, члени шотландського парламенту й члени Палати лордів, заздалегідь надіслали листи на підтримку практикувальників Фалуньгун і побажали успіху заходу.

Пресконференція й захід, спрямований на привернення уваги громадськості до переслідування Фалуньгун у Китаї, відбувся біля канцелярії прем'єр-міністра
Пресконференція й захід, спрямований на привернення уваги громадськості до переслідування Фалуньгун у Китаї, відбувся біля канцелярії прем’єр-міністра

У пресконференції взяли участь два правозахисники — Бенедикт Роджерс, заступник голови Комітету з прав людини Консервативної партії Великобританії, і Саймон Ченг, засновник організації «Гонконгці в Британії», який також є колишнім співробітником консульства Великобританії в Гонконгу.

Практикувальниця зачитує листи підтримки від офіційних осіб Великобританії
Практикувальниця зачитує листи підтримки від офіційних осіб Великобританії

Практикувальники зачитали листи від офіційних осіб Великобританії. У листі з канцелярії прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака говориться: «Уряд, як і раніше, глибоко стурбований переслідуванням практикувальників Фалуньгун та інших людей на основі їхньої релігії або переконань у Китаї, й існують перевірені докази, що практикувальники Фалуньгун зазнають серйозного жорстокого поводження. Свобода сповідувати, змінювати або ділитися своєю вірою чи переконаннями без небезпеки зазнати дискримінації або насильницької протидії — це право людини, яким мають користуватися всі».

На мітингу виступив Бенедикт Роджерс, заступник голови Комітету з прав людини Консервативної партії Великої Британії
На мітингу виступив Бенедикт Роджерс, заступник голови Комітету з прав людини Консервативної партії Великої Британії

Роджерс сказав: «Такі цінності як „Істина-Доброта-Терпіння“ не є виключно цінностями Фалуньгун. Це загальнолюдські цінності. Тисячі людей зазнали переслідування, тюремного ув’язнення, дискримінації, тортур чи вбивств. І, звичайно, вони постраждали від злочину проти людства, пов’язаного із насильницьким вирізанням органів. Нам усім слід пам’ятати: будь-хто, хто має справу з китайською державою, повинен знати, що він має справу зі злочинною державою.

Я підтримую вас усіх. І я разом із вами підтримую Істину, Доброту та Терпіння».

Я солідарний з вами

Саймон Ченг, засновник організації «Гонконгці у Великій Британії» і колишній співробітник Генерального консульства Великої Британії в Гонконзі
Саймон Ченг, засновник організації «Гонконгці у Великій Британії» і колишній співробітник Генерального консульства Великої Британії в Гонконзі

Ченг сказав: «Двадцять п’ять років тому, серед галасливих вулиць міста, група людей вирушила в дорогу, яка назавжди змінила хід історії. Проявивши непохитну мужність і непохитну відданість своїм переконанням, вони виступили з мирним протестом, не вимагаючи нічого, окрім права сповідувати свою віру, і не побоюючись переслідування або репресій.

Їхні дії були викликані не бажанням конфронтації, а, швидше, глибоким почуттям обов’язку перед собою, перед своїми співучнями й перед майбутніми поколіннями.

Ми зібралися тут сьогодні не просто для того, щоб відзначити пам’ятну подію минулого, а й для того, щоб підтвердити нашу відданість вічним принципам, якими керувалися ці сміливі душі багато років тому. Такі принципи, як “Істина-Доброта-Терпіння” (кит. Чжень-Шань-Жень), які перевершують межі культури, віросповідання та ідеології, пов’язують нас разом як членів людської сім’ї.

У Китаї практикувальники Фалуньгун зазнають переслідування в масштабах, які не піддаються усвідомленню. Їх довільно ув’язнюють, катують і навіть вбивають просто за те, що вони наважуються обстоювати право слідувати своїй совісті. І все ж, всупереч неймовірним труднощам, які вони переносять, вони залишаються вірними своїм принципам, не піддаючись силам, що виступають проти них».

Джон Ді, голова організації «Друзі Фалуньгун у Європі», виступив на мітингу
Джон Ді, голова організації «Друзі Фалуньгун у Європі», виступив на мітингу

Джон Ді, голова організації «Друзі Фалуньгун у Європі», сказав: «За стільки років компартія Китаю не змогла зменшити позитивний вплив Фалунь Дафа на світ завдяки непохитній силі духу тих, хто дотримувався своєї віри й страждав із року в рік. Ми також віримо, що переслідування скоро припиниться. Ми знаємо, що „одне добро переможе сто зол“, і це неодмінно здійсниться щодо злого переслідування Фалунь Дафа компартією».

Громадська підтримка

Багато людей спостерігали за парадом, фотографували й приймали буклети.

Алекс та його подруга
Алекс та його подруга

Алекс та його подруга — фінансові консультанти й працюють у великій компанії. Проходячи повз офіс прем’єр-міністра, вони сказали, що заходи, які проводяться практикувальниками, привернули їхню увагу, і вони захотіли дізнатися більше про Фалуньгун.

Коли їм розповіли, що практикувальники мирно протестують проти переслідування впродовж 25 років, щоб захистити своє право практикувати Фалуньгун і свободу віри, вони негайно підписали петицію. Алекс сказав: «Я захоплююся вашою наполегливістю захищати права людини».

Він сказав, що практикувальники були доброзичливими, роздавали перехожим листівки й закликали людей відвідати безплатні заняття з навчання вправ. Він підкреслив: «Психічне здоров’я важливе. Ви зробили хорошу роботу, надихнувши людей бути щасливими, що принесло значну користь британському суспільству». Він подякував практикувальникам за те, що вони поділилися інформацією про Фалунь Дафа й переслідування.

Джессіка та Дебора
Джессіка та Дебора

Джессіка, яка працює у сфері маркетингу, сказала, що цей захід — мирний протест, і що всі вийшли, щоб виступити проти переслідування, і зробили хорошу роботу.

Її подруга Дебора сказала: «Фалуньгун має праведні керівні принципи. Істина-Доброта-Терпіння — мирні поняття. Ті, хто дотримуються таких переконань, безперечно, мають бути благородними людьми». Вона висловила жаль, що КПК переслідує цю групу добросердечних людей, і вважає, що було б жахливо, якби її діти жили за такого режиму, який не забезпечує свободи дотримуватися своїх духовних переконань. Люди поневолені компартією, а їхні органи насильно вирізають і продають заради прибутку. Вони зазначили, що поділяться інформацією зі своїми друзями.

Лікар Мохаммед Шанасуп працює у відділенні трансплантації нирок у лікарні Хаммерсміт у Лондоні. Він сказав, що у Великій Британії існують дві системи трансплантації нирок. Однією з них є жива пожертва. У цьому випадку донор повинен мати якийсь стосунок до пацієнта. Він має бути другом або членом сім’ї та пройти аналіз на сумісність органу й виконати всі юридичні формальності. В іншому випадку, якщо людина вмирає, лікарня має повні централізовані дані й вирішує, чи можна отримати відповідну нирку. Пацієнтам зазвичай доводиться чекати щонайменше три роки чи більше.

Він сказав: «У Китаї органи здорових людей насильно й незаконно вирізають, а потім людей убивають. Це варварство і кримінальний злочин! Таке насильницьке вирізання органів відбувається так, ніби за ними просто йдуть у продуктовий магазин! Люди, які мають статус і вплив, повинні втрутитися, щоб зупинити насильницьке вирізання органів, яке здійснюється із санкції компартії Китаю».

Упродовж майже чверті століття практикувальники Фалуньгун наполегливо й мирно протистоять жорстокому переслідуванню Фалуньгун компартією Китаю. Хоча переслідування триває, світ також непомітно змінюється, і дедалі більше людей дізнаються про жорстокі злочини. Захід, що тривав цілий день, дав людям можливість дізнатися про Фалунь Дафа й пробудив совість у більшої кількості людей, спонукаючи їх підтримати справедливість.

Передісторія. Що таке Фалунь Дафа й чому КПК переслідує цю практику

Практика Фалунь Дафа (Фалуньгун) була представлена громадськості в 1992 році Майстром Лі Хунчжи в місті Чанчуні (Китай). Сьогодні Фалунь Дафа займаються в понад 100 країнах і регіонах по всьому світу. Мільйони послідовників цієї практики самовдосконалення, що ґрунтується на принципах «Істина-Доброта-Терпіння» і включає п’ять медитативних вправ, покращили своє здоров’я і характер.

Цзян Цземінь, колишній голова компартії Китаю (КПК), злякався популярності Фалунь Дафа, побачивши в ній загрозу для атеїстичної ідеології КПК. Тому 20 липня 1999 року він видав наказ про переслідування Фалуньгун.

Вебсайт Minghui.org підтвердив загибель тисяч практикувальників Фалунь Дафа, які втратили життя внаслідок 24-річного переслідування. Оскільки здобувати інформацію з Китаю важко, то, ймовірно, фактична кількість смертей набагато більша. Багатьох практикувальників Фалунь Дафа незаконно ув’язнили й катували за їхні переконання.

Є докази того, що КПК санкціонує насильницьке вирізання органів практикувальників Дафа, які є в’язнями сумління. Тобто їх вбивають задля забезпечення промисловості трансплантації органів.

Під особистим керівництвом Цзяна КПК створила «Офіс 610», позаправовий орган безпеки, повноваження якого перевищують повноваження поліційних і судових органів. Єдине завдання «Офісу 610» — переслідування Фалуньгун.

Джерело: https://uk.minghui.org/html/articles/2024/5/1/2240.html