Практикувальники Фалуньгун Гонконгу відзначають мирне звернення «25 квітня»

25 квітня 1999 року 10 000 практикувальників Фалуньгун зібралися біля Державного бюро зі скарг і звернень громадян, неподалік урядової резиденції Чжуннаньхай у Пекіні, щоб мирно висловити протест проти незаконного арешту практикувальників Фалуньгун. Напередодні 25-ї річниці мирного звернення «25 квітня» практикувальники Фалуньгун у Гонконгу розгорнули плакати й зробили колективні фотографії, щоб відзначити цю подію.

Практикувальники Фалунь Дафа на пункті практики Вонг Тай Сін у Гонконзі розгорнули плакат на відзначення 25-ї річниці мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа на пункті практики Вонг Тай Сін у Гонконзі розгорнули плакат на відзначення 25-ї річниці мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа на пункті практики Козуей-Бей в Гонконгу відзначають 25-ту річницю мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа на пункті практики Козуей-Бей в Гонконгу відзначають 25-ту річницю мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа на пункті практики Тай По в Гонконгу відзначають 25-ту річницю мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа на пункті практики Тай По в Гонконгу відзначають 25-ту річницю мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа в парку Коулун у Гонконгу відзначають 25-ту річницю мирного звернення «25 квітня»
Практикувальники Фалунь Дафа в парку Коулун у Гонконгу відзначають 25-ту річницю мирного звернення «25 квітня»

Практикувальники Дафа, які взяли участь у заходах, присвячених 25-м роковинам мирного звернення «25 квітня», зазначили, що воно втілює стійкість практикувальників Фалуньгун, проявлену в мирному протистоянні переслідуванню. Раніше практикувальники Фалунь Дафа щорічно проводили в Гонконзі мітинг і ходу на честь мирного звернення «25 квітня». Хоча зараз важко отримати дозвіл на проведення великомасштабних заходів у Гонконгу, послідовники Дафа продовжують закликати до припинення переслідування в Китаї.

Поліціянт із Пекіна: «Я захоплююся вашим Вчителем»

Лам, 74-річна жителька Гонконгу, займається Фалунь Дафа з 1996 року. Вона розповіла, як 25 квітня 2000 року, у першу річницю мирного звернення «25 квітня», вирушила до Пекіна, щоб виступити на захист практики.

Лам сказала, що вона й ще двоє практикувальників Дафа з Гонконгу вилетіли до Пекіна. «Коли ми під’їхали до Державного бюро з приймання скарг і звернень громадян, я побачила, що будівлю офісу оточено понад 100 співробітниками служби громадської безпеки й державної охорони». Вийшовши з автобуса, практикувальники попрямували до будівлі бюро, але поліція замкнула їх у невеликій кімнаті для допиту. Лам розповіла поліціянтам, що вони приїхали з Гонконгу до Пекіна, щоб виступити на захист Фалуньгун.

Того ж вечора їх узяли під варту. Вони почали медитувати в конференц-залі. Лам згадує, що поліціянт, який її охороняв, сказав: «Я щиро захоплююся вашим Вчителем. Він дивовижний. Ви, практикувальники Фалуньгун, так чудово медитуєте».

Лам відповіла поліціянту: «Учитель Лі наставляє нас поводитися відповідно до принципів “Істина, Доброта, Терпіння” ( кит. Чжень-Шань-Жень), тобто говорити правду й робити добрі справи. Доброта означає милосердне ставлення до всіх людей; а терпіння проявляється в здатності не вступати в боротьбу й не сваритися. Ми керуємося цими принципами й не робимо нічого поганого. Чому ж уряд переслідує нас?»

Вона також порадила поліціянтам не брати участь у переслідуванні: «Робота поліціянтів полягає у підтримці закону й порядку. Але ви пригнічуєте групу хороших людей». Поліціянт безпорадно зітхнув: «Я не маю іншого вибору».

Коли поліціянти дізналися, що практикувальники приїхали з Гонконгу, вони не відправили їх до в’язниці, а наступного дня відвезли до аеропорту, взявши з них 3000 юанів за проїзд.

Лам продовжувала брати участь у заходах, спрямованих на викриття переслідування. Разом з іншими послідовниками Фалуньгун вона йшла вулицями Гонконгу з фотографіями практикувальників Дафа, які загинули під час переслідування, приєднувалася до акції протесту перед офісом Управління зв’язку Центрального народного уряду й розповсюджувала матеріали по всьому Гонконгу.

Озираючись назад на останні 25 років, Лам сказала, що все більше й більше людей тепер знають, що з Фалуньгун вчинили несправедливо, що мирне звернення «25 квітня» мало законний характер і «самоспалення на площі Тяньаньмень» було інсценовано владою.

Екскурсовод: «Вони кажуть правду»

Кван почала практикувати Фалуньгун у Гонконгу в 1998 році. Після початку переслідування в 1999 році вона часто брала участь у ходах і поширювала матеріали, щоб викрити переслідування Фалуньгун у Китаї.

У 2000 році Кван роз’яснювала правду про Фалуньгун групі туристів у павільйоні. Повз проходило багато екскурсійних груп із Китаю, й один із гідів, вказавши на фотографію мирного звернення «25 квітня», сказав туристам: «Я там був. Вони кажуть правду. Не було ніякої облоги урядової резиденції Чжуннаньхай. Усі учасники акції поводилися мирно».

На той час багато туристичних груп перебували під контролем КПК, і їм не дозволялося читати інформацію на плакатах практикувальників. Тому Кван була щиро зворушена словами гіда.

Тепер, через 25 років, Кван каже, що дедалі більше людей знають про переслідування Фалунь Дафа. Дехто каже: «Ми захоплюємося Фалуньгун. Ви чудові». Вона навіть подружилася з деякими людьми, яким роз’яснювала правду. За її словами, у наші дні все більше молодих людей дізнаються про Фалуньгун.

Сучасне суспільство потребує мужності, проявленої практикувальниками Дафа під час мирного звернення «25 квітня»

Ван сказала, що в 1999 році вона нічого не чула про Фалуньгун. У 2007 році вони з чоловіком працювали в Косово. Ван часто дивилася програми телеканалу New Tang Dynasty, включно з програмою «Дев’ять коментарів про комуністичну партію», й читала статті, написані практикувальниками Фалуньгун. Незабаром жінка почала практикувати.

Ван зазначила, що мужність, проявлена послідовниками Фалуньгун під час мирного протесту «25 квітня», особливо важлива для сучасного суспільства. У наші дні люди проявляють злість, а деякі хочуть помститися, якщо вважають, що з ними вчинили несправедливо. Послідовників Фалуньгун жорстоко переслідують уже 25 років, але вони наполегливо закликають до справедливості й ніколи не вдаються до насильства.

Коли Ван та інші практикувальники вирішили зробити колективне фото на честь «25 квітня», молода жінка з іншого боку вулиці деякий час спостерігала за ними. Після цього вона перейшла дорогу і запропонувала послідовникам Фалуньгун сфотографувати їх. Ван сказала: «Я зворушена, що так багато людей підтримують Фалуньгун і раді бачити практикувальників Дафа».

Джерело: https://uk.minghui.org/html/articles/2024/5/6/2262.html