Корейський монах повертається до мирського життя, щоб практикувати Фалуньгун

Це історія про сорокавосьмирічного Пака Донсока, який живе на острові Чеджу (Південна Корея). Він став монахом, увійшовши до буддійського храму в пошуках сенсу життя. Але після прочитання книги «Чжуань Фалунь» вирішив повернутися до світського життя і практикувати за Фалуньгун.

Залишивши чернецтво, Пак Донсок розпочав нове життя на прекрасному острові Чеджу. Стикаючись зі складним середовищем сучасного суспільства, Пак Донсок прагне відкинути людські уявлення та старанно вдосконалюватись за Фалуньгун.
Залишивши чернецтво, Пак Донсок розпочав нове життя на прекрасному острові Чеджу. Стикаючись зі складним середовищем сучасного суспільства, Пак Донсок прагне відкинути людські уявлення та старанно вдосконалюватись за Фалуньгун.

Стати буддійським ченцем у 29 років

У 2001 році Пак Донсок, випускник Корейського національного педагогічного університету, працював викладачем у школі в місті Аньян провінції Кьонгідо, коли колега дав йому почитати книгу буддійських писань. За цим виник каскад запитань про сенс життя: «Хто я? Яке походження життя? Куди я піду, коли помру? Чи може вдосконалення дозволити людині перевершити життя і смерть?»

Дедалі більша душевна порожнеча всередині Пака Донсока почала заважати його повсякденній роботі та життю. Зрозумівши, що у світському житті немає відповідей на його запитання, він вирішив стати ченцем. Припускаючи, що він намагається втекти від суворої реальності, колеги по роботі намагалися його відмовити. Але сім’я Пака Донсока спокійно прийняла його рішення, оскільки рідні були переконані, що воно було викликане передвизначеними стосунками з Буддою, а не людською цікавістю.

Спочатку Паку Донсоку було важко пристосуватися до свого нового чернечого способу життя. Після ранкового богослужіння ченці снідали перед вивченням буддійських писань, потім у другій половині дня вони повторювали те, що дізналися вранці. Вони також мали допомагати в різних справах, наприклад, у сільському господарстві, рубанні дров, розпалюванні багать і приготуванні кимчі. Для Пака Донсока вимога щодня прокидатися о 4-й ранку була найгіршими тортурами.

Через три роки чернечий спосіб життя почав змінювати моральні цінності Пака Донсока й те, як він ставився до інших. Проте після адаптації до свого нового способу життя бажання Пака Донсока знайти істинний шлях стало ще більш всепоглинаючим. Він не був задоволений своїм нинішнім рівнем вдосконалення, тому почав шукати майстра, який міг би спрямувати його на вищі рівні вдосконалення. Попри те, що він розмовляв із багатьма старшими ченцями, Пак Донсок сумнівався, що будь-хто з них був тим майстром, якого він шукав.

Книга, що змінила життя

В 2006 році, під час відвідин храму Донхваса в Тегу з метою подальшого вдосконалення, він завантажував багаж у фургон, коли помітив листівку Фалунь Дафа під назвою «Справжній шлях до здоров’я», прикріплену до лобового скла фургона. Пак Донсок відкрив листівку і прочитав: «Практика системи Будди високого рівня, за якою вдосконалюються відповідно до принципів Всесвіту «Істина, Доброта, Терпіння». У Пака Донсока відразу ж прокинувся інтерес до цієї інформації.

Він купив книги Фалунь Дафа «Фалуньгун» і «Чжуань Фалунь» і почав читати їх самостійно. Він став вивчати рухи вправ та імітувати рухи за фотографіями з книги «Фалуньгун». Через місяць він неодноразово переглядав онлайн-відео з інструкціями до вправ. Таким чином, Пак Донсок зміг вивчити вправи.

Перша сторінка «Чжуань Фалунь» привела Пак Донсока до стану потрясіння і хвилювання: «Моя інтуїція підказувала мені, що хоча зміст «Чжуань Фалунь» було представлено у формі практики цігун, це була незвичайна книга. Зміст кожної сторінки був настільки цінним, що мені не хотілося навіть перегортати сторінку. Прочитавши всю книгу, я переконався, що Майстер Лі Хунчжи був саме тим Майстром, якого я шукав. Самі лише описи мікрокосму, макрокосму, історії Землі і структури Всесвіту розширили й підвищили мій погляд на світ і Всесвіт до нового рівня.

«Чжуань Фалунь» охоплює багато принципів вдосконалення високого рівня, які ніколи раніше не розкривалися, як-от відмінність між первісним буддизмом і пізнішим Махаяна буддизмом. Різниця в підході між порятунком самого себе в буддизмі й порятунком через спасителя в християнстві. На запитання, з якими я зіткнувся, читаючи опис Всесвіту в «Аватамсака-сутрі», у книзі було дано вичерпні відповіді. Я насилу міг повірити, що такий Учитель існує в наш час».

Повернення до самовдосконалення у світському середовищі

Практикувальники Фалунь Дафа вивчають «Чжуань Фалунь», щоб удосконалювати свою свідомість, і виконують п’ять комплексів вправ для очищення тіла. Після початку вдосконалення за Фалунь Дафа Пак Донсок знайшов внутрішній спокій і розуміння принципу дії навколишнього світу. Через поганий кровообіг його руки й ноги залишалися холодними на дотик цілий рік. Після того, як він зайнявся вдосконаленням, його кінцівки стали теплими, а тіло наповненим енергією.

Згодом Паку Донсоку стало важче залишатися в храмі, у той час як його серце було зосереджене на вдосконаленні за Фалунь Дафа. Через дванадцять років після свого першого посвячення він повернувся в людське суспільство і присвятив себе вдосконаленню за Фалунь Дафа.

Він сказав: «Повернення у світське середовище було більш важким і гнітючим, ніж мій перехід у чернецтво. Через дванадцять років я повністю пристосувався до життя ченця. Тепер я повинен був турбуватися про те, як заробляти на життя в суспільстві, і про те, як сім’я поставиться до мого рішення. Несподівано рідні прийняли моє рішення дуже просто й без хвилювань. Я зрозумів, що був занадто прив’язаний до думки інших людей».

Спочатку Паку Донсоку було важко адаптуватися до життя в суспільстві. В храмах зазвичай підтримується миролюбна обстановка, що дає змогу зберігати спокійний стан свідомості. Але сучасне суспільство приховує в собі складнощі й спокуси на кожному кроці. Пак Донсок виявив, як важливо залишатися незачепленим людськими уявленнями й мати тверду волю старанно вдосконалюватися.

Він сказав: «Порівнюючи з храмами або монастирями, Фалунь Дафа вчить, що сім’я або робоче місце — найкраще середовище для вдосконалення моральних якостей людини. Коли практикувальники Фалунь Дафа розв’язують проблеми, з якими стикаються в повсякденному житті, вони усувають людські прагнення, вдосконалюються швидше й у результаті досягають вищих рівнів вдосконалення.

Після початку практики за Фалунь Дафа мій спосіб життя і мислення стали дуже простими. Знайшовши істинний сенс життя, я оптимістичний і сповнений вдячності. Я знайшов те, що шукав, мої пошуки практики високого рівня завершилися».

Повернувшись у світське середовище, Пак Донсок вирішив жити на острові Чеджу і працювати менеджером готелю. У вільний час він вивчає Фа, виконує вправи й розповідає людям про Фалунь Дафа і про те, як цю практику переслідує компартія Китаю.

Він сказав: «Фалунь Дафа — дивовижна практика. Вона принесла користь багатьом і навчила незліченну безліч людей того, як бути морально чесними й праведними. Однак вона, як і раніше, піддається переслідуванню компартією Китаю. Ошуканих неправдивою урядовою пропагандою китайців вчать ненавидіти Фалунь Дафа. Коли я стикаюся з китайськими туристами, я пояснюю їм, як компартія Китаю обдурила їх, розповідаю їм про доброчесність Фалунь Дафа і про те, що є велике число послідовників Фалунь Дафа в усьому світі».

На закінчення Пак Донсок сказав: «Хоча Фалунь Дафа прямо перед нами, багато хто нічого не знає про це. Я сподіваюся, що люди, які прочитають цю статтю, зможуть відкинути свої особисті уявлення й упередження і об’єктивно прочитати «Чжуань Фалунь». Можливо, як і я, ви виявите, що ця практика вдосконалення високого рівня містить відповіді, які ви шукали. Я сподіваюся, що більше людей усвідомлять свій передвизначений зв’язок із Фалунь Дафа й дізнаються свою справжню мету життя».

 

Джерело:  https://uk.minghui.org/html/articles/2023/7/14/1427.html