Фалуньгун: шлях до здорового життя

На Заході багато людей визнають альтернативні методи оздоровлення, які не включені в сучасну медицину. Люди змінюють свої дієти, використовують трави, шукають фахівців з акупунктури, колірної терапії, масажу, хіропрактики, йоги і аюрведи. Цігун також став популярним. Він розквітає в культурних центрах, фітнес-студіях, громадських центрах і в відділах великих інститутів, таких як «Омега». Як би там не було, якщо ви вранці заглянете в будь-який китайський квартал, то виявите різного віку людей, що виконують вправи цігун, тайцзи або Фалуньгун.

Море спокою. 10 000 практикуючих Фалунь Дафа медитують в китайському місті Шеньян. Фото: www.clearwisdom.net
Море спокою. 10 000 практикуючих Фалунь Дафа медитують в китайському місті Шеньян. Фото: www.clearwisdom.net

Древня китайська культура володіла унікальними секретами

У традиціях китайського народу, що йдуть з глибини століть, є секрети давніх практик, які допомагають людям продовжувати молодість і саме життя, допомагають придбати мудрість. На початку 1990-х Фалуньгун (форма цігун) став поширюватися дуже швидко і завоював величезну популярність у Китаї. Чому саме Фалуньгун став найпопулярнішою формою цігун в країні, що має багату духовну спадщину? Чому і досі Фалуньгун настільки широко практикується всупереч жорстокому переслідуванню з боку комуністичного режиму Китаю? Що ж таке Фалуньгун, і що робить його такою видатною практикою?

Фалуньгун включає в себе 5 комплексів вправ, один з яких виконується сидячи і завершується медитацією. Фалуньгун вимагає, щоб практикуючі займалися самовдосконаленням. Удосконалення означає постійне прагнення жити згідно з принципами Істина Доброта Терпіння. Самовдосконалення – це основна мета практикуючого Фалуньгун, а виконання вправ є допоміжним. Багато людей, які дотримуються вчення Фалуньгун, відзначають поліпшення свого здоров’я. Часто ці поліпшення дуже тонкі: спостерігається зникнення стресів, поліпшення сну, з’являється легкість і приплив енергії, гарний настрій. Багато людей говорить про вилікування дуже серйозних захворювань, включаючи ті, що призводять до смерті.

Сучасна медицина ще не вивчила вплив практики Фалуньгун (також званої Фалунь Дафа) на організм людини, але серйозні дослідження на цей предмет неодноразово проводилися. Статистичні дані, отримані китайським урядом в 1998 р., показали, що щонайменше 70 мільйонів чоловік в Китаї слідували вченню Фалуньгун. Фалуньгун виявився найпоширенішою серед шкіл цігун в історії Китаю. Багато на особистому досвіді переконалися, що у них зникли хвороби, коли вони почали займатися Фалуньгун. Значить, Фалуньгун має таку силу. Ось кілька прикладів.

«Через всього лише один місяць, як я почав практикувати по універсальним принципам Фалунь Дафа – Істина Доброта Терпіння, у мене зникла лейкемія, хвороба, яка не підвладна сучасній медицині. Сотні тисяч юанів (десятки тисяч доларів США) моя сім’я витратила на медицину, намагаючись позбавити мене від хвороби. Це було до зустрічі з Фалуньгун», – говорить практикуючий Фалуньгун з Китаю.

«У мене була друга ступінь остеонекрозу (дегенерація кісткової тканини) обох стегон, і я був паралізований більше року. Але через 3 – 4 дні після того, як я почав практикувати Фалунь Дафа, я викинув геть мої милиці і знову зміг ходити», – розповідає інший послідовник Фалуньгун з Китаю.

У 1998 р. в Пекіні було проведено перше велике медичне опитування серед практикуючих Фалуньгун. У дослідженнях брали участь 12 731 чоловік, 93,4% спочатку мали хвороби, а 49,8% страждали, як мінімум, від трьох захворювань до того, як вони почали свої заняття по школі Фалуньгун. Під час вивчення і практики Фалуньгун здоров’я у практикуючих покращилося. Покращення спостерігалися у 99,1% опитаних, число людей, що повністю вилікувалися завдяки Фалунь Дафа, досягло 58,5%. Зіставляючи здоров’я практикуючих Фалуньгун до і після початку практики, виявилося, що 80,3% практикуючих відразу помітили поліпшення. Відсоток опитаних, які відчували себе «дуже енергійними», виріс з 3,5% – до практики, до – 55,3% після неї.

Опитування також продемонструвало, що 12 287 осіб (тобто 96,5%), відчули поліпшення психологічного стану після того, як вони почали практикувати Фалуньгун.
Дослідження вчених Пекіна показало, що число людей, що практикують Фалуньгун, зростало з кожним роком, і зростання цього показника прискорювалося.
Згідно з опитуванням практикуючі Фалуньгун заощадили 3 270 юанів з людини на рік на медичні витрати на користь держави (юань – китайська валюта, на час проведення опитування, що становить близько 0,12 $).

Робочі в китайських містах отримують в середньому близько 500 юанів на місяць. Помноживши цей показник на мільйони практикуючих, можна легко зрозуміти, що Фалуньгун заощадив мільярди доларів для Китаю в одній тільки медичній сфері.

Інше опитування було проведено в Тайвані. З 1 182 учасників 72% практикуючих Фалуньгун використовували тільки одну картку медичної страховки, яка давала можливість зробити шість візитів до лікаря в рік. Стурбованість своїм здоров’ям у практикуючих Фалуньгун зазвичай була наполовину нижче в порівнянні з рештою населення. Звіт також показав, що Фалуньгун мав дивовижний ефект при позбавленні від шкідливих звичок, а саме: 81% кинули палити, 77% відмовилися від алкоголю і 85% залишили азартні ігри.

«Коли я виконувала вправи, то на наступний день моє тіло ставало легким, усі симптоми хвороби зникли. Я відчувала себе під час прогулянки легкою, як вітер. Я відчувала, немов мене підштовхували, коли я їхала на велосипеді. Я не відчуваю втому, коли піднімаюся по сходах», – сказала 40-річна Феньюн Мао, колишня медсестра з Китаю, яка нині проживає в США.

«В результаті слідування принципам Фалуньгун і виконання вправ, я стала дуже спокійною, з’явилося внутрішнє умиротворення. Тепер я можу об’єктивно оцінювати себе і спокійно дивитися на речі, які раніше мене дратували. Після прочитання книги «Чжуань Фалунь» я зрозуміла, що жила не так, як повинна була жити, дотримуючись принципів Істина Доброта Терпіння. Чим більше я вивчала Фалуньгун, тим більше я проникала в суть цих трьох принципів», – сказала Орісія Маккейб з Канади.

Багато свідчень тих, хто слідує вченню Фалуньгун, звучать містично, і деякі можуть засумніватися в здатності Фалуньгун поліпшити здоров’я. Однак факти, викладені в цих медичних звітах, були підтверджені повторними науковими дослідженнями.

Джерело: http://www.epochtimes.com.ua/ru/health/health/falungun-put-k-zdorovoj-zhyzny-83011.html