Законодавці США активізують зусилля проти насильницького вирізання органів у Китаї

Спонсоровані китайським режимом вбивства заради органів «відразливі», і Сполучені Штати повинні взяти на себе ініціативу в припиненні цього, – про це заявив член палати представників Скотт Перрі (республіканець від Пенсільванії).

«Це огидна практика, це обурливо, і з цим не можна миритися, – сказав він The Epoch Times. «Мають бути наслідки та відповідальність».

Пан Перрі хоче, щоб запропонований ним документ, «Закон про захист Фалуньгун» (H.R. 4132), став стимулом для припинення примусового вирізання органів у живих людей.

Фалуньгун – це духовна практика, яка навчає цінностям правдивості, співчуття та терпимості, а також медитативним вправам. Практикувальники Фалуньгун у Китаї є основною мішенню для трансплантації органів; насильницьке вирізання органів у практикувальників Фалуньгун набуло промислових масштабів. Це наслідок того, що упродовж останніх 24 років комуністична партія Китаю (кпк) веде кампанію жорстокого переслідування цієї групи людей.

Прихильники Фалуньгун відтворюють примусове вирізання органів у в’язнів сумління комуністичним режимом Китаю під час протесту у Відні, Австрія, 1 жовтня 2018 р. (Joe Klamar/AFP через Getty Images)
Прихильники Фалуньгун відтворюють примусове вирізання органів у в’язнів сумління комуністичним режимом Китаю під час протесту у Відні, Австрія, 1 жовтня 2018 р. (Joe Klamar/AFP через Getty Images)

Крок уперед в американському законодавстві

Акцентуючи на ці порушення, законопроєкт (pdf) пана Перрі має на меті накласти санкції на осіб, які причетні до насильницького вбивства людей заради органів, та заборонити їм в’їзд до Сполучених Штатів. Ці дії також можуть сприяти тому, щоб США припинили співпрацю з комуністичним Китаєм у галузі трансплантації органів та вжили необхідних заходів, щоб змусити Пекін покласти край цим зловживанням. Новий документ також може започаткувати співпрацю уряду США з різними установами щодо привернення уваги до переслідування Фалуньгун та координування зусиль щодо накладення санкцій на кпк.

Пан Перрі, який очолює Палату представників з питань свободи і входить до комітету Палати представників із закордонних справ, вважає переслідування Фалуньгун геноцидом, що ґрунтується на переконаннях, а не на етнічній приналежності.

За його словами, комуністична партія КНР «використувала тактику інших диктаторських та тоталітарних влад минулого, щоб демонізувати та дегуманізувати своїх політичних супротивників».

Практикувальники Фалуньгун «гинуть, і їх катують за їхню віру, що є неприпустимим», — сказав він.

За словами законодавця, дуже важливо розірвати зв’язки з Китаєм у галузі трансплантації органів.

«Люди повинні знати, що це відбувається», – сказав він. «Це 21 століття. Вони не можуть просто відвернутися і продовжувати поводитися так, ніби їхні стосунки з членами комуністичної партії Китаю або безпосередньо з Китаєм доречні, поки ті займаються цими речами».

Пан Перрі сказав, що хоче переконатися, що осіб, причетних до насильницького вирізання органів «будь-яким чином», притягнуто до відповідальності.

«Усі мають бути в курсі. Не тільки комуністичні чиновники в Китаї, а й ті, хто працюватиме у Сполучених Штатах Америки», а також «американські компанії, які прагнутимуть брати участь та отримувати прибуток від цих нечесних доходів», – сказав він.

За його словами, навчання хірургів кпк пересадці органів або постачання їм фармацевтичних препаратів чи медичних знань — «все це невід’ємна частина самого злочину».

Практикувальники Фалуньгун ідуть маршем на Манхеттені на честь Всесвітнього дня Фалунь Дафа, 12 травня 2023 року, місто Нью-Йорк (Фото: Ларрі Дай/The Epoch Times)
Практикувальники Фалуньгун ідуть маршем на Манхеттені на честь Всесвітнього дня Фалунь Дафа, 12 травня 2023 року, місто Нью-Йорк (Фото: Ларрі Дай/The Epoch Times)

Зростаючий опір

У Сполучених Штатах зростає увага до проблеми насильницького вирізання органів.

У червні 2023 року Техас ухвалив закон, який забороняє страховим компаніям фінансувати операції з пересадки органів, пов’язані з Китаєм. У березні 2023 року Палата представників США ухвалила двопартійний законопроєкт про покарання осіб, винних у насильницькому вирізанні органів, шляхом введення санкцій щодо їхнього майна та блокування віз, анулювання їхніх паспортів, а також накладення штрафів та кримінальних покарань; проєкт нового закону тепер очікує на схвалення Сенату.

Пан Перрі сказав, що він радий бачити такий розвиток подій.

«Штати майже завжди випереджають федеральний уряд у розпізнаванні обставин, які необхідно вирішити», – сказав він.

І, чи то на дипломатичному, управлінському, економічному чи розважальному фронтах, стосунки з Китаєм не можуть бути звичайними, сказав пан Перрі.

«Ми не можемо продовжувати просто вдавати, що вони не відбуваються, і ми не можемо продовжувати поводитися так само, як раніше, тому що це було б мовчазним схваленням цих явищ, а цього просто не може бути», – сказав він.

Заклик до дій американських політиків

Члени Палати представників Ніл Данн (республіканець від штату Флорида) та Мішель Стіл (від штату Каліфорнія) 27 червня 2023 року написали листа держсекретареві Ентоні Блінкену, закликаючи його департамент «негайно вжити заходів», щоб припинити отримання імміграційного статусу учасниками індустрії примусового вирізання органів, яке ініціюється кпк.

«Розповіді з перших рук, які я чув від жертв і постраждалих від нелюдських дій кпк, не що інше, як жах», – сказав Данн. «Будь-які китайські медичні працівники, які беруть участь у вирізанні органів, чинять злочини проти людяності».

Представник Держдепартаменту заявив The Epoch Times: «Ми глибоко стурбовані повідомленнями про насильницьке вирізання органів у представників релігійних та етнічних меншин, затриманих у Китайській Народній Республіці (КНР)».

«Сполучені Штати продовжують закликати уряд КНР припинити свої аморальні вчинки та діяти відповідно до своїх зобов’язань у галузі прав людини та всіх відповідних медичних та етичних стандартів та передової практики, включаючи дії в найкращих інтересах пацієнта, поінформовану згоду та повагу до особи».

Представник заявив, що Сполучені Штати «домагаються того, щоб особи, які беруть участь або були причетні до порушень прав людини та зловживань у галузі трансплантології, не знайшли притулку у Сполучених Штатах».

Чиновник послався на «низку підстав для відмови у видачі візи», які потенційно застосовуються до осіб, «які беруть участь або були залучені до примусового вирізання органів».

Подіум у Державному департаменті Вашингтона, 11 квітня 2023 року (Фото: Мадаліна Василіу/The Epoch Times)
Подіум у Державному департаменті Вашингтона, 11 квітня 2023 року (Фото: Мадаліна Василіу/The Epoch Times)

Підвищення рівня обізнаності

Пан Перрі також вказав на заяву Асоціації американських лікарів та хірургів, в якій засуджується насильницьке вирізання органів та міститься заклик до офіційних осіб та лікарів США зайняти позицію проти цих зловживань.

«Це триває вже надто довго, і це не привернуло уваги вільного світу, як мало би бути, але нам потрібно продовжувати просто працювати в цьому напрямку кожен божий день, щоб донести це до свідомості вільних людей і всіх людей світу, що це відбувається в 21 столітті», – сказав він.

«Я думаю, що коли більшість американців дізнаються про це, вони опиняться в становищі, коли їм доведеться сказати: “Я не братиму участі в цьому», і в цьому суть”».

Пан Перрі вважає, що законопроєкт про захист Фалуньгун, який зараз перебуває на розгляді в Палаті представників після того, як отримав підтримку обох партій у Комітеті із закордонних справ Палати представників, дає можливість привернути більше уваги до цього питання.

«Ви б не допустили цього у своїй родині. Ви не дозволили б цьому статися серед ваших друзів або у ваших ділових відносинах. Цього не можна допустити й у ширших масштабах лише тому, що це інша країна — цього не можна допустити. Перший крок — це визнати, що це відбувається, і саме до цього ми рухаємося», — сказав він.

«Було б чудово, якби цей законопроєкт пройшов слухання і голосування в Сенаті. Але якщо цього не станеться, ми будемо продовжувати повертатися… тому що, як я вже сказав, ця практика неприйнятна. Вона огидна, вона варварська, вона середньовічна, і вона має бути негайно припинена. І Сполучені Штати мають узяти на себе ініціативу, тому що ми, звичайно, не можемо розраховувати на те, що це зробить комуністична партія Китаю».

Джерело: https://www.theepochtimes.com/chinese-regimes-abhorrent-forced-organ-harvesting-must-end-rep-perry_5381530.html