Високопосадовці США засуджують дії КПК, які загрожують вільному світові

У всьому світі сьогодні зростає занепокоєння діями китайського уряду. Недавні події в Гонконзі, коли Пекін порушив свою обіцянку дотримуватися впродовж 50 років принципу «одна країна – дві системи» і нав’язав комунізм і тоталітаризм колишній британській колонії, спричинили осуд міжнародної спільноти.

З іншого боку, коронавірус, що виник у китайському місті Ухань і торкнувся всіх країн, призвів до людських жертв і завдав шкоди світовій економіці. Таких масштабів епідемія досягла через те, що Пекін вчасно не попередив про небезпеку епідемії й не вжив відповідних заходів.

Сьогодні багато впливових політиків усе частіше засуджують репресивний тоталітарний підхід компартії Китаю (КПК), який вплинув на весь світ. Це жорстка цензура, використання рабської праці в’язнів, придушення інакомислення і релігійних свобод.

Стривожені дезінформацією і брехнею, яку поширює КПК, Сполучені Штати почали змінювати свою стратегію щодо Китаю.

Офіційні особи Білого дому, Державного департаменту та ФБР у своїх заявах закликають Пекін до збереження західних цінностей і захисту релігійних переконань.

Директор Ради з питань промислової й торговельної політики Пітер Наварро

Так Пітер Наварро, директор Ради з питань промислової й торговельної політики, в інтерв’ю Fox News Channel, заявив, що неправильні дії КПК в початковий період епідемії коронавірусу завдали серйозної шкоди світовій економіці.

Держсекретар США Майкл Помпео

Держсекретар США Майкл Помпео зазначив, що, попри те, що західні країни допомагали КПК розвивати економіку Китаю, цей тоталітарний режим, своєю чергою, скористався цим і завдав шкоди вільному світові. Крім встановлення розгорнутої мережі внутрішнього спостереження і цензури, він просуває комуністичну ідеологію, використовуючи інститути Конфуція, публікації в засобах масової інформації та кінематограф.

Держсекретар США Майкл Помпео
Держсекретар США Майкл Помпео

Державний секретар розкрив сутність компартії Китаю: «Я виріс і служив в армії під час холодної війни. І я зрозумів одну річ: комуністи майже завжди брешуть. Найбільшою брехнею є твердження, що вони говорять від імені 1,4 мільярда людей, які перебувають під наглядом, пригнічені й бояться висловити свою думку».

Він додав: «І якщо ми не будемо діяти зараз, зрештою КПК підірве наші демократичні свободи й зруйнує нашу систему цінностей, над створенням якої ми так старанно працювали».

Майкл Помпео сказав, що це насамперед стосується свободи віросповідання. Пізніше в статті журналу First Things від 18 вересня 2020 року він написав: «Очевидно, що угода між Китаєм і Ватиканом не захистила католиків від нападок партії, не кажучи вже про жахливе поводження партії з християнами, тибетськими буддистами, послідовниками Фалуньгун * та іншими вірянами». https://www.firstthings.com/web-exclusives/2020/09/chinas-catholics-and-the-churchs-moral-witness

Держсекретар Помпео підкреслив, що державний департамент твердо відстоює свободу віросповідання в Китаї і в усьому світі і вжив заходів, щоб притягнути до відповідальності за свої дії тих, хто жорстоко поводиться з віруючими.

Помічник держсекретаря США у справах Східної Азії і Тихого океану Девід Стілуелл

17 вересня 2020 року Девід Стілуелл, помічник держсекретаря США у справах Східної Азії і Тихого океану, заявив, що Сполучені Штати не просять інші країни стати на чийсь бік, а закликають протистояти діям Китаю і захистити свій суверенітет і економічні інтереси.

Девід Стілуелл, помічник держсекретаря США по Східній Азії та Тихому океану
Девід Стілуелл, помічник держсекретаря США по Східній Азії та Тихому океану

Він сказав, що за останні кілька місяців сталися «особливо кричущі приклади поведінки Пекіна». Багато офіційних осіб США знають про агресивні дії КПК, починаючи від пандемії до конфліктів із сусідніми країнами.

Директор ФБР Крістофер Рей

Директор ФБР Крістофер Рей, виступаючи перед Конгресом США 17 вересня 2020 р., попередив про небезпеку, що йде від КПК: «Приблизно кожні десять годин ФБР відкриває нове розслідування, пов’язане з Китаєм, у справі викрадення інтелектуальної власності». Рей сказав, що оскільки багато досліджень в галузі створення інтелектуальної власності фінансуються з державного бюджету, то прагнення КПК до світового панування є викраденням інформації і тратою грошей платників податків.

Крістофер Рей, директор ФБР
Крістофер Рей, директор ФБР

Крістофер Рей додав: «Я думаю, останнім часом люди в західних країнах починають розуміти загрозу, що йде від Китаю, і вживати відповідних заходів». https://www.fbi.gov/news/speeches/the-threat-posed-by-the-chinese-government-and-the-chinese-communist-party-to-the-economic-and-national-security-of-the-united-states

Міжнародне співтовариство усвідомило, що приховування інформації про епідемію COVID-19 з боку КПК стало точкою неповернення до довіри. А ігнорування злочинних дій компартії Китаю становить небезпеку для всього світу.

————————————————

*Фалунь Дафа (або Фалуньгун) — давня практика самовдосконалення, яка до кінця 1990-х років стала дуже популярною в Китаї й налічувала понад 70 мільйонів прихильників. Вона включає енергетичні вправи й підвищення моральності, шляхом дотримання принципу «Істина—Доброта—Терпіння». З боязні втратити ідеологічний контроль над людьми, голова керівної в КНР комуністичної партії Цзян Цземінь у липні 1999 року розпочав кампанію переслідування послідовників Фалуньгун, яка триває досі. Людей, які вдосконалюються за цією практикою, кидають до в’язниць і центрів «промивання мізків». Там багатьох катують до смерті, змушуючи відмовитися від духовних переконань. З 2000 року вони стали безслідно зникати, що збіглося з початком «трансплантаційного буму» в Китаї. У червні 2019 року незалежний народний Трибунал з питань Китаю, створений для розслідування заяв про насильницьке видаляння органів, встановив, що основним джерелом органів для трансплантацій у КНР є в’язні та дисиденти. Статті про цю подію опублікували понад 100 ЗМІ в різних країнах світу (https://press.chinatribunal.com/press/)