У Харкові практикувальники Фалунь Дафа взяли участь у Фестивалі культур

Одинадцятого травня 2019 року послідовники школи цігун Фалунь Дафа взяли участь у фестивалі культур, який проходив в парку Горького міста Харкова. Завдяки виступам практикувальників Фалунь Дафа на кількох сценічних майданчиках і параду глядачі познайомилися з вправами Фалунь Дафа, навчилися робити паперові лотоси (символ душевної чистоти і самовдосконалення на сході), побачили танці практикувальників в костюмах казкових фей з віялами, виступи китайських барабанщиків і Небесного дракона. Деякі глядачі подякували практикувальникам Фалунь Дафа за подароване свято, позитив і поліпшення настрою.

У Харкові практикувальники Фалунь Дафа взяли участь у Фестивалі культур

Діти особливо були раді майстер-класу з виготовлення паперових лотосів. Багато з них також з великою радістю фотографувалися з Небесним драконом, що характерно також було і для молодят, яких в парку було чимало в цей день. Організатори Фестивалю подякували практикувальникам Фалунь Дафа за участь і запросили через рік знову приєднатися до нього.

Діти з великою радістю фотографувалися з Небесним драконом
Діти з великою радістю фотографувалися з Небесним драконом

Фалуньгун на Фестивалі культур

Галина, м. Харків: «Ви ж знаєте, що всі народи в усі часи взаємозбагачувалися різними культурами. І, напевно, багатьом відомо, що китайська культура, одна з найдавніших п’ятитисячолітня культура, дуже багато дала світу. Це і папір, компас, це порох, навіть парасольку. Це все прийшло до нас з Китаю. Але крім того ще китайська культура, філософія китайської культури, справила вплив на світову культуру. Я вам повідомлю цікавий факт, напевно. Великий російський письменник, мислитель Лев Толстой в п’ятдесят років захопився китайською філософією. Він навіть спеціально вивчив мову і переклав Лао Цзи, і видав збірку його висловів. Тобто така чудова культура … Ми взяли теж щось з китайської культури, ми займаємося в китайській школі самовдосконалення Фалуньгун або Фалунь Дафа.

Чому ми обрали саме китайську школу? Всі, напевно, хочуть бути здоровими, витрачають на це дуже багато грошей, витрачають на ліки, витрачають на фітнес, на басейн, ще на якісь інші засоби. Ми ж вибрали інший спосіб – не застосовувати якісь засоби ззовні, а змінювати себе зсередини. Вчені, медики вже визнають: для того, щоб бути здоровим, треба бути добрим і спокійним. І ось в нашій школі Фалуньгун (інша назва – Фалунь Дафа) ми теж намагаємося бути спокійними, чесними, терплячими і добрими. Тобто ми вважаємо, що є Закон Всесвіту, Чжень Шань Жень по-китайськи, українською –  Істина Доброта Терпіння. Цей Закон, якщо для вас молодих, зрозуміліше, можна сказати – алгоритм цього Всесвіту. І якщо йому слідувати, то ми теж можемо гармонізувати взаємини із Всесвітом, гармонізувати з оточуючими, з сім’єю, на роботі, але й, крім того, звичайно, вилікуватися. І у нас тут ще, звичайно ж, є оздоровчі вправи, звичайно, є медитація».

Вправи Фалунь Дафа

Практикувальники Фалунь Дафа поділилися на Фестивалі культур зі сцени особистим досвідом самовдосконалення на Фестивалі культур і запросили всіх бажаючих прийти на пункт практики навчитися вправам: «Школа дуже доступна і дуже ефективна. Займаються безкоштовно. Так що може кожен з вас спробувати для себе, визначитися. І потім, якщо хочете, ось вам дадуть зараз матеріали з телефонами, можете потім зателефонувати і приходити до нас, і вчитися цій школі».

Виконання вправ школи цігун Фалунь Дафа (або Фалуньгун) на Фестивалі культур у Харкові
Виконання вправ школи цігун Фалунь Дафа (або Фалуньгун) на Фестивалі культур у Харкові

Виступ практикувальників Фалунь Дафа з поясними барабанами

Практикувальники Фалунь Дафа розповіли глядачам про традиції гри на поясному барабані в стародавньому Китаї: «Оскільки ми займаємося в китайській школі, ми звичайно, долучилися до китайської культури, ми познайомилися з нею, і зараз ми представимо, покажемо вам те, що ми взяли з китайської культури. У китайській культурі, в історії, в усі часи на святах, на урочистостях люди в Китаї при імператорських палацах, прості люди, вони били в поясні барабани. Ці поясні барабани, вважалося в Китаї, що вони відганяють зло і вітають добрих людей. І ось зараз наші учні покажуть вам номер з поясними барабанами – «Фалунь Дафа Хао»».

Виступ практикуючих Фалунь Дафа з поясними барабанами
Виступ практикувальників Фалунь Дафа з поясними барабанами
Практикуючі Фалунь Дафа розповіли глядачам про традиції гри на поясному барабані в стародавньому Китаї та зіграли декілька композицій
Практикувальники Фалунь Дафа розповіли глядачам про традиції гри на поясному барабані в стародавньому Китаї та зіграли декілька композицій

Танець з віялами практикувальників Фалунь Дафа

Учні Фалуньгун розповіли глядачам про значення танцю в стародавній китайській культурі і виконали номер в костюмах казкових фей: «… Ви дивіться, яке у нас сьогодні різноманіття культур, у всьому парку і на цій сцені. Сучасна культура. А ми вам пропонуємо ознайомитися з древньою традиційною культурою, спокійною культурою. В історії в Китаї при імператорських палацах, дворах, серед простих людей, танці полягали в демонструванні воїнами своїх умінь: стрибків, переворотів, вміння володіння мечем, палицею, кинджалом. І навіть ось віяло, воно не просто віяло, не просто було річчю, на якій писали поети, за допомогою якого закохані висловлювали свої почуття, яким присвячували музиканти свої твори. Віяло теж було знаряддям, яким воїни могли когось вбити. Але зараз ми будемо використовувати віяло тільки в мирних цілях, зараз наші учениці школи Фалуньгун, Фалунь Дафа покажуть танець з віялами».

Танець з віялами практикуючих Фалунь Дафа
Танець з віялами практикувальників Фалунь Дафа