Соціальна мережа в Китаї йде на самоцензуру на слово “Фалуньгун”

19.11.2016 р.
Цього тижня Ейпріл Ю, студентка старшого курсу Університету імені Дж. Мейсона, отримала премію розміром $ 1 000 за перемогу в конкурсі плаката на тему захисту прав людини. Та невдовзі після того, як вона повідомила цю новину в соціальній мережі LinkedIn, їй прийшла інформація, що її профіль у Китаї заблоковано.

Скріншот фото плакату з сайта "Друзі Фалуньгун". Підпис під плакатом: "Придивіться ... Що ви бачите?"
Скріншот фото плакату із сайта “Друзі Фалуньгун”. Підпис під плакатом: “Придивіться… Що ви бачите?”

Темою конкурсного плаката став Фалуньгун — мирна практика вдосконалення, що ґрунтується на принципах Істина, Доброта, Терпіння. У Китаї в 90-х роках практика була дуже популярною — нею займався кожен 13-ий китаєць. Вона благотворно впливала на фізичне здоров’я людей і сприяла підвищенню моралі.

 

Однак компартія Китаю, злякавшись її популярності, в 1999 році розв’язала репресії. Вона викрадала й піддавала тортурам послідовників Фалуньгун, щоби змусити їх відмовитися від своєї віри. Є документально підтверджені факти жорстокості переслідування, яке триває й сьогодні в таємних в’язницях у всьому Китаї.

 

У зверненні, яке отримала Ейпріл Ю від адміністрації LinkedIn, написано:

«Через наявність певного контенту в профілі, ваша сторінка в Китаї заблокована… Ми підтримуємо свободу слова, але, щоби працювати в Китаї, нам
необхідно було прийняти умови китайського уряду й дотримуватися його вимог».
(Локальна версія LinkedIn почала працювати в Китаї з лютого 2014 року).

 

Після отриманої інформації Ю звернулася до громадської організації «Друзі Фалуньгун»: «Я знаю, що цензура в Китаї жорстка… та все ж відчуваєш, що ти ніби не такий, як усі, і дуже тривожно, коли виявляєшся об’єктом цієї цензури».

 

LinkedIn прямо вказує, що його місія не в тому, щоби стверджувати моральні принципи чи надавати підтримку в питаннях прав людини, а в тому, щоб об’єднати професіоналів у всьому світі й допомогти їм стати продуктивнішими й успішнішими.

Тож нині профіль Ейпріл Ю закритий для більш ніж 13 мільйонів китайських користувачів.

«Це ясно показує, що китайський уряд блокує будь-кого, хто намагається написати, розповісти про Фалуньгун чи про правосуддя в країні», — сказала дівчина.

 

«Цензура китайського інтернету працює за допомогою пошукових систем, які здійснюють блокування за ключовими словами, які компартія вважає «чутливими», серед них: «незалежність Тибету», «примусове вилучення органів», «демократія» і, звичайно ж, «Фалуньгун».

«Придивіться»

Ейпріл Ю взяла участь у конкурсі плаката, дізнавшись про переслідування на початку цього року.

 

«Коли я була у Вашингтоні цієї весни, то побачила жінку, яка роздавала листівки з інформацією про переслідування Фалуньгун у Китаї. Люди здебільшого байдуже проходили повз, але мене це зацікавило», — розповідає Ю.

 

— Прочитавши листівку, я була вражена й подумала про те, що люди не повинні ігнорувати те, що відбувається в Китаї. Беручи участь у конкурсі плаката, я хотіла розповісти людям, що стоїть за словом «Фалуньгун», і повідомити про неймовірні порушення прав людини в Китаї. Я хочу сказати, що послідовники Фалуньгун роблять більше, ніж просто роздають листівки людям».

 

Плакат Ю змушує глядача уважніше придивитися до Фалуньгун. На передньому плані плаката мати й дочка, які роздають інформаційні матеріали. Їхні прості дії відбуваються на тлі мозаїки з фотографій, які відображають різні події практикувальників Фалуньгун. На деяких фотографіях вони виконують медитативні вправи, на інших можна бачити жахливі наслідки жорстокості поліції, є також фотографії із зображенням прихильників Фалуньгун, які вимагають припинення переслідування.

 

Конкурс плаката був влаштований «Друзями Фалуньгун», некомерційною організацією, місія якої полягає в тому, щоби підтримати свободу віри практикувальників Фалуньгун. Її основна діяльність спрямована на те, щоби підвищити обізнаність про переслідування, дати громадськості можливість надати підтримку Фалуньгун і покласти край насильству, яке здійснює комуністичний режим Китаю.

«Ми обурені тим, що одна з основних соціальних мереж розповсюдила цензуру на людей, які підтримують права людини, — сказав Алан Адлер, виконавчий директор організації «Друзі Фалуньгун». — Ми не думаємо, що для корпорацій США доцільно підтримувати переслідування невинних людей. Блокуючи цю новину, LinkedIn свідомо чи несвідомо пособляє жорстокості, спрямованій проти віри китайського народу».

Джерело