У Херсоні пройшла Міжнародна виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень»

У виставковому залі на площі Свободи у Херсоні з 2 по 15 серпня 2021 року проходила Міжнародна художня виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень». Картини художників з Тайваню, Австралії, Канади, Японії, США, Китаю розкривають  2 теми: «Краса вдосконалення людини за принципами Істина-Доброта-Терпіння» і «Репресії в Китаї послідовників школи цігун Фалунь Дафа (або Фалуньгун) з боку комуністичного режиму». Багато глядачів залишили свої відгуки про виставку.

У Херсоні пройшла Міжнародна виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень»

Міжнародна виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень» у Херсоні, серпень 2021 р. (Фото: fofg.in.ua)
Міжнародна виставка картин «Мистецтво Чжень Шань Жень» у Херсоні, серпень 2021 р. (Фото: fofg.in.ua)

Гіди проводять екскурсії

Гіди проводять екскурсії

Гіди проводять екскурсії

Гіди проводять екскурсії
Гіди проводять екскурсії (Фото: fofg.in.ua)

Дарина

Дарина з Одеси: «Загалом виставка дуже сподобалася. Цікаво. Дізналася багато нового. Взагалі про цей рух (Фалуньгун) я раніше нічого не знала, тому в принципі була будь-яка інформація цікава. І звичайно ж вражають 3D картини і картини художниці (Кетлін Гілліс), в яких простежується жовтий колір в кожній картині. Ось вона запам’яталася особливо якось».

Ірина

Ірина з Херсона: «Мій відгук повний подяки, за те, що в цей час, досить складний, в різних аспектах його прояву, такі люди як ви, з різних міст приїхали і по-справжньому служать мистецтву; і нас, жителів цього міста, теж пригощають духовними харчами. Дуже багато болю в роботах художників. І я сподіваюся, що в кожного з відвідувачів виставки знайдеться свій внутрішній відгук, своє бачення серця. Духовно ми всі сильні і ми всі разом».

Ирина и экскурсовод Александра
Ірина (ліворуч) та экскурсовод Олександра (Фото: fofg.in.ua)

Марія

Марія з Херсона: «Коли я побачила, що у вас тут виставка китайського мистецтва, я думала, там буде щось традиційне – картини на шовку, ієрогліфи, гори, як зображується в підручниках. А тут ось таке інше, знаєте, схоже на західні картини, але в них також ось цей сенс, який в китайських багатьох картинах, зашифрований. Нам тут розповіли стільки всього в цих картинах. Також написи є на ієрогліфах, які теж глибинне щось означають. І ось мені здається, що з людьми картини більш зрозумілі, коли показують емоції людські. Коли там якийсь лелека стоїть у воді і в цьому є якийсь сенс життя  – ось це мені важкувато зрозуміти, а такі ось картини, вони більше в душу западають і глибший, мені здається, зміст залишають».

Марія (Фото: fofg.in.ua)
Марія (Фото: fofg.in.ua)

Анатолій

Анатолій з м. Біла Церква (Київська обл.): «Я був у Китаї і думав, що поліція – це якийсь символ захисту і т.д. А виявляється  – це частина системи, яка репресує людей і не дає волі думкам. Я вперше чую про Фалунь Дафа. Я ознайомлюсь із цим вченням. Особисто для мебе ця частина історії дуже цікава».

Анатолій з м. Біла Церква (Фото: fofg.in.ua)
Анатолій з м. Біла Церква (Фото: fofg.in.ua)

Анатолій Марущак

Анатолій Марущак, почесний громадянин Херсона, заслужений журналіст України: «Зазвичай ми заходимо у виставковий зал, тут цікаві картини. Але сьогодні – особливий день, тому що такого мистецтва я не бачив. Головне, що крім красивих картин, прекрасних робіт тут є і духовна складова. Вона є в будь-якому творі, але тут вона особлива ця складова, тому що мова йде про кожну людину і про всесвіт, і про те, яким може бути наш світ, яким може бути наше життя, наша душа. Ця виставка, це вчення змушує задуматися. І, я думаю, хто прийшов сюди, той обов’язково виніс ось цей світ, ось ці три: Істина, Добро і Терпіння. Їх так не вистачає в нинішньому світі».

Анатолій Марущак (Фото: fofg.in.ua)
Анатолій Марущак (Фото: fofg.in.ua)

Олексій

Олексій з Херсона: «Окрім старої теми боротьби добра зі злом ( те що тут постійно власне присутнє: то добро; то зло,  то добро, то зло) ще цікава тема духовності і невпинного невмирущого прагнення крізь століття, крізь віри різні, режими. Все одно люди прагнуть якоїсь чистоти, якогось надлюдського розуміння життя, надлюдської присутності в енергетичному полі всього цього космосу, Землі. Я побачив у картинах саме прагнення, саме оте світло, яке ми всі маємо мати в собі, якого ми потребуємо».

Олексій (Фото: fofg.in.ua)
Олексій (Фото: fofg.in.ua)

Олександр

Олександр із Херсона: «Вразило, по-перше,  нереально живе написання картин, прямо  дуже живе. По-друге вразило те, що такий жах відбувався, а ми про це тільки сьогодні дізнаємося, так як, дійсно, як ви сказали, ЗМІ не висвітлювали цього всього дуже довгий час. Ну і сам рух Фалунь Дафа – є чому повчитися. Цікаво, дуже цікаво».

Олександр (Фото: fofg.in.ua)
Олександр (Фото: fofg.in.ua)

Костянтин

Костянтин із Херсона: «Незважаючи на те, що я особисто не вважаю себе духовною людиною, і практично можна сказати, що невіруючий, але я не кажу, що повинна бути якась війна. Ніколи людей за їхні переконання, за їхні вірування, за їхній світогляд не треба переслідувати. Це їхній вибір, це їхня ідеологія, це їхнє бачення цього світу. Кому вони роблять погано? Насадження релігії є поганим, але войовничий атеїст теж є поганим. Не повинні ці люди між собою воювати. Кожен вибирає свій світогляд».

Костянтин (Фото: fofg.in.ua)
Костянтин (Фото: fofg.in.ua)

Тетяна з Херсона: «Я народилася в Херсоні, але волею долі з 1997 року прожила в штатах двадцять років і бачила початок всіх цих маніфестацій і протестів проти знищення людини. Дуже багато тоді, напевно, китайців іммігрувало з Китаю. Але мене вразила виставка, яку я ось зараз прослухала, подивилася і дуже вдячна гідам. Просто відчувається, як ніби-то людина сама все це пройшла, випробувала. І без такого путівника неможливо було б зрозуміти і настільки зануритися в цю проблему людства. І приголомшливі роботи, які просто надихають і показують не те, що світло в кінці тунелю, а світло в душі у кожної людини. І це те, що необхідно розкривати і вивчати в собі».

Андрій з Херсона: «Побував я на виставці. Враження різні. Ну, звичайно, це повний жах те, що діється в Китаї – як над людьми знущаються за їхню віру, за інакомислення. Я сподіваюся, що все-таки рано чи пізно ця імперія зла розвалиться, і прийдуть до влади нові люди і настане порядок – це моє таке коротке побажання».

Сергій та Антон

Сергій з Херсона: «Щойно молода людина нам провела екскурсію по виставці Фалунь Дафа. І, в принципі, я рекомендую всім як мінімум один раз відвідати цю виставку й не просто подивитися на картини, а заглибитися  максимально у суть того, що вони доносять і до чого вони ведуть. Тому мені дуже все сподобалося. Всім раджу».

Антон із Херсона: «Щойно закінчилася екскурсія виставки про Фалуньгун. Було дуже змістовно. Дуже цікаво. Я про деякі речі, про які знав поверхово, дізнався абсолютно з інших сторін. Всім рекомендую так провести час».

Антон (ліворуч) та Сергій (Фото: fofg.in.ua)
Антон (ліворуч) та Сергій (Фото: fofg.in.ua)

Тетяна з Херсона: «Виставка приголомшлива. Дуже багато аспектів, про які ми дізналися на екскурсії, були нам взагалі невідомі. І те, що саме в Китаї на сьогоднішній день існують такі ось, ну будемо казати так, події, які для нас взагалі це як ноу-хау. Ми думаємо про те, що у нас все погано, а є країни й люди, які страждають набагато більше, ніж ми».

Наталя Петрівна

Наталя Петрівна з Херсона: «Мене дуже надихнула ця виставка. У мене всередині ніби щось перевернулося в кращий бік. У мене он тремтіння по всьому тілу йде від вражень, від захвату. І якби побільше таких виставок було, то було б чудово, звичайно. Дякую за коментарі. Справді, саме коли людина як вчитель пояснює, більше розумієш, краще доходить до свідомості і сприймаєш зовсім по-іншому, ніж просто йдеш і дивишся виставку. Тому дуже велике вам спасибі. Я дуже вдячна».

Наталя Петрівна (Фото: fofg.in.ua)
Наталя Петрівна (Фото: fofg.in.ua)

Тамара Іванівна з Херсона: «Мені дуже сподобалася техніка написання картин і умиротворені обличчя за будь-яких подій, що відбувалися, відбуваються і будуть ще відбуватися. Просто одухотворяєшся  цими картинами. Я, дійсно, захоплена».

Валерій

Валерій із Херсона: «Несподівано, неочікувано. Це духовно збагачує. Бо для нас слов’ян китайською інтерпретацією буддизму сумісно з християнством несподівано відкрилось  оце духовне життя в Китаї, який ми знаємо як комуністичну державу. І ми бачимо, що це життя, ця самопожертва, ця глибока віра одухотворяє там людей. Ми бачимо багато аналогій, які були, де страждали християни за свою віру. І ми бачимо яку мужність, глибоку  віру на цих картинах показують ці великі художники, теж віруючі люди, як ви кажете практикувальники. І на все воля божа. І я сподіваюсь, що в Китаї цю проблему буде вирішено і люди будуть мати можливість  віьно сповідувати свою віру й не буде за це переслідування. Ну і, звісно, що люди, які страждали за це, люди, які підтримують їх, вони дістануть від господа Бога винагороду – це царство небесне».

Валерій (Фото: fofg.in.ua)
Валерій (Фото: fofg.in.ua)

Ксенія

Ксенія з Херсона: «Мене дуже вразила ця виставка. Ми потрапили сюди зовсім випадково, за рекомендацією, після вражень наших знайомих. Ми абсолютно нічого не знали про такий напрямок, про репресії, які зараз відбуваються в Китаї. Це було дійсно пізнавально. І картини написані настільки тонко, вразили й залишили дуже великий відгук у душі. І хочеться ще раз повернутися до цього, почитати щось. Спасибі величезне екскурсоводам за те, що допомогли, занурили в цю всю атмосферу і за те, що є можливість дізнатися про щось, що відбувається поза нашою країною».

Ксенія (Фото: fofg.in.ua)
Ксенія (Фото: fofg.in.ua)

Олена

Олена з Херсона: «Я знаю як живе Китай, що там комунізм і що складно там зі свободою думки, з гідністю людини, долею людини. Але виставка вразила своєю художністю, своїм  і сумом, і надією в той же час. Якісь двоякі відчуття. Іноді заплакати хотілося. Але все ж світло в кінці тунелю є. І це дуже цікаве відчуття, що все-таки закінчується виставка на такій світлій ноті, що рано чи пізно добро переможе зло. І є на це надія. Буду рекомендувати знайомим, щоб зайшли на виставку».

Олена з сином Іваном (Фото: fofg.in.ua)
Олена з сином Іваном (Фото: fofg.in.ua)

Ірина Миколаївна з Херсона: «Я дуже здивована таким становищем життя і справ у Китаї. Це для мене просто потрясіння. Звичайно, китайців дуже шкода – і дітей, і дорослих. Я їх підтримую. Дай Боже їм терпіння».