Європейським парламентом ухвалено резолюцію, яка вимагає від китайської компартії негайно припинити репресії Фалуньгун

Вісімнадцятого січня 2024 р. у штаб-квартирі Європейського парламенту (м. Страсбург, Франція) більшістю голосів було ухвалено резолюцію 2024/2504 (RSP). Подання та розгляд документа ініціювали члени різних партій та країн-членів ЄС. Резолюція засуджує переслідування Фалуньгун комуністичною партією Китаю (КПК) і закликає негайно припинити репресії і беззастережно звільнити Дін Юаньде, практикувальника, якого китайський режим заарештував та засудив до трьох років позбавлення волі у грудні 2023 р. Резолюція буде надіслана установам ЄС, урядам і парламентам країн-членів ЄС, а також уряду Китаю.

Резолюція закликає ЄС та держави-члени Союзу вжити негайних дій, щоб засудити зловживання компартії в галузі трансплантації органів та санкціоноване державою насильницьке вирізання органів у живих практикувальників Фалуньгун. Вона вимагає «негайного та беззастережного звільнення Дін Юаньде та всіх інших заарештованих практикувальників». Вона також закликає запровадити санкції проти всіх злочинців та організацій, які сприяли переслідуванню Фалуньгун.

18 січня 2024 року члени Європейського парламенту ухвалили резолюцію 2024/2504 (RSP), яка засуджує переслідування Фалуньгун (фото надане пресслужбою ЄС)
18 січня 2024 року члени Європейського парламенту ухвалили резолюцію 2024/2504 (RSP), яка засуджує переслідування Фалуньгун (фото надане пресслужбою ЄС)

Резолюцію 2024/2504 (RSP) було прийнято депутатами Європарламенту 18 січня 2024 року
Резолюцію 2024/2504 (RSP) було прийнято депутатами Європарламенту 18 січня 2024 року

За день до голосування депутати Європарламенту провели дебати під час процедури розгляду проєкту резолюції в залі Європейського парламенту в Страсбурзі. Багато депутатів засудили той факт, що компартія Китаю переслідує практикувальників Фалуньгун і застосовує вкрай жорстокі методи для катувань над, і зажадали запровадити серйозні санкції щодо осіб, винних у цих порушеннях прав людини.

Член Європарламенту від Німеччини: «Практика Фалуньгун не є загрозою»

Член Європарламенту від німецького Християнсько-демократичного союзу Майкл Галер згадав Фалуньгун у своїх дебатах: «Ця практика нікому не завдає шкоди й не становить небезпеки для держави, але, очевидно, компартія розглядає її, починаючи з 1999 року, як загрозу своїй ідеології. Справа, яку ми розглядаємо сьогодні, — це справа Дін Юаньде, якого було заарештовано і в грудні засуджено до тюремного ув’язнення на строк понад три роки». Він сказав, що практикувальники «мають бути беззастережно звільнені, і їм має бути дозволено дотримуватися своїх духовних переконань чи принципів своєї культури, як це також закріплено в Конституції Китаю».

Депутат Європарламенту Майкл Галер від німецького Християнсько-демократичного союзу
Депутат Європарламенту Майкл Галер від німецького Християнсько-демократичного союзу

Член Європарламенту від Італії: «Запровадити санкції проти торгівлі людськими органами»

Член Європарламенту від Італії Фабіо Массімо Кастальдо заявив: «Минуло 25 років відтоді, як Пекін розпочав переслідування послідовників Фалуньгун, яке фактично триває дотепер… Це справжня кампанія переслідування в середньовічному стилі з використанням режимом вкрай жорстоких тортур проти меншин та етнічних груп. Однак це здійснюється за допомогою дедалі репресивніших футуристичних технологій, які, наче вийшли зі знаменитого роману Джорджа Оруелла ‘1984’.

Це жахливий злочин, який призвів до зникнення десятків тисяч людей. Зіткнувшись із цими злочинами, не повинно бути іншого вибору, окрім твердого, ясного й недвозначного засудження. Ми всі повинні вимагати міжнародного розслідування злочинної торгівлі органами й застосування суворих санкцій проти відповідальних чиновників та влади».

Депутат Європарламенту Фабіо Массімо Кастальдо
Депутат Європарламенту Фабіо Массімо Кастальдо

Член Європарламенту від Португалії: «ЄС не може стати співучасником злочинів»

Депутат Європарламенту Ізабель Сантос від Соціал-демократичної партії Португалії заявила під час дебатів: «Справа Дін Юаньде — одна з багатьох справ щодо практикувальників Фалуньгун, які інші замовчували упродовж багатьох років у Китаї. Фалуньгун — це абсолютно мирна практика, яка аж ніяк не шкодить жодним інтересам інших людей. Європейський Союз не може бути співучасником таких дій, зберігаючи мовчання або виявляючи злочинну безтурботність. Тому ми вимагаємо беззастережного та негайного звільнення (Дін Юаньде), а також усіх практикувальників Фалуньгун та інших жертв довільного ув’язнення… ми не можемо проявляти терпимість до такого роду дій.

Щобільше, Європейський Союз і держави-члени Союзу повинні підтримати міжнародне розслідування випадків насильницького вирізання органів, а також випадків катувань і нелюдського поводження, що принижує гідність, у Китаї».

Депутат Європарламенту Ізабель Сантос від Соціал-демократичної партії Португалії
Депутат Європарламенту Ізабель Сантос від Соціал-демократичної партії Португалії

Член Європарламенту від Чехії: «Не продавайте наші моральні цінності»

Депутат Європарламенту від Чехії, представник партії Зелених/EFA Group, Марке́та Грегорова́ заявила: «Наші серйозні торгові відносини (між ЄС та Китаєм) не повинні стати причиною для відводу очей — від насильницького вирізання органів, примусової стерилізації та масових концентраційних таборів у XXI столітті. Усі держави, члени Європейського Союзу упродовж десятиліть не робили нічого, щоб утримати КПК від цих злочинів. Натомість ми направляємо до Китаю величезні бізнес-делегації на чолі з правителями наших держав і приймаємо бажання Китаю розглядати ці злочини як внутрішню проблему, у яку не можна втручатися».

Наприкінці вона наголосила: «Давайте не будемо фінансувати власний крах і продавати наші моральні цінності».

Депутат Європарламенту від Чехії Марке́та Грегорова́, представник партії Зелених/EFA
Депутат Європарламенту від Чехії Марке́та Грегорова́, представник партії Зелених/EFA

Член Європарламенту від Словаччини: «Настав час зайняти глибоко принципову позицію щодо КПК»

Член парламенту Міріам Лексманн, дізнавшись про те, як практикувальників Фалуньгун катували в китайських в’язницях, зазначила: «(Їх) змушували носити гамівну сорочку, били електричним кийком, обприскували перцем чилі, припікали ноги, насильно годували гірчичною олією або позбавляли їжі та сну. Декілька жінок зазнали сексуального насильства, і ми також не повинні забувати про огидний акт насильницького вирізання органів.

Настав час зайняти більш принципову позицію щодо КПК. Саме відсутність принципової політики привела нас до нинішньої загрози безпеці. Хорошим початком розв’язання цієї проблеми є притягнення компартії Китаю та її поплічників до відповідальності за злочини, скоєні проти людства».

Член Європарламенту Міріам Лексманн зі Словаччини
Член Європарламенту Міріам Лексманн зі Словаччини

Член Європарламенту з Польщі: «Ще один випадок придушення»

Член Європарламенту з Польщі Ганна Фотига — польський політик та генеральний секретар Європейської партії консерваторів та реформістів. Вона сказала, що справа Дін Юаньде є доказом того, що Китай обмежує свободу віросповідання та свободу переконань.

Вона нагадала іншим членам парламенту, що син Діна висловлював протест перед будівлею Європарламенту, і закликала їх проявити підтримку.

Польський депутат Європарламенту Ганна Фотига
Польський депутат Європарламенту Ганна Фотига

Після завершення дебатів від імені віцепрезидента Європейської Комісії та Верховного представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля виступив Ніколас Шміт, член Європейської комісії. Він сказав: «Ці дебати ясно відображають постійне та глибоке занепокоєння Європейського парламенту порушеннями прав людини в Китаї».

Він заявив, що ЄС «продовжує використовувати будь-яку можливість, у тому числі в багатосторонньому порядку та на найвищому політичному рівні, щоб висловити своє постійне занепокоєння через дуже серйозну ситуацію з правами людини в Китаї».

Комісар ЄС із питань зайнятості та соціальних прав Ніколас Шміт
Комісар ЄС із питань зайнятості та соціальних прав Ніколас Шміт

Резолюція про прийняття санкцій щодо винних у переслідуванні

У резолюції згадується, що після початку переслідування «документально підтверджено, що тисячі практикувальників Фалуньгун загинули внаслідок жорстокого поводження за час переслідування компартією з 1999 року, але загибель багатьох інших залишилася документально непідтвердженою».

Резолюція закликає ЄС та його держави-члени «публічно засудити зловживання у сфері трансплантації органів у Китаї та використати глобальний режим санкцій ЄС у сфері прав людини й національні режими санкцій щодо прав людини проти всіх злочинців, членів їхніх сімей, а також організацій, які сприяли переслідуванню практикувальників Фалуньгун у Китаї та за кордоном, і наголошує, що санкції мають включати відмову у візі, заморожування активів, висилку з територій ЄС, кримінальне переслідування або порушення міжнародних кримінальних звинувачень».

Син просить допомоги в порятунку батька

12 травня 2023 року влада міста Жичжао провінції Шаньдун у Китаї без ордера на арешт заарештувала приблизно 70 практикувальників Фалуньгун, у тому числі Дін Юаньде та його дружину Ма Жуймей.

Практикувальник Фалуньгун Дін Лебін (праворуч) та депутат Європарламенту від Німеччини Майкл Галер (фото: The Epoch Times)
Практикувальник Фалуньгун Дін Лебін (праворуч) та депутат
Європарламенту від Німеччини Майкл Галер (фото: The Epoch Times)

Син подружжя, Дін Лебін, також практикувальник Фалуньгун, живе в Німеччині. Його мати була звільнена приблизно через десять днів після арешту, але батько все ще перебуває під вартою. Він звернувся до міжнародної спільноти із проханням допомогти врятувати свого батька. Слухання справи його батька відбулося в окружному суді Уляня в листопаді. Через місяць, 20 грудня 2023 року, члени сім’ї дізналися, що його засудили до трьох років позбавлення волі і штрафу в 15 тисяч юанів.

Джерело: https://uk.minghui.org/html/articles/2024/1/23/1900.html