У Китаї триває переслідування практикувальників Фалуньгун, незважаючи на пандемію коронавірусу

Китайський комуністичний режим продовжує переслідувати практикувальників Фалуньгун, одночасно посилюючи поширення інформації про коронавірус у Китаї. Минулого місяця число арештів збільшилося. Згідно з інформацією, що надійшла на сайт Minghui.оrg, у лютому 2020 року 282 практикувальника Фалуньгун були арештовані, 15 були засуджені до тюремних термінів ув’язнення, і 113 зазнали інших форм переслідування за віру в принципи Фалуньгун.

Фалуньгун або Фалунь Дафа, є стародавньою духовною практикою самовдосконалювання, яку з 1999 року переслідує комуністичний режим Китаю.

Після того, як 193 практикувальника Фалуньгун у грудні 2019 року і січні 2020 року були засуджені до тюремного ув’язнення, судова система комуністичного режиму знизила темп через блокування і обмеження в пересуванні по всьому Китаю. Проте, у лютому 2020 року було заарештовано вдвічі більше практикувальників Фалуньгун (282) у порівнянні з лютим минулого року (140). Цього року 132 практикувальника перебували під вартою на момент написання статті. Ще 113 практикувальників піддалися іншим формам переслідування з боку влади.

Деякі практикувальники були арештовані або піддалися іншим видам переслідування за те, що спонукали людей брати приклад з тих, хто одужав від коронавірусної інфекції, щиро вимовляючи фрази: «Фалунь Дафа несе добро, Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи».

Із 395 практикувальників, які були заарештовані або зазнали переслідувань за свою віру у Фалуньгун в лютому 2020 року: 16 з них були у віці старше 70 років, 5 — у віці старше 80 років. У 193 практикувальників був проведений обшук в будинках. Влада вимаганням отримала в цілому 244 234 юаня від 26 практикувальників, що в середньому становить 9 394 юаня на особу.

З восьми провінцій і муніципалітетів центрального підпорядкування надійшли повідомлення про випадки, де арештів було більше десяти, в тому числі з провінції Хебей (43), з провінції Шаньдун (38), з провінції Ляонін (37), з провінції Хейлунцзян (29), з Пекіна (21), з провінції Цзілінь (19) і Гуандун (16) і з Тяньцзіня (16). П’ятнадцять інших регіонів повідомили про менш ніж десять випадків арештів кожний.

15 практикувальників, засуджених в лютому, проживають в шести провінціях і регіонах, включаючи провінцію Хебей (5 засуджених), провінцію Цзилінь (3), провінцію Шаньдун (3), Тяньцзінь (2), провінцію Ляонін (1) і Шанхай (1). Тюремні терміни ув’язнення становили від 7 місяців до 9 років, в середньому 4,27 рік.

Більше десяти випадків переслідування були зареєстровані в провінції Сичуань (27), провінції Шаньсі (17), провінції Хебей (15) і Пекіні (11). Чотирнадцять інших регіонів повідомили про менш ніж десять випадків арештів кожний.

Провінція Хубей, епіцентр епідемії, повідомила про 7 арештів і 2 випадках інших видів переслідування.

Число практикувальників Фалуньгун, заарештованих і підданих переслідуванню в лютому 2020 року

Minghui.org

На діаграмі: червоний колір — число заарештованих, синій — число підданих іншим формам переслідування
На діаграмі: червоний колір — число заарештованих, синій — число підданих іншим формам переслідування

 

Практикувальники засуджені до різних термінів тюремного ув’язнення

Трьох жителів провінції Хебей засудили до тюремного ув’язнення за те, що вони інформували людей про переслідування своєї віри

26 лютого 2020 року троє жителів міста Баодін провінції Хебей були засуджені до позбавлення волі за виготовлення гарбузових глеків і нанесення на них написів про Фалуньгун.

72-річний Хань Цзюньде був засуджений до 8,5 років тюремного ув’язнення. Лі Янцю, 68-ми років, і Сунь Ліїн, 42-х років були засуджені до 8 років тюремного ув’язнення кожен.

Троє практикувальників були заарештовані 30 серпня 2019 року. Поліція конфіскувала їх апарат для виготовлення гарбузових глеків, на які вони наносили написи про Фалуньгун, і провела обшук в їх будинках.

Гарбузовий глечик з написом вгорі «Фалунь Дафа несе добро. Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи»
Гарбузовий глечик з написом вгорі «Фалунь Дафа несе добро. Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи»

 

Сунь і Лі постали перед окружним судом Гаоян 24 грудня 2019 року. Справа Ханя розглядалася раніше.

Родичі Суня вирішили оскаржити вирок. Але через епідемію коронавірусу в Китаї і блокування в’їзду і виїзду, вони не можуть дістатися до суду, щоб подати апеляцію.

 

Подружній парі винесли суворий вирок за віру у Фалуньгун

 

Районний суд Нінхе нещодавно засудив подружню пару в Тяньцзіні до тривалих термінів ув’язнення за їх віру у Фалуньгун.

Лі Цзінчжун, водій таксі, був засуджений до 9 років позбавлення волі. Його дружину, Дун Шусян, позбавили волі на 7 років.

Подружжя були заарештовані 24 серпня 2018 року. Поліція провела обшук в їхньому будинку і з тих пір містить їх в районному центрі ув’язнення Нінхе.

 

Подружжя з провінції Хебей засудили до позбавлення волі за те, що вони говорили про свою віру

 

Подружня пара з повіту Цан провінції Хебей була засуджена до тюремного ув’язнення за віру у Фалуньгун в лютому 2020 року.

11 лютого 2020 року районний суд Юньхе засудив Пань Хуейся до 7 років тюремного ув’язнення і штрафу у розмірі 20 000 юанів. Її чоловіка, Чжан Чженьвею, засудили до одного року тюремного ув’язнення з випробувальним терміном на 2 роки, а також штрафу у розмірі 5000 юанів. Обидва вони подали апеляції до міського проміжного суду міста Цанчжоу.

Пань була заарештована 15 січня, а Чжан — 22 листопада 2019 року. Прокуратура округу Цан схвалила їх арешти і передала їх справи в районну прокуратуру Юньхе.

17 квітня Чжан був звільнений під заставу. Пань продовжували тримати під вартою в центрі ув’язнення міста Цанчжоу.

Коли адвокат Пань відвідав її в центрі ув’язнення 28 квітня, він зауважив, що її руки були скуті наручниками за спиною в хворобливому стані, одна рука була заведена за спину, а друга заведена через плече і скута з першою. Вона сказала адвокату, що оголосила голодування в знак протесту проти переслідування, під час якого зазнала тортур і насильницького годування.

Районна прокуратура Юньхе пред’явила звинувачення подружжю і передала їх справи до районного суду Юньхе 21 жовтня 2019 року.

Подружжя постали перед судом 27 грудня. Адвокат заявив про невинність обох своїх підзахисних. Більше 1000 примірників книги «Кінцева мета комунізму», яка проливає світло на походження і природу комунізму, були конфісковані з їхнього будинку і представлені в якості доказів проти них.

 

Арешти і випадки переслідування

Практикувальника Фалунь Дафа з провінції Цзілінь заарештували за розміщення плакатів з інформацією про те, як залишитися в безпеці під час епідемії коронавірусу

З тих пір, як в Китаї спалахнула епідемія коронавірусу, на сайті Minghui.org було опубліковано кілька статей про людей, які повністю одужали після щирого повторення слів: «Фалунь Дафа несе добро» і «Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи».

Натхненні такими історіями, практикувальники Фалуньгун в Китаї розвішують плакати зі словами, що закликають людей повторювати вищезгадані фрази, що несуть сильну праведну енергію.

Багато китайців позитивно сприймають ці повідомлення і дякують практикувальникам Фалуньгун за те, що вони піклуються про людей під час епідемії. Проте 4 лютого 2020 року поліцейські в повіті Юнцзі провінції Цзілінь заарештували місцевого практикувальника Сунь Чжівеня, виявивши за допомогою камери спостереження, що він розвішував плакати.

Чжан Бо, глава «Офісу 610» повіту Юнцзі, доставив Суня в поліцейську дільницю Ченбей, а потім провів обшук в його будинку. Всі книги Фалуньгун були вилучені.

 

У той же вечір Суня звільнили, але поліцейські розіслали на мобільні телефони багатьох місцевих жителів відеозапис, на якому він розміщує плакати, а також обшук в його будинку. Щоб звести наклеп на Фалуньгун, вони стверджували, що він розвішував «реакційні гасла».

Плакат, розміщений Сунем, з написаними на ньому фразами: «Фалунь Дафа несе добро» і «Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи»
Плакат, розміщений Сунем, з написаними на ньому фразами: «Фалунь Дафа несе добро» і «Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи»

 

Жінку з провінції Цзілінь затримали і здирництвом вилучили у сім’ї гроші за те, що вона розмістила плакат про Фалунь Дафа

 

71-річна жінка в місті Цзілінь провінції Цзілінь була заарештована 16 лютого 2020 року, після того, як про неї повідомили в поліцію, що вона розмістила плакат, який закликає людей вимовляти: «Фалунь Дафа несе добро» і «Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи».

Співробітники поліцейської дільниці Бейцзінлу піддали Чжан Цзюньін допиту, щоб дізнатися, де вона взяла плакати. Вона відмовилася відповідати.

Оскільки місцеві центри ув’язнення нікого не брали під час епідемії коронавірусу, поліцейські тримали Чжан в поліцейській дільниці протягом двох днів і здирництвом отримали від її сім’ї 1000 юанів перед тим, як відправити її додому 18 лютого. Поліцейські обшукали кожну кімнату в її будинку, перш ніж уїхати. Вони заявили, що повернуть 1000 юанів після закінчення епідемії.

 

Поліція арештовує практикувальників Фалуньгун серед ночі, щоб «виміряти їх температуру»

 

Поліцейські в місті Гуйлінь провінції Гуансі постукали в двері Се Цзяньсінь і його дружини Чжао Женьюань вночі 5 лютого 2020 року, і заявили, що вони повинні «виміряти їх температуру».

Се відправив родичу повідомлення про ситуацію і сказав, що він не відкрив двері. Коли родич на наступний ранок побачив текстове повідомлення і подзвонив Се, подружжя вже було заарештовано.

8 лютого члени сім’ї подружжя подзвонили поліцейському Яню в поліцейську дільницю Цісін, щоб з’ясувати ситуацію. Янь сказав, що вони були заарештовані за роздачу матеріалів Фалуньгун, але відмовився надати будь-яку іншу інформацію.

Коли через тиждень рідні подружжя подзвонили в поліцейську дільницю Цісін, щоб дізнатися про них, співробітник відмовився надати додаткову інформацію і велів чекати офіційного повідомлення.

Тільки тоді, коли члени сім’ї поскаржилися на те, що не знають, куди відправити одяг своїм близьким, поліцейський сказав, що подружжя знаходиться в центрі ув’язнення № 2, розташованому на дорозі Цзіньцзілін.

 

Поліція робить відеозапис в спробі помилково звинуватити практикувальницю Фалуньгун

 

49-річна Чжан Цяолей, мешканка міста Тунхуа провінції Цзілінь, близько години дня 27 лютого 2020 року йшла по вулиці. Її зупинив чоловік, що їхав на велосипеді. Інший чоловік встав позаду неї.

Двоє чоловіків притиснули Чжан до землі, вихопили у неї сумочку і потім відвезли в поліцейський відділ Куайда. У неї були пошкоджені правий великий палець і рука під час агресивного арешту.

В ділянці кілька поліцейських допитали Чжан і спробували змусити її визнати, що вона поширювала інформаційні матеріали про Фалуньгун.

Чжан відмовилася виконати їх вимоги. Поліцейські сказали: «Нам важко знімати клейкі плакати, які ви, практикувальники Фалуньгун, розвішуєте. Оскільки ми не змогли з’ясувати, хто це зробив, ми просто звалимо все на тебе, якщо ти не будеш співпрацювати з нами».

У той час як одна група поліцейських допитувала Чжан, два десятка інших провели обшук в її будинку, скориставшись ключами, які вони відібрали у неї.

Дочка Чжан, студентка коледжу, яка була в будинку одна, була дуже налякана від цього нальоту. Поліцейські проводили обшук в їхньому будинку більше трьох годин і конфіскували Книги Фалуньгун, комп’ютер і більше 3000 юанів готівкою.

Близько 8 години ранку наступного дня поліцейське управління округу Тунхуа наказало поліцейським доставити Чжан в наручниках на жваву торговельну вулицю.

Вони намагалися змусити її визнати, що вона розмістила або поширила матеріали Фалуньгун в декількох місцях на цій вулиці. Коли вона відмовилася відповідати їм, поліцейські зняли її на відеокамеру в одному місці на вулиці, а потім звинуватили в тому, що вона там розміщувала матеріали Фалуньгун.

Чжан намагалася ухилитися і не дати їм зняти її на відео, але поліцейські оточили її камерами з усіх боків. Коли багато людей прийшло подивитися в чому справа, Чжан крикнула в натовп: «Фалунь Дафа несе добро! Істина, Доброта, Терпіння — праведні принципи!» Поліція відвезла її.

Близько 9 години ранку поліція привезла Чжан додому разом з конфіскованими у неї речами. Вони принесли речі назад в її будинок одну за одною і зняли її на відео поруч з кожною річчю.

Чжан відвезли назад в поліцейську дільницю близько 11 години ранку і відпустили о першій годині дня після того, як вона виплатила 3000 юанів під заставу.

 

Поліція припікає сигаретою обличчя і руку чоловіка під час допиту

 

Ян Тінсянь, старше 60 років, житель міста Пінсян провінції Цзянси, був заарештований 26 лютого 2020 року, після того, як про нього повідомили, що він розмовляв про Фалуньгун з черговими поліцейськими біля входу в його мікрорайон.

Шість поліцейських з поліцейської дільниці Хуншань запитали його, де він взяв буклети з інформацією про Фалуньгун. Ян відмовився відповідати і тільки сказав, що поширював їх, щоб принести користь людям.

Під час допиту поліцейські припікали обличчя і руки Яна сигаретами, і у нього в цих місцях з’явилися опіки і пухирі. Вони катували його більше двох годин, а ввечері відпустили.

 

Жителі провінції Хубей стали мішенню переслідування

 

Хоча вся провінція Хубей, епіцентр епідемії, все ще знаходиться на карантині, багато практикувальників Фалуньгун продовжують докладати всі свої зусилля, щоб викрити переслідування своєї віри.

72-річна Чжен Сюньсю з міста Мачен провінції Хубей була заарештована 12 лютого 2020 року за поширення матеріалів про Фалуньгун. Після того, як її пізніше в той же вечір звільнили, вона не живе вдома, щоб уникнути подальшого переслідування. Члени її сім’ї дуже переживають за неї.

Також 12 лютого 2020 року Лю Цзіцін, інша практикувальниця з міста Мачен, була заарештована за поширення матеріалів Фалуньгун. Вона перебувала під вартою протягом семи днів.

Лінь Сянхуа, житель Вуханю у віці більше 70-ти років, був заарештований 14 лютого 2020 року за поширення матеріалів Фалуньгун. Його доставили в поліцейську дільницю на вулиці Ханьшуйцяо, де поліція сфотографувала його і взяла у нього зразок крові. Він був звільнений пізніше того ж вечора.

 

Мобільні телефони відслідковуються

 

Оскільки влада продовжує обмежувати інформацію під час спалаху коронавірусу, кілька практикувальників Фалуньгун стали мішенню переслідування за розсилку інформації, або за розмову з людьми про реальну ситуацію по мобільному телефону.

Чжан Чжунпін з округу Мен’інь провінції Шаньдун був заарештований 15 лютого 2020 року за те, що відправив другові повідомлення, в якому він радив йому щиро вимовляти фразу «Фалунь Дафа несе добро», щоб залишатися в безпеці і не заразитися коронавірусом. Він був затриманий на вісім днів.

Практикувальниці з Тяньцзіня відключили стільниковий зв’язок після того, як вона зателефонувала своїм родичам і розповіла їм про фразу «Фалунь Дафа несе добро».

Вона зв’язалася з оператором мережі обслуговування, але їй сказали, що це «політичне питання», і її стільниковий зв’язок відключений без можливості відновлення.

 

Поліція заявила жінці з провінції Шаньдун: «Ви не маєте права говорити про те, скільки людей померло від Вуханьского коронавірусу»

 

Цзоу Хуася з міста Вейхай провінції Шаньдун була заарештована 25 лютого 2020 року, після того, як про неї повідомили, що вона розповіла молодій людині про деяких людей, які вилікувалися від коронавірусу завдяки вимовленню слів: «Фалунь Дафа несе добро».

Троє поліцейських в штатському в масках відвезли її в поліцейську дільницю. Вони словесно ображали її і не давали говорити. Вони також насильно взяли у неї зразок крові і сказали, що їй «не дозволяється говорити про те, скільки людей померло від коронавірусу у Вухані».

Цзоу була звільнена пізніше в той же день. На наступний день поліція прийшла до неї додому і конфіскувала Книги й матеріали Фалуньгун.

 

Поліція вимагає 40 000 юанів у членів сім’ї жінки з провінції Шаньдун

 

Сунь Місян з міста Цзюаньчен провінції Шаньдун була заарештована 8 лютого 2020 року за поширення матеріалів Фалуньгун. Поліція провела обшук в її будинку і конфіскувала Книги і матеріали Фалуньгун.

Оскільки місцеві центри ув’язнення відмовилися прийняти Сунь через спалах коронавірусу, поліція була змушена відправити її додому. Вони вимаганням отримали від членів її сім’ї 40 000 юанів.

 

Поліція провінції Хебей робить обшук у будинку подружжя під приводом розслідування епідемії коронавірусу

 

24 лютого 2020 року чоловікові Кан Чженлань, який проживає в окрузі Чжолу провінції Хебей, подзвонив домовласник. Він сказав, що до нього додому приїхала поліція для розслідування епідемії коронавірусу, і йому негайно слід повернутися додому, щоб відповісти на питання поліції.

Чоловік Кан поспішив повернутися додому. Поліціанти, які з’явилися, наказали йому відкрити їм двері. Один з них тримав лом. Поліціанти конфіскували комп’ютер, принтер і матеріали Фалуньгун.

Поліція збиралася заарештувати чоловіка, якому за сімдесят, але змінила своє рішення після того, як їх присутність настільки засмутила його, що він втратив свідомість. Йому було наказано прийти у поліцейську дільницю на наступний день, щоб відповісти на питання.

Джерело: http://ru.minghui.org/html/articles/2020/3/26/1154604.html