КИЯНИН РЯТУЄ В’ЯЗНІВ СУМЛІННЯ В КИТАЇ

Можливо, проходячи повз китайського посольства в Києві, ви бачили, як одна або дві людини роздають матеріали. У газетах і листівках – інформація про страждання людей за їхні переконання в іншій країні. Але хто ж ці українці, і чому для них це так важливо?

Анатолію Кривенко 60 років. Ось уже більше 10 років проводить мирну акцію протесту навпроти посольства КНР з боку Маріїнського парку.

 «Практично кожен день, крім вихідних та свят, я намагаюся виходити до китайського посольства»

Його мета проста: хоче привернути увагу українців до масштабних репресій звичайних китайських громадян, яким припала до душі медитативна практика Фалуньгун (інша назва – Фалунь Дафа). В неї входять енергетичні вправи і вчення, основане на принципах Істина, Доброта і Терпіння.

Анатолій збирає підписи під петицією в Києві навпроти кітайсьтого посольства
Анатолій збирає підписи під петицією в Києві навпроти кітайсьтого посольства

Сам Анатолій теж займається Фалуньгун. Каже: почавши практикувати, став іншою людиною.

«Я не проти самого китайського уряду, китайського посольства, у мене немає жодного антикитайського плаката. На всіх плакатах написано: зупиніть репресії».

 

Він також говорить, що ніхто йому за це не платить, і матеріали друкує за свій рахунок. За словами киянина, у нього постійно запитують: «А на що нам ці китайці?» Визнається, що це одне з найскладніших питань, яке йому знову і знову доводиться пояснювати:

«Я говорю, що ці люди не можуть вийти і відстояти свої права. Вони знаходяться в тюрмах під жорстоким тиском. Вони не можуть вийти, як я це роблю у посольства, і розповісти, що їх незаконно переслідують. Вони не можуть донести це до свого уряду, тому що їх туди просто не пускають. Тому я роблю це тут, біля китайського посольства, щоб працівники посольства доносили своєму уряду, що ось в Україні люди висловлюють такий мирний протест»

Як почалася мирна акція

Кияни, які займаються Фалуньгун, почали безстрокову акцію біля посольства КНР в червні 2006 року – після того як в березні стало відомо, що у їх однодумців видаляють органи в трудових таборах Китаю. Анатолій каже: ця звістка його просто шокувала.

«Знаючи, наскільки прогнила правляча верхівка компартії Китаю, знаючи її продажність, жорстокість і жадібність, все одно не хотілося вірити, що вони так роблять з безвинними людьми. Тому я прийняв рішення брати участь в щоденній акції біля китайського посольства».

Перша зустріч

Анатолій познайомився з Фалуньгун у 1999 році. У той час практика була не така відома, і книг не вистачало, незважаючи на те, що Фалунь Дафа розповсюджується в Україні з 1996 року. Друг дав йому тонку брошурку про Фалуньгун і сказав, що є інша книга. Потім був випадок на китайському ринку. Там у Анатолія зав’язалася розмова з одним китайцем, і той йому сказав, що Фалуньгун – це цігун високого рівня і поширений в Китаї, і що Вчителя Лі Хунчжи там дуже шанують.

«Коли він вимовив ці слова,  моїм тілом пробіг гарячий потік. Те відчуття не можна передати словами. З тих пір я почав практикувати»

Фалуньгун сильно вплинув на Анатолія. Каже: його мислення змінилося буквально після першого прочитання основної книги – «Чжуань Фалунь». Раніше Анатолій займався приватним бізнесом і часом не дуже чесно поводився з клієнтами. Тепер він зрозумів, що треба змінювати свою поведінку і ставлення до людей і дотримуватись принципу Істина Доброта Терпіння. Практика Фалуньгун також відкрила йому здатність писати вірші.

Зміна середовища

Анатолій каже: зараз люди ставляться до цієї тривалої акції зовсім не так, як раніше. На початку китайське посольство змушувало місцеву міліцію турбувати учасників мирного протесту. Однак згодом деякі посольські працівники, а також перехожі змінили негативне ставлення на повагу і підтримку. Анатолій упевнений: ці репресії одного разу закінчаться і всі скоєні злодіяння будуть розкриті. Він зазначає, що цей день не за горами, оскільки, як повідомляється, ініціатори переслідування Фалуньгун вже позбавляються влади в Китаї.

«Я б хотів, щоб це було величезне покаяння китайських чиновників, щоб вони сказали відкрито всьому світу, що вони зробили таку величезну помилку, почавши переслідувати людей, які прагнуть до добра, і що вони цього більше робити не будуть».